|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kurja logika
1.3.2011 21:17:06   
Anonimen
Obrtniki protestirajo, ker zaradi plačilne nediscipline ne dobijo plačil. V znak protesta bodo dvignili denar iz bank. Le katerega, če pravijo, da ga nimajo user posted image .


Sem šla brat, kaj želijo, citiram:

Od lanskih majskih 93 zahtev so jih jeseni izluščili pet in zanje terjajo nujno rešitev. Pravzaprav so zahteve še štiri: odprava sive ekonomije,

Kot bi ne bili prvi, ki jo ustvarjajo in podpirajo user posted image .

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kurja logika
1.3.2011 22:54:06   
zvezdica_1
milijonarka

če želijo dvigniti svoj denar me načeloma ne moti po eni strani jih podpiram. državva rešuje vegra, muro in sct, kjer je delo izgbilo 3500 ljudi. od zaetka krize pa je zaprlo s.p. preko 11,000 obrtnikov, zaradi česar je ostalo brez dela 36,000 ljudi. in velik delež pri tem ima plačilna disciplina. vlada pa posluha zanje nima, ker vsak ne prispeva v blagajno veliko, a da bi pa skupaj vse sešteli, pa je očitno zanje preveč.

niti približno pa ne verjamem zagotovilom guvernerja BS, da imajo dovolj gotovine na voljo.... razen, če so sprostili kake rezerve ali spet dali v prodajo nove obveznice....

obrtnike podpram pri njihovih protestih, ampak upam, da večjih posledic za nas ne bo. ker takle množičen dvig nas lahko pošteno zamaje.

črna ekonomija je pa povsod, preganjajo jo pa inšpektorji. pri nadzoru se pa v naši podalpski državici vse konča

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kurja logika
2.3.2011 5:38:56   
Kerensa*
Glede na to, da živim od gotovine, mi je popolnoma vseeno, če ostanemo brez bank. Tisti otroški dodatek mi lahko izplačajo tudi na računovodstvu CSD-ja, preživnino lahko dobim preko poštne nakaznice, g. Direktor mi pa lahko da plačo na roke. Problem (zame) rešen. user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 2.3.2011 5:39:18 >

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kurja logika
2.3.2011 6:22:12   
Felicita
meni je čudno, kok folk ne zastopi delovanja bančnega sistema. dvignit denar? a dejansko kdo misli, da bo bankam mar? kaj pa majo one z gotovino? samo in edino stroške. banke resnično služijo s provizijami in predvsem pufi - krediti. torej, če hočeš zrušit banko oz. ji naredit škodo, odplačaj vse kredite in nehej tm položnice plačevat, ne pa denarja dvigat (po možnosti ti bojo še zaračunal provizijo za visok dvig in te prijavili komisiji za pranje denarja, kar je pa sploh kul).

+ tudi če slovenija nima dovolj gotovine (v kar močno dvomim, če je situacija še taka kot je bla nekaj let nazaj) si jo brez nadaljnega sposodi iz drugih evropskih držav oz rezerv evrosistema (podobno kot majo dolarje v us spravljene), kot to počnejo druge države ob kakih frkerjih. zato pa te rezerve so. Da bi pri nas gotovine zmanjkalo jest močno močno močno dvomim.



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kurja logika
2.3.2011 6:29:34   
Kerensa*
Za kdaj so že tole napovedali?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kurja logika
2.3.2011 8:16:29   
bučkabb
sej obrtniki dejansko nimajo tolk velik gotovine na računih da bi lahko ne vem kolk dvignili in s tem spraznili držav. blagajno, sam ko so  sam napovedali ta okrep je ljudstvo skočilo na noge in se začelo spraševati kaj pa če bo res denarj azmanjkal in so že kr začel dvigovat denar, da res ne bi kdo ostal brez njega, še posebaj starejši ljudje, ki že tak ali tako ne zaupajo velik bankam.
sedaj pa je guverner BS hitro začel dajati kontra informacije, da je denarja dovolj, čeprav ga morda ni, samo da bi na nek način preprečil vse splošni preplah med ljudstvom, kar je bil namen obrtnikov.

