|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:14:44   
Kerensa*
Ne samo mogoče - ziher je. Še vedno pa je govora o predmestju New Yorka. Murska sobota pa ni predmestje Ljubljane. user posted image In že na splošno "malce težje" narediš realno primerjavo med New Yorkom (ali katerimkoli drugim svetovnim velemestom) in Ljubljano. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:21:22   
liliana
Pa primerjaj drugače.....user posted image

Za ceno garsonjere v Ljubljani dobiš v Prekmurju že kar fajn hišo, z velikim vrtom.....pa še odklenjen ponoči lahko spiš, ker te sigurno ne bo nihče oropal ali zaštihal.......

Oddaljenost do prestolnice pa je skoraj ista.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:24:19   
Kerensa*
Tudi to vem.

Ampak to ni bilo tisto, kar sem želela povedati oz. vprašati. Zanimalo me je,  čem naj bi bila Ljubljana, kot glavno mesto neke "bivše" balkanske države, tako zelo bolj posebna od nekega svetovnega velemesta (in da ima zato tudi 100% višje cene nepremičnin)? Seveda ne vseh, da ne bo pomote, pa tudi vseh se niti ne da primerjati med sabo, ampak hiša v New Yorku in garsonjera v Ljubljani, pa cca. enaka cena... to meni ne gre v račun. Če bi bilo obratno - ajde, bi še nekako razumela, tako, pa...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:27:46   
*miska.mcc*
meni dajo lahko vilo alpa garsonjero v ljubljani, alpa v NY pa ne bi sla.
bi pa dala v najem.... to pa ja user posted image

pač ne vem....tko je....kaj češ....


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:28:50   
Kerensa*
Vsakdo bi nekam šel in nekam ne bi šel. Tako pač je. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:30:19   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vsakdo bi nekam šel in nekam ne bi šel. Tako pač je. user posted image
 

jp! tko kot cene. nimaš kaj. pač take so. mi je pa smesno, da za denar s katerim sva mi2 kupila hiško, po mojem niti garaze ne dobis v LJ. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:40:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tudi to vem.

Ampak to ni bilo tisto, kar sem želela povedati oz. vprašati. Zanimalo me je,  čem naj bi bila Ljubljana, kot glavno mesto neke "bivše" balkanske države, tako zelo bolj posebna od nekega svetovnega velemesta (in da ima zato tudi 100% višje cene nepremičnin)? Seveda ne vseh, da ne bo pomote, pa tudi vseh se niti ne da primerjati med sabo, ampak hiša v New Yorku in garsonjera v Ljubljani, pa cca. enaka cena... to meni ne gre v račun. Če bi bilo obratno - ajde, bi še nekako razumela, tako, pa...



Zaradi enega fenomena......ki je nerazumljiv......

Namreč, brez veze se je spraševati, zakaj so stanovanja v Ljubljani tako precenjena.....boljše se je spraševati to, zakaj smo pripravljeni plačevati tako velike cifre za stanovanje in se zakreditirati do smrti za 80 kvadratov.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 10:43:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
brez veze se je spraševati, zakaj so stanovanja v Ljubljani tako precenjena.....boljše se je spraševati to, zakaj smo pripravljeni plačevati tako velike cifre za stanovanje in se zakreditirati do smrti za 80 kvadratov.....

Moj odgovor na tvoje 1. vprašanje je: zato, ker nam je alt_ernativa samo še to, da smo brezdomci (ob predpostavki, da se ne želimo seliti v tujino).
"Odgovor" na 2. vprašanje pa: jaz tega nisem pripravljena, tako, da ti ne morem odgovoriti. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 11:20:59   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Za ceno garsonjere v Ljubljani dobiš v Prekmurju že kar fajn hišo, z velikim vrtom.....pa še odklenjen ponoči lahko spiš, ker te sigurno ne bo nihče oropal ali zaštihal.......



To si lahko tudi v LJ privoščišuser posted image . Smo enkrat cel vikend imeli vrata na stežaj odprta (ne sprašuj zakajuser posted image ) pa je vse ostalo na svojem mestuuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 11:27:50   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zaradi enega fenomena......ki je nerazumljiv......

Namreč, brez veze se je spraševati, zakaj so stanovanja v Ljubljani tako precenjena.....boljše se je spraševati to, zakaj smo pripravljeni plačevati tako velike cifre za stanovanje in se zakreditirati do smrti za 80 kvadratov.....


