študij prava (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> študij prava (12.2.2011 11:07:27)

Zanima me informativno.Ali se lahko vpišeš v dodiplomca, če si leta '97 opravil zaključni izpit z oceno dobro?Takrat še ni bilo poklicne mature.Kot mi je jasno, se v Gorici lahko vpišeš samo s poklicno ali splošno maturo, s tem da pri poklicni moraš opraviti nekaj diferencialnih izpitov.
Ve kdo kaj več o tem? 




Valentina -> RE: študij prava (12.2.2011 11:19:41)

Za redni študi si prestara, če sklepam da si srednjo šolo zaključila l.97





Klemy82 -> RE: študij prava (12.2.2011 12:02:51)

Nič nisi prestara za redni študij.
Kakšni so pa pogoji za vpis pa si lahko prebereš v Razpisu, ki je aktualen za letošnje leto. V kolikor je zahtevana splošna matura ali poklicna+difernecialni, ti pa imaš zaključni izpit, ne bo šlo. Boš morala it najprej delat maturo. Če pa obstaja še kakšna možnost se pozanimaj na RIC. 




donna22 -> RE: študij prava (12.2.2011 12:02:55)

Kolikor jaz vem, ni omejitve v starosti za redni študij, ne moreš pa imeti statusa študenta, če si star več kot 26 let.

Na strani Evropske pravne fakultete v NG piše:
Vpisni pogoji
V univerzitetni študijski program Pravo se lahko vpiše:
a) kdor je opravil splošno maturo,
b) kdor je opravil poklicno maturo v kateremkoli srednješolskem programu in izpit iz enega od maturitetnih predmetov; izbrani predmeti ne sme biti predmet, ki ga je kandidat že opravil pri poklicni maturi,
c) kdor je pred 1. 6. 1995 končal katerikoli štiriletni srednješolski program.
Kandidatom s poklicno maturo se priporoča opravljanje maturitetnega izpita iz enega od predmetov: zgodovina, psihologija, filozofija, sociologija ali ekonomija.


Tako da glede na napisano mislim, da je samo zaključni izpit premalo.

Razpis za vpise v višješolske študijske programe je objavljen na tej strani: http://www.vpis.uni-lj.si/ ; v njem ti pri vsakem programu piše, kakšni so vpisni pogoji.




Klemy82 -> RE: študij prava (12.2.2011 12:09:21)

IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Kolikor jaz vem, ni omejitve v starosti za redni študij, ne moreš pa imeti statusa študenta, če si star več kot 26 let.



Tudi tole ne bo nič držalo, ne vem, od kje vam take ideje.
Seveda imaš status študenta tudi po 26 letu. edino, kar se spremeni, je to, da po 26 letu nimaš več določenih ugodnosti, ki iz statusa izhajajo. (= zdravstveno zavarovanje si moraš plačati sam, v kolikor študiraš več kot 6 let na isti smeri, ti ne priprada več posebna študentska olajšava pri dohodnini, kar v praksi pomeni, da ti sproti trgajo akontacijo dohodnine od nakazil večjih od 400 eur), po 26 letu ne moreš več na novo kandidirati za štipendije (razen kadrovske, če leta niso merilo) in določeni študentski popusti, ki so omejeni s starostjo (26let) ti ne pripadajo več. To je pa vse.




donna22 -> RE: študij prava (12.2.2011 12:49:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Kolikor jaz vem, ni omejitve v starosti za redni študij, ne moreš pa imeti statusa študenta, če si star več kot 26 let.



Tudi tole ne bo nič držalo, ne vem, od kje vam take ideje.
Seveda imaš status študenta tudi po 26 letu. edino, kar se spremeni, je to, da po 26 letu nimaš več določenih ugodnosti, ki iz statusa izhajajo. (= zdravstveno zavarovanje si moraš plačati sam, v kolikor študiraš več kot 6 let na isti smeri, ti ne priprada več posebna študentska olajšava pri dohodnini, kar v praksi pomeni, da ti sproti trgajo akontacijo dohodnine od nakazil večjih od 400 eur), po 26 letu ne moreš več na novo kandidirati za štipendije (razen kadrovske, če leta niso merilo) in določeni študentski popusti, ki so omejeni s starostjo (26let) ti ne pripadajo več. To je pa vse.




No, saj tako sem mislila. Marsikatere ugodnosti, ki izhajajo iz statusa študenta, se ti takrat ukinejo, tako da potem za moje pojme tak status ni več tisti v pravem pomenu.




zvezdica_1 -> RE: študij prava (12.2.2011 16:54:20)

v mojih časih se študent po dopolnjenem 26. letu več ni mogel vpisati v 1. letnik rednega študija...

drugače pa ja, potrebno je imeti maturo. ali pa poklicno + dodaten predmet, priporočam pa ali zgodovino ali sociologijo..




Barbara_L -> RE: študij prava (12.2.2011 21:58:52)

Tudi ko sem jaz začela študij, l. 2000, se nisi mogel več redno vpisati v prvi letnik, ako si bil star 26 let.




Stran: [1]