skratka obrtniki so z temi okrepi želeli narediti kaus v celotni državi in na tih način pokazat, da se da državi upret na drugačen način, kot pa it na ulice in glasno protestirati....

upam da jim uspe doseči svoje, ker so razmere res nevzdržne za poslovanje v naši državi, največja in najbolj moteča težava je finančna nedisciplina, za katero pa vlada nima posluha, vsi ostali zahtevki so za zraven ampak tudi če z njimi ne uspejo ne bo tako hudo kot če ne dosežejo urejanje tega področja.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kurja logika
2.3.2011 9:09:20   
zvezdica_1
mislim da za 11 in 14 marec...

včasih pa je očitno bolje biti malo manj premožen.....

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kurja logika
2.3.2011 9:41:29   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

meni je čudno, kok folk ne zastopi delovanja bančnega sistema. dvignit denar? a dejansko kdo misli, da bo bankam mar? kaj pa majo one z gotovino?


Vse. Pa ja ne misliš, da banki ta denar "leži" po sefih? Če nima denarja (nima tukaj veze al je fizično al papirno), potem ga ne more plemenitit - posojat in nalagat. Banka je kot "veliki" mi - svoj denar vlaga tja kamor misli, da bo z njim zaslužila. Če ga na njenem računu ni, tudi banke ni.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kurja logika
2.3.2011 10:00:20   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

meni je čudno, kok folk ne zastopi delovanja bančnega sistema. dvignit denar? a dejansko kdo misli, da bo bankam mar? kaj pa majo one z gotovino?


Vse. Pa ja ne misliš, da banki ta denar "leži" po sefih? Če nima denarja (nima tukaj veze al je fizično al papirno), potem ga ne more plemenitit - posojat in nalagat. Banka je kot "veliki" mi - svoj denar vlaga tja kamor misli, da bo z njim zaslužila. Če ga na njenem računu ni, tudi banke ni.



Tako je.

A sploh kdo verjame guvenerju BS? Kaj sploh pomeni nekaj miljard rezerv? In seveda evropska banka komaj čaka, na banko slovenije, da pride po denar.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kurja logika
2.3.2011 10:03:52   
mate0ja
.


< Sporočilo je popravil mate0ja -- 2.3.2011 10:08:15 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kurja logika
2.3.2011 10:07:22   
mate0ja


Denarja za izplačilo je dovolj. Hkrati smo eden od členov evropske centralne banke na katero se lahko obrnemo po gotovino. Zaradi take "nepokorščine" kolapsa ne more bit. Večje vsote gotovine je treba vnaprej naročit. S tem bodo povzročili le več dela bančnemu sistemu. Kot je že ena napisala, banke se futrajo od obresti za kredite in provizij.

Sicer pa kadarkoli sem potrebovala kako storitev kakega obrtnika (beljenje, izdelava omare, poaganje ploščic ...) je vsak imel predloge, da bi naredili brez računa, ker to pride ceneje zame kot stranko, čeprav vemo kdo bi imel največje koristi. Stranka pa se lahko samo obriše pod nosom za morebitno reklamacijo. Malo je tistih, ki delajo pošteno in transparentno a na žalost ravno tisti nastradajo.

Hkrati pa obrtniki plačujejo minimalne prispevke, prikazujejo negativne bilance, s tem pa potegnejo za sabo veliko ugodnosti. Nožja cena vrtca ... Ko pa so potem pokojine mizerne, ker seveda celo življenje ni kaj prida vplačeval, mu pa država podari še varstveni dodatek.

Tko da o obrtnikih je več zgodb, ki se povezujejo med sabo. Nastradajo pa seveda poštenjakarji.

Vsi skupaj, z državo na čelu pa bi se morali zavedati, da se deastičnih sprememb ne da delati čez noč, ampak so to dolgotrajni procesi, zato bi država res mogla hitreje ukrepat, hkrati pa ljudje malo potrpeti.