Slovenija (enako tudi ostali Balkan ter okolica - cene so povsem primerljive) nima navade graditi lesene hise. Vsekakor materiali uporabljeni za gradnjo vplivajo tudi na ceno le te. nad kontejnersko zgradbo se velika vecina zmrduje, je pa velika vecina his po ZDA narejeno prav po tem sistemu - zlaganja ali lesenih panelov ali kontejnerjev. Mi bi radi naj naj materiale, da drzi hisa 300 let, radi bi kvalitetne ploscice, izolacijo, to in ono... pravzaprav smo zelo razvajeni, za razliko od npr. prebivalcev v zda, ki so zadovoljni z panelasto hiso oz. mavcnimi ploscami na lesenem ogrodju. Pri nas za tako hiso IMO se  gradbenega ne dobis.
Podobna debata : http://med.over.net/forum5/read.php?98,2025846

Cene zidanih his in  stanovanj v zidanih blokih se da videti tukaj:

http://realestate.nytimes.com/sales/ny-usa/FOR-SALE-BY-OWNER-alt/90-p#/sales/ny-usa/90-p

Cena studia cca 41 m2 (med najcenejsimi) v zidani stavbi - pred II sv. vojno je 165.000,00 $ oz. 121.000 EUR.
Za ta denar na dolenjskem kupis 3 domacije in iz perspektive enega dolenjca je ta amerika draga kot zafran.

http://realestate.nytimes.com/sales/detail/253-NS1102151164/50-Lefferts-Avenue-4D-Brooklyn-NY-11225


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 12:25:54   
TomTaylor
pomojem je pa tvoja primerjava malo nerealna. Primerjaj še ceno garsonjere v predmestju Ljubljane s ceno garsonjere v centru Ljubljane s cene hiše z vrtom v centru New Yorka in predmestjem. 

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 16:27:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Slovenija (enako tudi ostali Balkan ter okolica - cene so povsem primerljive) nima navade graditi lesene hise. Vsekakor materiali uporabljeni za gradnjo vplivajo tudi na ceno le te. nad kontejnersko zgradbo se velika vecina zmrduje, je pa velika vecina his po ZDA narejeno prav po tem sistemu - zlaganja ali lesenih panelov ali kontejnerjev. Mi bi radi naj naj materiale, da drzi hisa 300 let, radi bi kvalitetne ploscice, izolacijo, to in ono... pravzaprav smo zelo razvajeni, za razliko od npr. prebivalcev v zda, ki so zadovoljni z panelasto hiso oz. mavcnimi ploscami na lesenem ogrodju. Pri nas za tako hiso IMO se  gradbenega ne dobis.

Se strinjam. Žal.
Cena studia cca 41 m2 (med najcenejsimi) v zidani stavbi - pred II sv. vojno je 165.000,00 $ oz. 121.000 EUR.

Pod izrazom "studio" se tega prostora ne da enačiti (večinoma) z garsonjero v Sloveniji. Studio je večinoma ccs. 2x večji od garsonjere in poleg skupnega kuhalno/bivalnega prostora je ponavadi vsaj še en prostor-ček (in to ne kopalnica), česar pri garsonjerah ni.
Za ta denar na dolenjskem kupis 3 domacije

Pod "domačija" je verjetno mišljeno stara ali celo dotrajana hiša, potrebna obnove, ki stane cca. še enkrat toliko, kolikor domačija sama in to s parcelo, ki večinoma samo nabija davek za stavbno zemljišče.
Seveda pa so svetle izjeme - kakor povsod in pri vsem.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 16:29:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
pomojem je pa tvoja primerjava malo nerealna. Primerjaj še ceno garsonjere v predmestju Ljubljane s ceno garsonjere v centru Ljubljane s cene hiše z vrtom v centru New Yorka in predmestjem.

Saj sem rekla - ne da se primerjati vsega, povsod in vedno.
Da je garsonjera v npr. Logatcu tudi za pol cenejša, kakor v LJ, mi je jasno. In da za ceno garsonjere v LJ dobiš v npr. Logatcu že hišo, mi je tudi jasno. Primerjava med Prekmurjem in Primorsko ob obali je pa sploh... grrr.

Jaz nisem primerjala newyorških mestnih in predmestnih cen ter ljubljanskih mestnih in predmestnih, temveč dve glavni mesti dveh držav. Nič drugega.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 17:47:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

pomojem je pa tvoja primerjava malo nerealna. Primerjaj še ceno garsonjere v predmestju Ljubljane s ceno garsonjere v centru Ljubljane s cene hiše z vrtom v centru New Yorka in predmestjem. 


