Izvanredno pitanje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:28:43)

V bistvu me zanima laično mnenje - če se pa najde kakšen strokovnjak ali strokovnjakinja, ga bom pa še bolj vesela.

Predstavljajte si policista. Specialca, dodatno izurjenega za antiteroristično ekipo in posebej izšolanega za varovanje najvišjih državnih uradnikov. Ta oseba je istočasno tudi bivši vojak s kar nekaj prejetimi medaljami in redi za takšne in drugačne zasluge. Za dodatek pa tukaj govorimo o mladem, psihično in fizično zdravem moškem v popolni telesni kondiciji.

No, v bistvu si predstavljajte štiri takšne moške.

Potem pa situacija... Ne pričakujem, da lokacijo poznate osebno, pa vendar... Vran-planina na Velebitu. Kakor je tam gor, se mi ne sanja, ampak iz slišanega in prebranega so zime menda grozne, tiste pred leti so bile pa še hujše. Ko je sneg... si v pi*di, po domače povedano.

In ti štirje moški sedijo oz. se peljejo tam gor v vojaškem Puch-u, seveda dodatno opremljenem za vremenske in dodatno za vojne razmere. "Padejo" v snežni metež. Shit happens, pač.

Uradna verzija tistega, kar se je zgodilo, je, da "so padli v snežni metež, da jim je sneg zabasal auspuh in da so se zadušili z avtomobilskim plinom". V glavnem - vsi štirje mrtvi. Krste so bile na pogrebu zaprte, pokojnikov pa po vojaškem ukazu niso smeli oz. mogli videti niti najbližji.

Moje vprašanje je - kako zelo se vam zdi tole privlečeno za lase? Meni totalno.




mamamajča -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:34:22)

Zelo. Zato, ker so specialci, nivažnokaki, usposobljeni za svakojake situacije. Predvsem psihično, ker psiha je tista, ki jih vodi iznad svojih oziroma človeških zmožnosti. Tak da.... ja, dvomim, da je bil dejansko to vzrok smrti.




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:35:32)

Če bi bilo govora o enem, bi me mogoče še lahko kdo nasral, kar se tega tiče... ampak tako pa so bili tukaj štirje. Skupaj. Naenkrat. V istem Puch-u.

In a se ne motor ugasne, če se auspuh zabaše s čim? In a ne bi vročina auspuha stopila sneg?




Felicita -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:37:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

V bistvu me zanima laično mnenje - če se pa najde kakšen strokovnjak ali strokovnjakinja, ga bom pa še bolj vesela.

Predstavljajte si policista. Specialca, dodatno izurjenega za antiteroristično ekipo in posebej izšolanega za varovanje najvišjih državnih uradnikov. Ta oseba je istočasno tudi bivši vojak s kar nekaj prejetimi medaljami in redi za takšne in drugačne zasluge. Za dodatek pa tukaj govorimo o mladem, psihično in fizično zdravem moškem v popolni telesni kondiciji.

No, v bistvu si predstavljajte štiri takšne moške.

Potem pa situacija... Ne pričakujem, da lokacijo poznate osebno, pa vendar... Vran-planina na Velebitu. Kakor je tam gor, se mi ne sanja, ampak iz slišanega in prebranega so zime menda grozne, tiste pred leti so bile pa še hujše. Ko je sneg... si v pi*di, po domače povedano.

In ti štirje moški sedijo oz. se peljejo tam gor v vojaškem Puch-u, seveda dodatno opremljenem za vremenske in dodatno za vojne razmere. "Padejo" v snežni metež. Shit happens, pač.

Uradna verzija tistega, kar se je zgodilo, je, da "so padli v snežni metež, da jim je sneg zabasal auspuh in da so se zadušili z avtomobilskim plinom". V glavnem - vsi štirje mrtvi. Krste so bile na pogrebu zaprte, pokojnikov pa po vojaškem ukazu niso smeli oz. mogli videti niti najbližji.

Moje vprašanje je - kako zelo se vam zdi tole privlečeno za lase? Meni totalno.