_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kurja logika
2.3.2011 10:14:56   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja



Sicer pa kadarkoli sem potrebovala kako storitev kakega obrtnika (beljenje, izdelava omare, poaganje ploščic ...) je vsak imel predloge, da bi naredili brez računa, ker to pride ceneje zame kot stranko, čeprav vemo kdo bi imel največje koristi. Stranka pa se lahko samo obriše pod nosom za morebitno reklamacijo. Malo je tistih, ki delajo pošteno in transparentno a na žalost ravno tisti nastradajo.



ja seveda, saj je v prvi vrsti država oderuška in preveliko pobere, tako da največ ostane obrtniku če naredi mimo računa, pa še najboljš je če dobi gotovino takoj po končanem delu, ker kar gre na račun, se potem samo na denar čaka, če ga sploh kdaj dobi, za kar pa je kriva finančna nedisciplina. tudi oni se borijo za obstanek !!!

je pa seveda res, da se vsepovsod najdejo "lumpi" ki iskuriščajo vse prekomerno. če bi država mal pošlihtala in ne bi tolk zahtevala bi se tudi drgač obnašal in nebi poskušal tolk mimo zakona delat, ker se jim ne bi splačal, tak pa se sedaj še kako splača in seveda delaš tisto kar je tebi boljše.
Vsepovsod je tako!!!!

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kurja logika
2.3.2011 11:38:28   
liliana
Proti obrtni zbornici bi morali štrajkati obrtniki......ker, članstvo je obvezno, OZ bi morala poskrbeti za obrtnike, za plačilno disciplino, morala bi se dogovarjati z državo....za ta namen tudi obrtniki plačujejo članarino.....in nekdanji predsednik OZ je izjavil o obveznem članstvu to, da za enega obrtnika 30 do 50 EUR ni noben problem.....zelo freh izjava, če se je spomniš danes, ko je za enega obrtnika vse problem, po izjavah zbornice......

In pozivi OZ k dvigu gotovine z avtomatov, pozivi k neplačevanju davkov in prispevkov (mimogrede rečeno, to se nanaša tudi na prispevke zdravstvenega in pokojninskega zavarovanja za svoje zaposlene) so navadno izsiljevanje in grožnja, s katero bodo prizadeti navadni ljudje........

Kar se pa tiče sive ekonomije.....je OZ pri tem zelo dvolična......oni bi zgolj za ukinitev tistega dela tega področja, ki ga opravljajo tisti šušmarji, ki niso člani OZ.....tisti del sive ekonomije (ko ti recimo frizerka s.p. ne izda računa, ko ti s.p. parketarstvo položi parket brez računa, ko ti ne dajo računa za tisti 1 EUR, ki ga plačaš za čaj v gostilni) pa se jim zdi povsem legitimen, ker jih je po njihovem država prisilila v to, da so požrešni in bi imeli vedno več, če lahko.......



(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kurja logika
2.3.2011 11:58:31   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kar se pa tiče sive ekonomije.....je OZ pri tem zelo dvolična......oni bi zgolj za ukinitev tistega dela tega področja, ki ga opravljajo tisti šušmarji, ki niso člani OZ.....tisti del sive ekonomije (ko ti recimo frizerka s.p. ne izda računa, ko ti s.p. parketarstvo položi parket brez računa, ko ti ne dajo računa za tisti 1 EUR, ki ga plačaš za čaj v gostilni) pa se jim zdi povsem legitimen, ker jih je po njihovem država prisilila v to, da so požrešni in bi imeli vedno več, če lahko.......



Odrtni zbornici in državnim organom bi moralo biti v interesu, da se izdajajo računi. Meni se je zdelo smešno, ko je bil nedolgo nazaj nek prispevek, ko se je šlo o inšpekcijskem nadzoru nad delom brez računov, pa je bilo rečeno, da je obrtnike težko nadzirati, ker dela, ki ga opravi obrtnik na domu stranke, ne morejo nadzirati, ker je to zasebni prostor stranke. Mislim, da če bi bilo državi v interesu preprečiti tako delo obrtnikov brez računov kot nadzor študentskega dela, kjer je mimogrede spet veliko dela na črno, bi intenzivno v delo poslali inšpektorje. Obrtna zbornica pa bi morala od svojih članov izsiliti, da v primeru kršenja znižajo cene brez davka, da stranke ne bi bile prikrajšane.

Sicer pa tudi mi kot stranke podpiramo delo na črno, če vprašamo po ceni brez računa.