Katera koli primerjava glede nepremicnin na relaciji slovenija - zda je nerealna.  Razponi od centra do predmestja so  prisotni povsod, le da v lj predmestju imas do centra 30 min, v NY pa 3 ure...
Pomen njihovega centra mesta z nasim je pa tudi dijametralno nasproten.
Cene pri nas so definitivno previsoke, kot so previsoke cene hrane itn...  "vse" na racun posrednikov in njihovega zasluzka. Dejstvo pa je, da za primerljivo nepremicnino ni dovlj pogledati zgolj ceno in morebitno lokacijo temvec tudi vrsto drugih dejavnikov kot so nacin gradnje, vzdrzevanje, stroski, sosesko itn.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
23.2.2011 18:00:07   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz nisem primerjala newyorških mestnih in predmestnih cen ter ljubljanskih mestnih in predmestnih, temveč dve glavni mesti dveh držav. Nič drugega.



eh sej je trapasto ampak vseeno...New York ne mores primerjat z Ljubljano, ker se ti ne da dopovedat da to kar je predmestje NYC je lahko oddaljeno tudi do 2 ure voznje in je se vedno predmestje. Ergo, Ljubljana vs Murska Sobota.

Ti dam konkretno primerjavo: bivala v New Jerseyju, se vozila vsak dan na delo v NYC z vlakom. Vstala ob 6h da sm prisla ob 10h na delovno mesto. Nazaj domov sem prisla okrog 8h zvecer. To je predmestje New Yorka :)

Tudi NYC ni glavno mesto ZDA tko da tud primerjava ne vzdrzi ker ne gre za dve glavni mesti. Edino ce hoces glavno mesto zvezdne drzave, prav, ampak potem naredi se primerjavo med ceno hise v Nebraski in New Yorku :).

Sicer pa je hisa v glavnem mestu Gane al pa Sierre Leone (Accra oz. Freetown) tud pol cenejs kt pri nas...bi te veselilo tja it? Ne. torej pejt ze enkrat v NYC da bos vidla kako se tam zivi in nehala fantazirat o mestu o katerem podobo imas samo iz filmov. Zivljenje v teh velikih mestih ni enostavno, najbolj enostavno je bit doma in razpravljat na dolgo in siroko o tem kak je drugje fajn in doma slabo. Korajzen pa noben, da bi res poskusu. Ko bos, se javi, pa bova debatirale naprej, do takrat pa najboljs da svoj prosti cas zapravljas v ucenju za maturo, bo bolj konstruktivno kot natolcevanje o necem brez poznavanja osnovnih dejstev.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 10:00:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zaradi enega fenomena......ki je nerazumljiv......

Namreč, brez veze se je spraševati, zakaj so stanovanja v Ljubljani tako precenjena.....boljše se je spraševati to, zakaj smo pripravljeni plačevati tako velike cifre za stanovanje in se zakreditirati do smrti za 80 kvadratov.....


Slovenija (enako tudi ostali Balkan ter okolica - cene so povsem primerljive) nima navade graditi lesene hise. Vsekakor materiali uporabljeni za gradnjo vplivajo tudi na ceno le te. nad kontejnersko zgradbo se velika vecina zmrduje, je pa velika vecina his po ZDA narejeno prav po tem sistemu - zlaganja ali lesenih panelov ali kontejnerjev. Mi bi radi naj naj materiale, da drzi hisa 300 let, radi bi kvalitetne ploscice, izolacijo, to in ono... pravzaprav smo zelo razvajeni, za razliko od npr. prebivalcev v zda, ki so zadovoljni z panelasto hiso oz. mavcnimi ploscami na lesenem ogrodju. Pri nas za tako hiso IMO se  gradbenega ne dobis.
Podobna debata : http://med.over.net/forum5/read.php?98,2025846

Cene zidanih his in  stanovanj v zidanih blokih se da videti tukaj:

http://realestate.nytimes.com/sales/ny-usa/FOR-SALE-BY-OWNER-alt/90-p#/sales/ny-usa/90-p

Cena studia cca 41 m2 (med najcenejsimi) v zidani stavbi - pred II sv. vojno je 165.000,00 $ oz. 121.000 EUR.
Za ta denar na dolenjskem kupis 3 domacije in iz perspektive enega dolenjca je ta amerika draga kot zafran.

http://realestate.nytimes.com/sales/detail/253-NS1102151164/50-Lefferts-Avenue-4D-Brooklyn-NY-11225



Seveda je naša gradnja nekoliko drugačna od ameriške, kjer že malo večji veter odpihne hišo......