čist nemogoče. če sneg zamaši auspuh motor ugasne. če se hočeš zadušit morš bit v zaprtem prostoru, ki ga ta plin NAPOLNI. kako točno se to zgodi zunej mi pa ni čist jasno tbh.




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:41:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
če se hočeš zadušit morš bit v zaprtem prostoru, ki ga ta plin NAPOLNI.

Ja, saj... In če že, teoretično, pomislim na to, da bi plini res nekako uhajali v avto oz. v "kabino" od Puch-a... pa ne me je*at, da niti eden od štirih specialcev ne bi ničesar zavohal (ne glede na morebitno prehlajenost) tako dolgo, da vsi štirje popadajo dol. In da nihče niti okna ne bi odprl! Če je mraz, je mraz - itak je vseeno.




mamamajča -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:42:35)

Ja jaz sem 100% prepričana, da štirje specialci na kupu ne bi umrli V avtu, ampak bi se definitvno probali na vsak način rešit.

Kaj to raziskuješ, Kerensice, milo moja?




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:47:53)

OMB, očitno so bili nekomu trn v peti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].

Ni mi pa jasno kako lahko kdorkoli svojcem prepove, da bi odprli krste. Če bi šlo za kakšne nevarne viruse bi razumela, tako pa ne.

Kaj pa če ti ljudje sploh niso umrli????




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:48:33)

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča
Kaj to raziskuješ?

Hočem ugotovit', kako so dejansko umrli oz. zakaj sploh so.

Kar bo "malce težje", glede na to, da je edini (no, vsaj edini, za katerega vem), ki bi to vedel, mrtev.




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:52:41)

Kar bo "malce težje", glede na to, da je edini (no, vsaj edini, za katerega vem), ki bi to vedel, mrtev.


pa sej niti tega ne moreš vedet, če je res mrtev[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:55:25)

IZVIRNO SPOROČILO: mika
OMB, očitno so bili nekomu trn v peti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] .

O tem sploh ni dvoma, da so bili - in to ne samo eni osebi.
Ni mi pa jasno kako lahko kdorkoli svojcem prepove, da bi odprli krste. Če bi šlo za kakšne nevarne viruse bi razumela, tako pa ne.

Vojaški ukaz. Brez skrbi - tudi jaz ga ne razumem.
Kaj pa če ti ljudje sploh niso umrli????

Mislim, da so. Kajti za enega od njih sem prepričana, da bi se javil ženi in sinu, če bi bil živ. In če bi bil živ in če bi njegova žena vedela za to, danes ne bi imela drugega moškega.




mamamajča -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:56:20)

o moj bog, dajte no.... mislite? Neee.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley3.gif[/image]




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:58:07)

Mislim, da so. Kajti za enega od njih sem prepričana, da bi se javil ženi in sinu, če bi bil živ. In če bi bil živ in če bi njegova žena vedela za to, danes ne bi imela drugega moškega.


A to se je dogajalo med vojno? Če se je, potem bi danes ziher dobila dovoljenje za izkop in bi izvedela resnico.




mamamajča -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:59:31)

Čakaj zdaj... kak vojaški ukaz, če si rekla, da so s policijske specialne enote. Pa ne pri nas[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 16:59:40)

IZVIRNO SPOROČILO: mika
A to se je dogajalo med vojno? Če se je, potem bi danes ziher dobila dovoljenje za izkop in bi izvedela resnico.

V času Domovinskog rata na Hrvaškem, ja.

Kdo vse pa sme sploh zaprositi za dovoljenje za izkop? S tem se pa res še nikoli nisem ukvarjala.




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:01:01)

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča
Čakaj zdaj... kak vojaški ukaz, če si rekla, da so s policijske specialne enote. Pa ne pri nas[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Konkretno je šlo za štiri specialce iz specialne enote "ATJ Lučko" (če poGooglaš, boš marsikaj našla), ki so na Vran-Planini spremljali generala Bobetka, ki se je vračal na Hrvaško iz Bosne (preko Velebita).