Kar se pa tiče zaposlovanja in plačilne nediscipline, sem pa mnenja, da je naša zakonodaja zelo slaba.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kurja logika
2.3.2011 12:32:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kar se pa tiče sive ekonomije.....je OZ pri tem zelo dvolična......oni bi zgolj za ukinitev tistega dela tega področja, ki ga opravljajo tisti šušmarji, ki niso člani OZ.....tisti del sive ekonomije (ko ti recimo frizerka s.p. ne izda računa, ko ti s.p. parketarstvo položi parket brez računa, ko ti ne dajo računa za tisti 1 EUR, ki ga plačaš za čaj v gostilni) pa se jim zdi povsem legitimen, ker jih je po njihovem država prisilila v to, da so požrešni in bi imeli vedno več, če lahko.......



Odrtni zbornici in državnim organom bi moralo biti v interesu, da se izdajajo računi. Meni se je zdelo smešno, ko je bil nedolgo nazaj nek prispevek, ko se je šlo o inšpekcijskem nadzoru nad delom brez računov, pa je bilo rečeno, da je obrtnike težko nadzirati, ker dela, ki ga opravi obrtnik na domu stranke, ne morejo nadzirati, ker je to zasebni prostor stranke. Mislim, da če bi bilo državi v interesu preprečiti tako delo obrtnikov brez računov kot nadzor študentskega dela, kjer je mimogrede spet veliko dela na črno, bi intenzivno v delo poslali inšpektorje. Obrtna zbornica pa bi morala od svojih članov izsiliti, da v primeru kršenja znižajo cene brez davka, da stranke ne bi bile prikrajšane.

Sicer pa tudi mi kot stranke podpiramo delo na črno, če vprašamo po ceni brez računa.

Kar se pa tiče zaposlovanja in plačilne nediscipline, sem pa mnenja, da je naša zakonodaja zelo slaba.



Glede plačilne nediscipline bi bil res potreben korenit premik.....vendar mnogo teh obrtnikov, tudi vidnih članov OZ,  ki pozivajo k temu premiku ni plačevalo redno.....pa bi lahko.....vendar zakaj pa bi, če imam možnost, da ne bi......torej tudi tu je dvoličnost OZ.....

Kar se pa tiče zaposlovanja in dela na črno, pa je vsak poskus obsojen na neuspeh....študentsko delo se ne sme ukiniti....zakon o malem delu gre na referndum, kjer bo itak padel......o večji fleksibilnosti zaposlovanja lahko tudi samo sanjamo, ker je nobena vlada ne bo upala vpeljati, ker to pomeni potem lažje odpuščanje delavcev......

In potem smo tam kjer smo.....kakršnakoli sprememba obstoječega stanja je obsojena na neuspeh......čeprav je stanje baje alarmantno, mi ne bi nobene spremembe.....vedno se najde kaka pametna skupina, ki iz celega predloga zakona izvzame en stavek in množicam s tem maha pred nosom.....množice pa ne gredo brat celotnega zakona, da bi si ustvarile svoje mnenje.....

In potem jamramo....do novih volitev, ko si želimo spremembe......vendar si želimo samo spremembe obrazov na političnem prizorišču, spremembe dejanskega stanja pa si v bistvu ne želimo......ker ko katerakoli vlada pride ven s kakim zakonom, ki bi spremenil obstoječe stanje smo že v luftu......sprememb nočeno, z obstoječim pa nismo zadovoljni......

In potem smo obsojeni na take floskule kot so pozivi obrtne zbornice k državni nepokorščini.....

Kaj bo naslednje.....? Da bomo šli iz trgovine s polnim vozičkom flegma mimo blagajničarke, brez da bi plačali......? in kam nas bo to pripeljalo.....?