Vendar pa se v Ljubljani, na Štajerskem, Dolenjskem, Prekmurju, Gorenjskem vseeno nekako gradi na enak način, pa so nepremičnine ponekod vseeno precenjene......

Pač deluje zakon ponudbe in povpraševanja......če vsi rinejo v prestolnico, na Obalo in na Gorenjsko je normalno, da so tam nepremičnine drage......

Če je pa lepo biti komot in imeti na dosegu roke veliko izbiro vrtec, šol, fakultet, trgovin, stadionov, oper, gledališč, tržnico, klinike, službo z dobro plačo......

No, drugi problem "slovenskih" stanovanj pa je, da pri nas še sploh ni razvit najemniški trg stanovanj....praktično ni podjetij, ki bi dajala stanovanja v dolgoročni najem......so le fizične osebe, ki so za đabe kupile stanovanje po Jazbinškovem zakonu, srednji sloj, ki se je zakreditiral za nakup dodatnega stanovanja, razni mešetarji, ki bi za keš itak storili vse.....in take osebe so najslabši najemodajalci, ker na dolgi rok ne želijo nikogar v stanovanjih, postavljajo raznorazne omejitve.....

Tako da ljudem ne ostane skoraj drugega, kot kupiti močno precenjeno stanovanje ali pa se vsakih nekaj let seliti od enega najemodajalca k drugemu.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 12:48:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
New York ne mores primerjat z Ljubljano, ker se ti ne da dopovedat da to kar je predmestje NYC je lahko oddaljeno tudi do 2 ure voznje in je se vedno predmestje. Ergo, Ljubljana vs Murska Sobota.

Ne primerjam mesta New York in mesta Ljubljana, temveč primerjam cene nepremičnin v dveh glavnih mestih dveh držav. In prav tako ne primerjam razdalje med centrom New Yorka ter radijem njegovega predmestja s kilometrino oz. razdaljami v Sloveniji.
Ti dam konkretno primerjavo: bivala v New Jerseyju, se vozila vsak dan na delo v NYC z vlakom. Vstala ob 6h da sm prisla ob 10h na delovno mesto. Nazaj domov sem prisla okrog 8h zvecer. To je predmestje New Yorka :)

Groza! user posted image
Tudi NYC ni glavno mesto ZDA tko da tud primerjava ne vzdrzi ker ne gre za dve glavni mesti. Edino ce hoces glavno mesto zvezdne drzave, prav, ampak potem naredi se primerjavo med ceno hise v Nebraski in New Yorku :).

Saj vem (upam, da tudi ti veš, da vem user posted image ), da New York ni glavno mesto ZDA. In vem tudi, da so cene po ZDA različne. Tako, kakor tudi po Sloveniji (kar pa tudi že vemo). In sem naredila primerjavo cen v ZDA. Sicer ne med New Yorkom in Nebrasko, pač pa med New Yorkom in Ohiom. Razlika je po mojem enaka, kakor med centrom Ljubljane in kakšno vasjo v Prekmurju.
Sicer pa je hisa v glavnem mestu Gane al pa Sierre Leone (Accra oz. Freetown) tud pol cenejs kt pri nas...

Tega sicer ne vem (nisem primerjala user posted image ), ampak ti pa verjamem.
bi te veselilo tja it?

Na dopust? Ja. Živet''? Ne.
Ne. torej pejt ze enkrat v NYC da bos vidla kako se tam zivi in nehala fantazirat o mestu o katerem podobo imas samo iz filmov.

Videla sem ga že res samo v filmih, na fotografijah in podobno, ne drži pa, da je to vse, kar vem o njem.
Zivljenje v teh velikih mestih ni enostavno

In nikoli nisem trdila, da je.
najbolj enostavno je bit doma in razpravljat na dolgo in siroko o tem kak je drugje fajn in doma slabo.

Ne počnem tega. Ker doma mi ni slabo. Obstaja dokaj velika verjetnost, da bi mi bilo v New Yokru omembe vredno slabše. Predvsem zaradi njihove zakonodaje. Ampak kar se tega tiče, da me vleče tja - jaz sem sposobna slabosti ameriškega "sistema" vzeti v zakup, moj g. Mož pa (žal) ne.
Korajzen pa noben, da bi res poskusu.

