noče piti vode (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


shaban -> noče piti vode (16.3.2011 19:29:59)

kaj naj naredim...naš 6mesečnik noče piti vodice niti malo,ko mu pa ponudimo čaj komarčkov pa ga pije lepo...na komarčkov čaj smo ga navadili, ko ni mogel kakati,namreč imel je trdo blato in nam je zdravnica rekla zanj...ampak me zanima koliko je lahko škodljiv ta čaj kasneje za zobke,ker se meni zdi da je presladek!!!pa kako ga navaditi na vodo???hvala za odg.




malibauc -> RE: noče piti vode (16.3.2011 19:34:22)

Moj bauc se je na začeku tudi zmrdoval, pa sem mu nekajkrat dala pit po žlički, postopoma pa mu 'poturila' flaško s toplo vodo, pa zdaj ful pije. Noče pa hladne vode. Star pa je 6,5 mesecev.




eva1 -> RE: noče piti vode (16.3.2011 19:48:29)

Ja pa naj čaj pije! Moji so vsi pili sokove in čaje, pa noben nima uničenih zob! Čim manj komplicirat, važno je da pije!




Precious -> RE: noče piti vode (16.3.2011 20:01:59)

Kaj naj narediš? Nič,daj mu pit čaj. Čaj ni škodljiv za zobke,če skrbite za ustno higieno




tjasaoasis -> RE: noče piti vode (16.3.2011 20:40:24)

Naša ni hotla pod nobenim pogojem pit nesladkanega čaja (filter vrečka, mešanica komarčka, kumine in janeža) niti vode. Sem razmišljala, da je morda problem v tem da gre vse to malo težko po grlu (tudi sama malo težje pijem samo vodo) zato sem kupila otroški sok npr. jabočni in sem ga zmešala z vodo 50:50. Vse je popila. Prav tako sem ji enkrat ponovno skuhala čaj, ki ga seveda spet ni želela piti in sem vanj dolila čisto malo tega soka (10ml v 140ml čaja) in je brez problema popila. Poskusi tudi ti vodo malenkost osladiti s kakšnim sadnim sokom (seveda takšnim, ki vsebuje samo naravne sladkorje).




KT -> RE: noče piti vode (16.3.2011 21:16:26)

Zanimivo, naša 3 leta in 8 mesecev pa za živo glavo ne bo spila čaja al pa soka. Nikoli nisem vztrajala na vodi, daleč od tega, no, dobro nisem pa sokov niti vztrajno ponujala. Moram priznati, da doma nimamo sokov, gaziranih pijač, itd. pip iz katerih teče voda pa kar nekaj ;) Sem jo pred kratkim opazovala kako gre najprej na WC, potem pa "prefinjeno" hopa glavo pod pipo in pije.  




aromaja -> RE: noče piti vode (26.3.2011 15:05:07)

Če ne valja flaše po ustih ure in ure in ponoči, potem ne bo imel gnilih zob. Gnilobo povzroča sladkor, če je dolgo v stiku z zobmi (pride pri otrocih, ki celo noč počasi cucljajo čaj in zaspijo s flašo v ustih)




Stran: [1]