RE: Potres/cunami na Japonskem (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


muco -> RE: Potres/cunami na Japonskem (17.3.2011 22:50:29)


IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Jap....... a nekdo mora, žal tako pač je. Sem pa že ves dan počasi z mislimi tam in se mi še vedno (vsi) izjemno smilijo!

Ja nekdo mora, ampak to so sami strokovnjaki, ki vedo kakšne bodo posledice tako, da ne vem, če to počno prostovoljno. Vsak ima sebe najrajši zato sumim, da so jih prisilili ali pa je morda v igri velik denarja, ki ga bodo pokasirali sorodniki....




malaMravljica -> RE: Potres/cunami na Japonskem (18.3.2011 8:22:04)

IZVIRNO SPOROČILO: muco


IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Jap....... a nekdo mora, žal tako pač je. Sem pa že ves dan počasi z mislimi tam in se mi še vedno (vsi) izjemno smilijo!

Ja nekdo mora, ampak to so sami strokovnjaki, ki vedo kakšne bodo posledice tako, da ne vem, če to počno prostovoljno. Vsak ima sebe najrajši zato sumim, da so jih prisilili ali pa je morda v igri velik denarja, ki ga bodo pokasirali sorodniki....


no to me je pa sedaj tako zbodlo v srce. Najprej, ce bodo ne vem koliko placani ne bodo nikoli zadosti. Druga stvar pa, govorimo o Japoncih, ki imajo cisto drugacno razmisljanje kot mi in vecina nas si ne more misliti kaksnem pogled na svet imajo oni. Dvomim, da to pocnejo zaradi denarja in dvomim, da ti prostovoljci sedaj sploh imajo cas razmisljati o denarju.
Evropejci pa bi, jasno.




Anonimen -> RE: Potres/cunami na Japonskem (18.3.2011 8:33:23)

IZVIRNO SPOROČILO: muco


IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Jap....... a nekdo mora, žal tako pač je. Sem pa že ves dan počasi z mislimi tam in se mi še vedno (vsi) izjemno smilijo!

Ja nekdo mora, ampak to so sami strokovnjaki, ki vedo kakšne bodo posledice tako, da ne vem, če to počno prostovoljno. Vsak ima sebe najrajši zato sumim, da so jih prisilili ali pa je morda v igri velik denarja, ki ga bodo pokasirali sorodniki....


Za kamikaze si že slišal? 




mamamajča -> RE: Potres/cunami na Japonskem (18.3.2011 9:04:10)

vsaj za javnost piše, da jih je večina tam prostovoljno. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.3.2011 9:18:01)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Potres/cunami na Japonskem (18.3.2011 10:25:42)

IZVIRNO SPOROČILO: muco


Ja nekdo mora, ampak to so sami strokovnjaki, ki vedo kakšne bodo posledice tako, da ne vem, če to počno prostovoljno. Vsak ima sebe najrajši zato sumim, da so jih prisilili ali pa je morda v igri velik denarja, ki ga bodo pokasirali sorodniki....


Obstaja tudi možnost, da je kolektivna zavest do svojega sotrpečega naroda bolj razvita kot pri večini ostalega ljudstva......še posebno če upoštevamo tudi to, da ob katastrofi nihče ne krade po trgovinah, da bi si zasigural zgolj svojo rit......ampak v vrsti mirno čakajo, da dobe tisti liter vode, pest riža, pomarančo in tuno......

Japoncev itak nikoli nismo razumeli.....in jih verjetno nikoli ne bomo........




mala maja -> RE: Potres/cunami na Japonskem (18.3.2011 10:44:57)

kolikor je bilo povedano na odmevih jih je nekaj 10 delavcev tam prostovoljno, ostali pa so imeli take pogodbe o zaposlitvi da morajo v primeru JE nesreče ostati v okolici JE in reševati problem.

Se pa strinjam, da je to precej bolj discipliniran narod in oni niso navajeni vsako stvar obešati na velik zvon in jokat (kot bi nap. naredile ZDA), naj jim nekdo pomaga. Rešijo vse sami in so resnično požrtvovalni in šele ko vidijo da e zmorejo sami pokličejo pomoč. velikokrat pa bi verjetno ta pomoč obupala po parih dneh, ko bi oni še vedno vztrajali.




Bakfark -> RE: Potres/cunami na Japonskem (18.3.2011 13:59:55)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Japoncev itak nikoli nismo razumeli.....in jih verjetno nikoli ne bomo........


Tako kot nikoli ne bomo razumeli Islama, Islam Židov, znotraj Islama Suniti Šiitov in obratno, kot mi nikoli ne bomo razumeli Čefurjev, Mi pa vas, oboji ciganov, mi pa grobarjev...




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]