suhi fleki na obrazu - ekcem? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


katy83 -> suhi fleki na obrazu - ekcem? (24.3.2011 8:42:58)

Punce, preden letim k zdravniku, me zanima če ima katera podobno izkušnjo.
Pred 1 mesecem sem začela hodit na fitnes in od takrat se mi vsake toliko časa pojavijo na obrazu rdeči fleki, ki so prav moteči. Koža je full suha in obraz mi prav vleče skupaj. Karkoli si namažem gor, me peče. Včeraj ko sem sina peljala k pediatrinji, mi je rekla, da bi to lahko bil ekcem.
Kaj si naj mažem gor, da bo bolje? Sem nekaj brala na netu da bepanten?
In še, bi to lahko bilo povezano s potenjem po obrazu?

Hvala vsem za odgovore. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: suhi fleki na obrazu - ekcem? (24.3.2011 12:58:49)

Ok, zdaj ne vem če je to isto, samo naša tamala je imela polno rdečih flekcev suhe kože po obrazu in včasih tudi trupu in sem probala vse možne vatiante pa ni in ni šlo ... pol je pa ena punca tule gor predlagala Linola Fett kozmetiko (dobiš v lekarni), t.j. oljno kopel in kermo za suho kožo in od takrat naprej je majka ... v parih dneh se ji je koža popravila za 100%.




Precious -> RE: suhi fleki na obrazu - ekcem? (24.3.2011 16:02:28)

Oljna kopel in a-derma krema




Freya88 -> RE: suhi fleki na obrazu - ekcem? (24.3.2011 19:12:45)

Pojdi k zdr. da ti da kremico... mojemu je pomagal 5% kuterid v belobazi (dobi se tudi sam, ne v belobazi)... in ja, je mozno da je to od pota, sploh ce imas obcutljivo kozo in je medtem ko si se potna kaksen prepih in/ali temperaturna razlika...




Andromeda -> RE: suhi fleki na obrazu - ekcem? (24.3.2011 22:44:35)

Takole po opisu na daljavo, bi rekla, da gre za atopični dermatitis. Meni pomaga krema atopiclaire in ribje mazilo.




JAPE -> RE: suhi fleki na obrazu - ekcem? (25.3.2011 14:12:01)

Mogoče bi pomagala tudi lamelna krema od Justa, ki je za občutljivo kožo.




Stran: [1]