kaksno vodo??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


cindi -> kaksno vodo??? (14.8.2005 11:07:02)

Pozdrav mamice in sončki!

Naš malček je star pol leta in mu mleko ter kašice,ki se delajo z vodo delava s sterilno vodo Humana. Naj mu vedno dajeva to vodo ali naj kupim navadno v plastenki ali pa prekuham tisto s pipe ? Kaksno vodo dajete ve?:)




žabec -> kaksno vodo??? (14.8.2005 11:11:45)

Pozdravček!
Ko sem jaz mojemu :duda: začela dajat adaptirano mleko, sem vodo prekuhavala, po 5 mesecu pa mešam; malo prekuhane vode in malo navadne iz pipe. Za pit pa mu dam kar vodo Dana.
LP




Primoza -> kaksno vodo??? (14.8.2005 11:25:16)

Na vprašanje lažje odgovorim, če zvem od kod ste?




leah -> kaksno vodo??? (14.8.2005 11:29:23)

DANA!




babylove -> kaksno vodo??? (14.8.2005 12:11:06)

Jaz sem od začetka uporabljala uporabljala vode, ki so primerne za dojenčke (ki niso preveč mineralizirane - pri nas v Franciji je primernost vode za dojenčka označena na steklenicah, v Sloveniji pa sem nalašč pogledala Evianovo steklenico v trgovini, pa ni nič označeno :(). Na dopustu v Mb sem mu pri 5 mesecih dajala vodo direktno iz pipe, neprekuhano, ker imajo v Mb najboljšo vodo :bravo:. Zdaj, pri 7 mesecih, ko je že ostalo hrano, mu mleko delam s katerokoli ustekleničeno vodo, ki jo pač imam pri roki. Če bi bila v Mariboru, bi mu pa dajala neprekuhano iz pipe.




tia&silvija -> kaksno vodo??? (14.8.2005 12:18:22)

Od 7 meseca dalje Tii dajem vodo iz pipe!

LP, S&T




Marogica -> kaksno vodo??? (14.8.2005 14:20:29)

Mi smo našemu vodo do 7. mesecev prekuhavali in nikoli uporabljali kakršnokoli ustekleničeno vodo. Sedaj pa uporabljamo vodo iz pipe-neprekuhano. SMo iz MB, kjer je voda zelo čista in ne vsebuje klora ali drugih snovi.




afrika -> kaksno vodo??? (14.8.2005 20:47:49)

Neprekuhano iz pipe... MB:bravo:




M&M&M -> kaksno vodo??? (14.8.2005 21:56:11)

Tudi mi smo iz MB. Vodo iz pipe pa prekuhavamo, naš:duda: bo star 3 mesece. Me pa zanima, zakaj je voda po prekuhavanju tako belkaste barve. V njej je tudi neke vrste bela usedlina? A katera ve, zakaj to nastane? Ni mi prijetno uporabljati to vodo.... Poskušam jo precejat...




afrika -> kaksno vodo??? (15.8.2005 9:13:41)

M&M&M... bela snov je vodni kamen... znebiš se ga z uporabo vodnega filtra (mi imamo filter Britta). Mislim pa, da ni to nič škodljivega.




Primoza -> kaksno vodo??? (15.8.2005 10:21:22)

Iz vode pri kuhanju izpade apnenec. Či si preberte sestavo kalcijevih šumečih tablet opazite, da je v marsikaterih daodana prav ista snov, ki je netopna in ostane v vodi kot usedlina. V želodcu se pod vplivom kislega okolja raztopi. Precejati se vam ne izplača, vi kar pijte tisto usedlino.




Marogica -> kaksno vodo??? (15.8.2005 10:31:39)

Če se ne motim (gimnazijo sem zaključila pred 20 leti) apnenec vsebuje kalcij, ki je koristen. Ga bo pa dobil otrok ne samo preko mleka temveč tudi preko vode.




Stran: [1]