TomTaylor -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:04:05)

katerega leta pa se je to zgodilo? Danes s to teorijo ne bi prepričal niti osnovnošolca. Če so pa "danes" koga uspeli prepričati pa to ni bilo zgolj zaradi zgodbe same, temveč veliko resnejšega ozadja.




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:05:20)

Kerensa, ziher obstaja *javna tajna* a ni nič slišati?





Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:07:33)

Marca leta 1995, v eni od akcij, ki je spadala pod "Olujo".

In, kolikor mi je znano iz pripovedovanj, že takrat nihče ni verjel temu, vendar... očitno se vse do danes ni našel niti eden, ki bi se uspel (recimo temu tako) upreti vojaški avtoriteti. Sploh pa ne v času vojne.




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:08:35)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

katerega leta pa se je to zgodilo? Danes s to teorijo ne bi prepričal niti osnovnošolca. Če so pa "danes" koga uspeli prepričati pa to ni bilo zgolj zaradi zgodbe same, temveč veliko resnejšega ozadja.


Če so čuvali Bobetka, je vojna v 90ih.

In dogajalo se je svašta. Kot npr. to, da so Knin osvobodile varaždinske vojaške enote. v resnici pa so jih Splitske, Varaždinci pa so jih pobili, da so osvojili naslov osvoboditeljev. In general(men se zdi da je bil general), ki je vodil varaždince je pred dvema al tremi leti zblaznel in pobil ne vem koliko sovaščanov in se ubil 




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:09:07)

A je oluja bila v Kninu?

aja najbrž...če je govora o Velebitu




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:15:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mika
A to se je dogajalo med vojno? Če se je, potem bi danes ziher dobila dovoljenje za izkop in bi izvedela resnico.

V času Domovinskog rata na Hrvaškem, ja.

Kdo vse pa sme sploh zaprositi za dovoljenje za izkop? S tem se pa res še nikoli nisem ukvarjala.



Sej tud jaz ne. Predvidevam pa, da najožji svojci, starši, žena, bratje, sestre. In po moje bi danes šlo skozi, ker ti ljudje, danes nimajo več takšnega vpliva.




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:17:24)

General Bobetko naj bi se tistega dne vračal z nekega sestanka z nekom (s kom, imam podatek doma) v Travniku, ti štirje specialci iz "ATJ Lučko" pa so bili v njegovem spremstvu. Sklepam, da niso bili edini - dvomim, da bi imel Bobetko samo 4 ljudi v spremstvu, pa čeprav vrhunsko izurjene.

Glede na to, da je ta smrt že slišati za lase privlečena in glede na to, da s(m)o RR-ovke znane po domišljiji [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] - kako ugotoviti, kaj se je takrat tam zares zgodilo? Izvedljivost teh idej pustite na strani - samo ideje me zanimajo.




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:26:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

General Bobetko naj bi se tistega dne vračal z nekega sestanka z nekom (s kom, imam podatek doma) v Travniku, ti štirje specialci iz "ATJ Lučko" pa so bili v njegovem spremstvu. Sklepam, da niso bili edini - dvomim, da bi imel Bobetko samo 4 ljudi v spremstvu, pa čeprav vrhunsko izurjene.

Glede na to, da je ta smrt že slišati za lase privlečena in glede na to, da s(m)o RR-ovke znane po domišljiji [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] - kako ugotoviti, kaj se je takrat tam zares zgodilo? Izvedljivost teh idej pustite na strani - samo ideje me zanimajo.



Kerensa...lahko, da se spuščaš v nevarne vode. Izveš lahko samo od ljudi, ki so delali s temi štirimi. Zapisa 100% javno dostopnega ni, pa to itak veš.
Če bom imela priliko se pozanimat o tej zadevi, ti javim.




Kerensa* -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:28:38)

Verjamem, da ni javno dostopnega zapisa o dogodku, pa kakršenkoli je že dejansko bil. Ampak menda je pa nekje zabeleženo (in če je - a naj bi bila to spet vojna tajna?), kdo vse je bil takrat v Bobetkovem spremstvu.




mika -> RE: Izvanredno pitanje (16.2.2011 17:30:18)

(in če je - a naj bi bila to spet vojna tajna?),


ja.




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>