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kurja logika
2.3.2011 12:57:45   
m_o_i
denarja ni in nikoli ne bo toliko, kot je napisano v knjizicah, na karticah, odobrenih kreditih...

toplo priporocam ogled Zeitgeist-a drugi del (dokumentarc), kjer je jako nazorno prikazan sistem bank, svetovne banke itd.

pies:  v tem istem dokumentarcu je povedano, kako je clovek, ki je imel hipoteko na hiso kljub neplacevanju kredita, to hiso pod hipoteko odbrzaluser posted image  
ker banke ti dajejo NAVIDEZEN denar, tvoja nepremicnina je pa REALNA.
clovek je dokazal, da mu je banka dajala nekaj zlaganega oz. neotipljivega (denar), on pa je moral zastavit REALNO stvar... in mu je sodisce dalo pravuser posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 2.3.2011 13:00:14 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kurja logika
2.3.2011 13:10:40   
ronja
lilijana, to si pa dobro napisala. O OZ sicer nimam pojma, tudi na splošno o politiki ne, čisto priznam, sem pa vseeno dobila enak občutek: v vsaki spremembi, novem predlogu zakona vidijo ljudje samo slabo. Saj gotovo ni vse dobro, ampak če tako, kot je, ne gre, je treba nekaj spremenit. Jasno, da nikomur ne paše znižat standarda, ampak kadar je kriza, ga je pač treba. kot v naravi, kadar je suša, se pač ne moreš nažirat. In potem en drugega obtoževat: saj kradejo še 100x več kot jaz, torej je ok, če tudi jaz kradem... ni glih perspektivno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kurja logika
2.3.2011 13:13:51   
m_o_i
full sem se potrudlauser posted image :

http://www.youtube.com/watch?v=99DYh8Zpkpw&feature=related 

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kurja logika
2.3.2011 13:37:09   
HuAnita
Poznam kar nekaj konkretnih primerov, še nedolgo nazaj sem imela sama s. p., kjer dejansko ti nisi mogel plačati državi prispevkov, dokler nisi dobil plačanega računa od stalnege pogodbene firme. Dacarija bi imela do 15. v mesecu, ti pa še 28 nisi imel denarja. Potem je zalagal partner ipd....
In to je meni sporono. Če že terjajo na datum točno denar od obrtnikov, potem naj pogledajo, kateer valute ima odprte (posledično zaradi tega ne more plačat prispevkov), pa naj potem denar za prispeke terja od dolžnikov...
Jaz recimo pri davčni nisem mogla prikazovati nič manj, kot sem dobila, ker sem pač poslovala z javno firmo...
Res pa je, da jih en kup dela na črno, pa potem padajo v nižje plačilne razrede v vrtcu, več doklad.... Tako da, kot ste ene rekle, tudi to ni pravično. Ampak treba je najti neko ragulativo, neko nagrado, če boš ustvaril več prometa / dobička, ne pa da jih dobiš potem po glavi, ker si pač bolj priden... Potem bi tudi obrtniki dajali račune...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kurja logika
2.3.2011 13:50:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

denarja ni in nikoli ne bo toliko, kot je napisano v knjizicah, na karticah, odobrenih kreditih...

pies:  v tem istem dokumentarcu je povedano, kako je clovek, ki je imel toplo priporocam ogled Zeitgeist-a drugi del (dokumentarc), kjer je jako nazorno prikazan sistem bank, svetovne banke itd.

hipoteko na hiso kljub neplacevanju kredita, to hiso pod hipoteko odbrzaluser posted image  
ker banke ti dajejo NAVIDEZEN denar, tvoja nepremicnina je pa REALNA.
clovek je dokazal, da mu je banka dajala nekaj zlaganega oz. neotipljivega (denar), on pa je moral zastavit REALNO stvar... in mu je sodisce dalo pravuser posted image


Mene so pri napovedih Zeitgeista zbodli taki napovedni teksti:


Omenjeni film je bil pripravljen za kinematografe po svetu, vendar pa so to prikazovanje določeni ljudje (mislimo, da ni potrebno povedati kdo) preprečili.

Računalniški genij je kljub vsemu naredil povezavo, ki se stalno spreminja, potem ko ga prepovejo oz. preprečijo. Na tak način je film na voljo širšim množicam, ki imajo dostop do interneta.

Kot da je treba biti danes računalniški genij, da daš nekaj na internet.......in če je nekaj na internetu je dostopno itak večjemu krogu ljudi, kot če je v kinematografih.....

