našel je lulija (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ma19teja -> našel je lulija (10.8.2005 23:48:00)

Poleg vseh težav in križev je naš malček našel svojega lulija... Samo da odpnem body že čaka in praska pleničko, da bi ja čimprej prišel do nove igračke. Kako uživa, ko ga vleče in cuka, kar brunda zraven. Ni pa nič pikic ali lišajev po njem, da bi rekla da se praska - samo uživa.

Aja začel pa je s tem, ko nama je pediatrinja naročila, da morava kožico na luliju večkrat potegnit čez glavco, da se mu nebi zarasla... očitno mi hoče samo pomagat ali pa pokazat kako je prav :zmeden2:

Na vse načine ga probam zamotit, mu tlačim igračke v roke, da je ja čimbolj zaposlen. Včasih nama rata. Rada bi ga odvadila, da se nebo skoz vlekel.

A ima katera podobne izkušnje?

Lp




Lunca1 -> našel je lulija (11.8.2005 6:02:45)

Po moje jih to večina počne.:)




Marogica -> našel je lulija (11.8.2005 7:19:18)

Sicer, ne vem koliko je tvoj fantek star. Pri nas je to noramlen pojav. Se pogovarja z nami, pa ga vleče, razmišlja pa ga vleče......
Sem brala da je to normalno, ker začnejo otroci spoznavat svoje telo in lulček je pač tud del telesa. Odvati ga ne boš mogla, saj bo sam nehal.(naš sicer še ni)




muki1 -> našel je lulija (11.8.2005 7:30:48)

Naš tudi še ni nehal. Sicer ne sin, ampak moj mož, tako da nekateri se do 34 tudi ne odvadijo.
:)-:)-:)-




Anonimen -> našel je lulija (11.8.2005 7:32:33)

tudi otroci se samozadovoljujejo. tega ne morš preprečit. edino kar je potrebno nardit je to, da otroka naučiš da tega ne počne v javnosti ampak lahko npr samo v kopalnici in svoji sobi. tko sem brala v nekem strokovnem članku. vrjetn tega še svojga otroka ne morš naučit ker je še premejhn, pa itak ma plenico gor.

lp, lara




lidia -> našel je lulija (11.8.2005 9:19:26)

Jaz se ne bi sekirala glede tega, spoznava svoje telo očitno.

Muki, zakaj bi se pa odvadli,če jim je lepo, a ne.
:)-:)-:)-




špelica -> našel je lulija (11.8.2005 9:27:50)

To je normalno, to delajo vsi!Slej ko prej.




ma19teja -> našel je lulija (11.8.2005 9:56:39)

No pol sem pa brez skrbi. Sam da vaši tud to delajo. Naš je pač to pričel že pri 6mesecih.:)-

lp




atinav -> našel je lulija (11.8.2005 13:50:53)

Ja naš je lulčka pogruntal en teden nazaj in to samo ko se kopamo :)- je prav lušten za vidit :sloncek:.




Grascakinja -> našel je lulija (11.8.2005 13:57:01)

Nikar mu ne preprečuj tega, bo nazdnje še mislil, da je narobe in imel kdaj kasneje travme zaradi prepovedovanja. Če se lahko z drugimi deli telesa igra, kaj pa je z lulčkom narobe? Saj je to povsem naravno. Edino to je treba povedati, naj tega ne počne pred drugimi in naj nikoli ne dovoli, da se ga kdo drug tam dotika, razen mami in atija, ko ga kopata in previjata. Sem šla pogledat v Dojenček: kaj pričakujemo prvo leto, tudi tam tako piše.




Stran: [1]