A je imela katera operacijo na čeljusti? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


vaney -> A je imela katera operacijo na čeljusti? (27.2.2011 21:19:15)

Pozdravljene.
Če bo vse po planu, me čaka čez 2 tedna dolgo pričakovana operacija spodnje čeljusti...o rehabilitaciji po operaciji so mi povedali, da bolelo kaj dosti ne bo (malosvomim v to) in da bom čez kakšen dan lahko že normalno govorila; da bom pa še vsaj 2-3 tedne doma na bolniški (in 1 teden v bolnici) in da bom morala 6 tednov jest po slamici. A mi lahko katera tole rehabilitacijo razloži malo bolj iz lastnih izkušenj? Kaj ste resnično lahko jedle in kdaj ste jedle brez slamice, grizle? A ste si kuhale običajno hrano in pasirale ali kako? On jogurtih in čokolinotu pa tudi ne morem živet 6 tednov...shujšala pa tudi ne bi rada kaj dost, a ve ste? No, če je katera dala to skozi, se priporočam za izkušnje.




mateyka -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (27.2.2011 21:51:39)

jaz sem mela ene komplikacije enkrat z modrostnim zobom in tudi nisem mogla normalno uporabljat čeljusti. kako konzumirašhrano - večinoma pasiraš hrano, kremne juhe in npr. pire krompir in razne pire kaše iz zelenjave, ko je že malo bolje. pa sadni mixi, frapeji.. shujšala ne boš in za dolgo tudi ne boš tako jedla, tako da po moje ni panike, samo malenkost kreativna bodi pri vnosu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Masha_M -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (28.2.2011 11:00:53)

Jaz sem imela operirani obe čeljusti v januarju 2009. Napiši kaj konkretno te zanima, pa bom poskusila odgovoriti.




NAVT -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (28.2.2011 11:35:43)

Vaney, mene pa zanima zakaj te čaka ta poseg? (če si pripravljena povedati/napisati). Tudi jaz sem se pred časom odločala in pripravljala na podoben poseg, a sem naposled "klecnila". Operacija ni nujna, mi je bila (oz. je še) pa priporočljiva. Tako, da še ni prepozno, čeprav me zdaj, s tremi majhnimi škrati, to niti pod razno ne mika.




vaney -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (3.3.2011 19:55:31)

NAVT, jaz grem na operacijo zato, ker imam spodnjo čeljust preveč naprej. Zaradi tega imam zadnje zobe preveč obrabljene, sprednje pa premalo in čez nekaj let bo to velika težava, zato mi kaj drugega kot operacija ne preostane. Sem pa odlašala čisto predolgo in če bi še 1x izbirala, ne bi tako dolgo čakala. Zdaj pa imam skoraj 2 leti zobni aparat, da mi vse zobe postavi v ustrezen položaj, potem mi prestavijo čeljust in se vse lepo pokrije. Slišat je lepo, kako bo v resnici, bom lahko pa šele po op. povedala. Imam pa tudi jaz 2 majhna otroka (1 in 3 leta), ampak sem se vseeno odločila, da grem na operacijo, ker odlašat nima smisla, prej grem, prej bo za mano...

Masha, zanima me, kaj in kako si jedla po op., kakšna je stopnja bolečine, je vzdržno? Kdaj si lahko normalno govorila, koliko časa si bila na bolniški, ali si lahko takoj po prihodu iz bolnice normalno skrbela zase ali je bila potrebna pomoč...Z rezultatom op. si zadovoljna?  Kakšna pa je kaj ta stomatološka klinika za bivanje? Jaz sem videla samo ambulanto spodaj, kakšen je pa oddelek? Osebje? Upam, da mi boš lahko kaj napisala, lahko tudi na zs...Hvala.




Masha_M -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (3.3.2011 20:35:09)

vaney: Imaš ZS. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smajl.gif[/image]




Colt -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (3.3.2011 21:47:35)

Če bi bilo v igri podaljšanje kliničnih kron, bi mel kaj za napisat, sploh okol Dr. Schare... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Taja975 -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (4.12.2012 20:58:47)

Vaney, upam, da je operacija uspešno za teboj. Bi pa bila vesela vsake tvoje izkušnje, ki bi jo bila morda pripravljena deliti....

LP,
Taja975




škorpijončica -> RE: A je imela katera operacijo na čeljusti? (5.12.2012 14:04:58)

V lekarni se dobi ene sokce, ki nadomestijo cel obrok. Sošolka je zaradi nekih zdravstvinih težav samo od tistih sokcov živela 6 mesecev. Pa sama sem tudi imela težave z čeljustjo. Fajn nasiti smooti v katerem zmešaš eno banano in en avokado. Upam, da boš hitro okrevala.




Stran: [1]