Tako da, fajn za pogledat.....jemat ga je pa z distanco (kot recimo Da Vincijevo šifro, pol je res, pol je pa izmišljeno).....ker je narejen v šokantnem stilu kot rumeni tisk......le, da uporablja teorijo zarote....že v svojem napovedniku, te je želel zmesti in ustavariti navidezno zaroto.......


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kurja logika
2.3.2011 13:59:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Poznam kar nekaj konkretnih primerov, še nedolgo nazaj sem imela sama s. p., kjer dejansko ti nisi mogel plačati državi prispevkov, dokler nisi dobil plačanega računa od stalnege pogodbene firme. Dacarija bi imela do 15. v mesecu, ti pa še 28 nisi imel denarja. Potem je zalagal partner ipd....
In to je meni sporono. Če že terjajo na datum točno denar od obrtnikov, potem naj pogledajo, kateer valute ima odprte (posledično zaradi tega ne more plačat prispevkov), pa naj potem denar za prispeke terja od dolžnikov...
Jaz recimo pri davčni nisem mogla prikazovati nič manj, kot sem dobila, ker sem pač poslovala z javno firmo...
Res pa je, da jih en kup dela na črno, pa potem padajo v nižje plačilne razrede v vrtcu, več doklad.... Tako da, kot ste ene rekle, tudi to ni pravično. Ampak treba je najti neko ragulativo, neko nagrado, če boš ustvaril več prometa / dobička, ne pa da jih dobiš potem po glavi, ker si pač bolj priden... Potem bi tudi obrtniki dajali račune...


Globalno se mora tu res nekaj spremeniti.....kot prvo že to, da bi s.p. odpirali tisti, ki zares mislijo delati in ki se zares mislijo pojavljati na trgu.....

ne pa da se s.p.ji odpirajo zato, ker te delodajalec ne bo zaposlil ampak ti pove, da lahko delaš zanj, samo če odpreš s.p.......ali pa se s.p. odpre zato, ker se dobijo sredstva iz zavoda za zaposlovanje, interesa za delo pa ni nobenega......

In ti se realno sploh ne pojavljaš na trgu, ne obnašaš se tržno......ker to, da si vezan zgolj na enega poslovnega partnerja ni optimalno gospodarno obnašanje.......in potem, če ti on plača račun z 10 dnevno zamudo ti ne moreš plačati prispevkov in davkov......in potem se pojavi vprašanje.....a je res zgolj država kriva, da se ti ne znaš iti podjetništva, če si se že podal v te vode.....?




(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kurja logika
2.3.2011 14:00:22   
mika
hipoteko na hiso kljub neplacevanju kredita, to hiso pod hipoteko odbrzal
ker banke ti dajejo NAVIDEZEN denar, tvoja nepremicnina je pa REALNA.
clovek je dokazal, da mu je banka dajala nekaj zlaganega oz. neotipljivega (denar), on pa je moral zastavit REALNO stvar... in mu je sodisce dalo prav


to pa ne gre najbolj skupaj pri hipotekarnem kreditu. Če jaz tebi prodam hišo, ti meni plačaš z denarjem, ki si ga dobila s hipotekarnim kreditom. Se pravi, da jaz dobim fizično denar, ki ga ti moraš vrnit banki.

ne vem kaj je v tem primeru navideznega.

Tako, da v to sodbo sodišča dvomim.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kurja logika
2.3.2011 14:05:01   
m_o_i
ne vem, ce tebi banka nasteje na roke tiste tisoce ojrekou... kolko je meni znano, se delajo neke transakcijeuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kurja logika
2.3.2011 14:08:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ne vem, ce tebi banka nasteje na roke tiste tisoce ojrekou... kolko je meni znano, se delajo neke transakcijeuser posted image


Tudi, ko plačaš s kartico v merkatorjevi špeceriji se dela neka transakcija in ti ne daš blagajničarki 50 ojrekov fizično.....edino na kafe še gremo z gotovino......

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kurja logika
2.3.2011 14:08:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ne vem, ce tebi banka nasteje na roke tiste tisoce ojrekou... kolko je meni znano, se delajo neke transakcijeuser posted image


denar nakaže na račun in jaz ga komot dvignem in ga dam doma v štunfuser posted image ....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?