kako mu /ji pomagati (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


maja&m -> kako mu /ji pomagati (17.2.2011 20:48:17)

Kako naj pomagava najini 3letnici, da bo bolj samozavestna? Npr. v vrtcu si ful želi, da bi nastopala Rdečo kapico, so jo že oblekli, potem pa ko je bila na vrsti, da pove, pa je zmrznila. Pri telovadbi v vrtcu recimo en čas sodeluje, potem pa spet zmrzne. Kar počnejo skupinsko - sodeluje, ko pa se mora izkazati sama, pa zmrzne. Edino pri risanju ni nobenega problema. Prav tako je problem, ko pridemo na kraj ali v prostor kjer je več ljudi...recimo včeraj smo šli na njeno željo gledat dinozavre...že ko smo bili na parkirišču se je oklenila očija, da jo je moral nesti. Potem pa se je zakopala vanj in sploh ni hotela gledat dinozavrov. Naj povem še to, da drugače sploh ni plašna ali tako boječa. Doma je pravi vragec. Kako naj ji torej pomagava preko te "ovire"? Bo sčasoma prerasla? Kakšen nasvet, predlog lepo prosim




Janyna -> RE: kako mu /ji pomagati (17.2.2011 21:42:30)

Ma daj me je ven fliknal. Da ponovim, ne sekiraj se in pusti otroku, da spoznava kako ta svet funkcionira. Naš je bil isti, ko je bil mlajši, se je vedno moral navaditi na prostor, da je lahko normalno deloval in pri tem se je oklepal mene in moža, ko klop. Danes, ko je starejši teh problemov ni več in ima čedalje več samozavesti.




barni -> RE: kako mu /ji pomagati (18.2.2011 9:31:53)

Naša je tut precej nesamozavestna. Doma je sicer kot drug otrok, samo v vrtcu je pa bolj ko ne taka, da sledi in ne daje pobud, ponavlja... malo zoprno, pa po mojem nimam kaj dosti narediti. V okolju, kjer se počuti "doma" je res čisto druga, tako da sploh ne morem verjet, da je v vrtcu tako drugačna.

Tudi naša je imela nstop v vrtcu, pa tudi v skupini ni hotela nastopati, ampak je sedela pri očiju v naročju. Meni je bilo kar malo hudo, samo nimaš kaj, silit ne smeš. Se pogovarjamo o tem, samo se mi zdi, da ji je precej nerodno. Bolj kot to da je plašna.

Jaz upam, da jo mine.




maja&m -> RE: kako mu /ji pomagati (18.2.2011 11:07:06)

Tudi naša je doma in v okolju, ki ga pozna čisto drugi otrok. Doma pa ful nastopa, poje, pleše, "bere"... Ni da ni, a ko pride v stik z okolico, drugimi ljudmi...pa čisto druga pesem. Siliti je ne nameravamo, raje upam, da jo mine [sm=smiley1.gif]

Hvala za izkušnje[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]