Korajže imam jaz toliko, da jo lahko še tebi in polovici Ringaraje začnem prodajati, če bi kdo želel user posted image - financ pa žal nimam toliko. In imam še g. Moža, ki je prevelik ziheraš (za moje pojme).
Ko bos, se javi, pa bova debatirale naprej

O New Yorku? Zmenjeno. Do takrat se pa lahko osredotočiva (če bova sploh nadaljevali) izključno na cene nepremičnin. user posted image
do takrat pa najboljs da svoj prosti cas zapravljas v ucenju za maturo

Hvala za nasvet. user posted image
bo bolj konstruktivno kot natolcevanje o necem brez poznavanja osnovnih dejstev.

Zate je to natolcevanje, zame pa čvek o nečem, kar je dejstvo - o razlikah.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 24.2.2011 12:50:44 >

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 12:55:17   
sazi
Cene, ki jih vidiš v oglasu še ne pomenijo, da bo prodajalec za tako ceno dejansko prodal. V določenih primerih so odstopanja lahko ogromna, če do prodaje sploh pride.
Dejstvo je, da če prodajalec ne prodaja iz nuje, ne bo spuščal cene. Še posebej, če je sam stanovanje drago plačal.
Cene novim nepremičninam verjetno ne bodo bistveno padle, starim pa ja - ker so večinoma res v katastrofalnem stanju, tlorisi stanovanj, zasnove blokov in sosesk pa so zastarele.

Kar se tiče razlike med cenami v ZDA in SLO - eno je kvaliteta gradnje (TULE si lahko pogledaš, kako izgledajo njihove stare, poceni papirnate hiše).

Pa ena je pisala o tem, da je strošek postavitve hiše v Ljubljani in (ne vem kje, npr.) v Prekmurju enak in zakaj taka razlika v ceni. Tudi sam strošek je v Ljubljani večji - v Ljubljani in okolici so ponavadi že matreiali dražji, da o ceni delovne sile ne govorimo. Največjo razliko pa itak predstavlja zemljišče. V LJ je drago zato, ker je lepih parcel zelo malo, zato se te lahko toliko dražje prodajajo (poleg tega, da je cana za to, da si v glavnem mesti z vsem pred nosom že itak precej višja).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 12:57:49   
rogljicek
men se pa neznansko smesno zdi, da zagovarjate slovenske cene. ravno zato so cene lahko take kot so.  Pa zakaj je treba po Keransi skakat, ker primerja ti dve mesti meni ni jasno. Jaz sem omenila Stuttgart in tam neko vas v hribih, pa me ni nobena naskocila. Cene v Sloveniji, pa naj bo Kranj, Ljubljana, Piran ali hise v predmestjih, cene so noro visoke in basta. Sem sama gledala nepremicnine v slo, da bi pac mela nekaj doma, pa mi je predrago.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 13:07:35   
sazi
Cene v Sloveniji, pa naj bo Kranj, Ljubljana, Piran ali hise v predmestjih, cene so noro visoke in basta. .

Ne zagovarjam cen v SLoveniji. Res so noro visoke. Skušam samo razložiti, zakaj je tako. Tudi po Kerenski nihče ne "skače", ampak če primerjaš dve neprimerljivi stvari je fajn dat argumente, zakaj ju primerjat oz. nasprotno razlago zakaj za to nista primerni.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 13:12:31   
Kerensa*
Kot svoj argument, zakaj primerjati, lahko dam samo to, kar sem že 3x napisala - ker sta to dve glavni mesti dveh držav. Kar se mene tiče, se lahko k primerjavi doda tudi Tokio, al' pa glavno mesto Ghane al' pa glavno mesto Je*iveter-landa - saj ne bom ugovarjala, da tam pa ni ceneje ali dražje. Jaz sem pač za primerjavo izbrala ti dve mesti - kdo drug lahko pa dve drugi. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 13:14:50   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: rogljicek

men se pa neznansko smesno zdi, da zagovarjate slovenske cene. ravno zato so cene lahko take kot so.  Pa zakaj je treba po Keransi skakat, ker primerja ti dve mesti meni ni jasno. Jaz sem omenila Stuttgart in tam neko vas v hribih, pa me ni nobena naskocila. Cene v Sloveniji, pa naj bo Kranj, Ljubljana, Piran ali hise v predmestjih, cene so noro visoke in basta. Sem sama gledala nepremicnine v slo, da bi pac mela nekaj doma, pa mi je predrago.

