Pozna katera to likovno tehniko? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


vaney -> Pozna katera to likovno tehniko? (19.3.2011 20:15:39)

Hmm...v bistvu niti ne vem, kako točno, naj napišem, da bo razumljivo. Kolegica mi je razlagala o eni likovni tehniki, vendar se podrobnosti ne spomni, kako se ji reče, pa tudi ne ve, tako si ne znam sama pomagat.
Zgleda pa takole....na trdno podlago (lahko les), se položi npr. različne fotografije, okrog se lahko v poljubnem vzorcu položijo cvetni listi (sli bilokatera druga stvar), potem se vse prelije z lakom (menda za les), pazljivo pokrije in da za dan, dva nekam na varno (stran od prahu in umazanije) in ko se to posuši, je fotografije in npr. cvetne liste zelo lepo videt.  Baje izgleda božansko in je primerno za kakšno darilo, obletnico...
Upam, da sem vsaj približno razumljivo napisala...a ve, katera, kako se tej tehniki reče in kako se kaj takega bolj natančno izdela?
Hvala.




ljubljana -> RE: Pozna katera to likovno tehniko? (1.4.2011 13:37:45)

ojla, jaz poznam samo servetno tehniko, tu pa verjetno namesto prtička uporabiš cvetne liste in fotografijo. Se najprej nanese potem postaviš stvari gor in še enkrat premažeš, če ne bo šlo s tem laklepilom na vodni osnovi lahko še vedno samo prozoren lak uporabiš




Barik@ -> RE: Pozna katera to likovno tehniko? (1.4.2011 16:50:17)

vaney, a misliš epoksidno smolo?
v nek okvir daš npr. spominke, čez poliješ s smolo in počakaš, da se strdi




superstar7 -> RE: Pozna katera to likovno tehniko? (1.4.2011 23:40:15)


IZVIRNO SPOROČILO: Barik@

vaney, a misliš epoksidno smolo?
v nek okvir daš npr. spominke, čez poliješ s smolo in počakaš, da se strdi



Pomojem da bo kr tole. Zanimiva zadeva, ampak pokrij nečem ko se suši ker če pride prah zraven ali pa kakšen las ni več tko lepo.[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]