Se strinjam. Da ne govorimo o Kranjski Gori. Kot St. Jebeni Moritz. Bolano.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 13:31:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Cene, ki jih vidiš v oglasu še ne pomenijo, da bo prodajalec za tako ceno dejansko prodal. V določenih primerih so odstopanja lahko ogromna, če do prodaje sploh pride.
Dejstvo je, da če prodajalec ne prodaja iz nuje, ne bo spuščal cene. Še posebej, če je sam stanovanje drago plačal.
Cene novim nepremičninam verjetno ne bodo bistveno padle, starim pa ja - ker so večinoma res v katastrofalnem stanju, tlorisi stanovanj, zasnove blokov in sosesk pa so zastarele.

Kar se tiče razlike med cenami v ZDA in SLO - eno je kvaliteta gradnje (TULE si lahko pogledaš, kako izgledajo njihove stare, poceni papirnate hiše).

Pa ena je pisala o tem, da je strošek postavitve hiše v Ljubljani in (ne vem kje, npr.) v Prekmurju enak in zakaj taka razlika v ceni. Tudi sam strošek je v Ljubljani večji - v Ljubljani in okolici so ponavadi že matreiali dražji, da o ceni delovne sile ne govorimo. Največjo razliko pa itak predstavlja zemljišče. V LJ je drago zato, ker je lepih parcel zelo malo, zato se te lahko toliko dražje prodajajo (poleg tega, da je cana za to, da si v glavnem mesti z vsem pred nosom že itak precej višja).


Jaz sem to pisala.....user posted image

Ne vem od kje vam ideja, da je v Prekmurju oz. v vsem kar ni Ljubljana, vse tako poceni......user posted image  AJM ima iste cene oken po po vsej Sloveniji......pesek tudi približno isto stane.....raznorazna dovoljenja potrebna za gradnjo na periferiji tudi niso zastonj......nafta, elektrika, ki se potrebuje za gradnjo stane tudi isto.......Vegrad za delo v Ljubljani ni delavca nič bolj plačal kot če je delal v Velenju.......

in kot si sama povedala, pa največjo ceno itak predstavlja atraktivno zemljišče......in pripravljenost kupne moči za nakup tudi ni zanemarljiv dejavnik pri ceni nepremičnine........

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 13:47:52   
Tanja55
Jaz nic ne zagovarjam cen nepremicnin v Sloveniji, sploh ne, se mi zdijo cist prevec napihnjene. Vendar ne morem mimo primerjav, ki so ad hoc in brez ozadja. In vecna primerjava NY s cemerkoli mi seda na jetra, priznam. In? Se vedno ne spremeni dejstva, da lokacija vpliva na formiranje cene in ce nekdo vidi ceno za nepremicnino v predmestju NY in druge v LJ (ki je tko majhna kot en predel NY) pol pac je primerjava zame neustrezna.

Sej lahko primerjamo druga mesta, kot pravis Kerensa, sam potem se vrtimo v krogu in tud ce je tole sam cvek je bz...no vsaj jst nimam casa za diskutiranje o necem, ki nima konca. London se lahko primerja z NY...prvi je drazji od drugega. London primerjaj z Berlinom. Prvi je spet drazji od drugega. Tudi London v primerjavi z Ljubljano...opa, spet bo drazji prvi. Torej? ne razumem tvojega argumenta, ampak dovoljujem, da je razlog prevelika utrujenost in pomakanje spanja. Bi me pa zanimalo primerjat Berlin z Ljubljano, ker je Berlin trenutno nepremicninsko zelo ugoden.

Tokijo in Oslo sta ze leta najdrazji mesti na svetu. Vrjetno, sam ugibam, bosta tud drazji od Ljubljane...Morda, samo morda, ma pa vse skupaj kaj zveze z ekonomsko ravnjo, bdp-jem in splosno nepremicninsko prakso? Verjetno igra vlogo tudi, kdo so lastniki nepremicnin in koliksen je nepremicninski delez, ki je v drzavni lasti...

In, kot bi dejali v New Yorku: don't take things at face value.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nič čudnega, da je gradbeništvo v pi*di
24.2.2011 14:57:02   
ZARA
Tanja55, a si študirala tam?user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?