|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Baby TV
2.2.2011 14:09:00   
NeylaJ
Baby TV naj bi bil prilagojen otrokom. Mogoče kdo ve od katere starosti naprej? Ali pustite svojim malčkom gledati TV? Jst svoji zaenkrat še ne ( 3M), ampak vidim da jo zelo privlači. Poznam že nekaj mamic, ki so malčke postaile v gugalnik in pred tv, da so imele mir. To se mi ne zdi prav, čeprav bi včasih  najraje pustila za par minut, da se mal odpočijem.
Mnenja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Baby TV
2.2.2011 15:00:25   
manna
Pred enim letom nismo pustili da gleda tv. Zdaj ima 20 mesecev in vsak večer pogleda kakšnih 20 minut babyTV, še posebej obožuje risanko Cuddlies user posted image Ko je bila bolna, pa je gledala babyTv tudi popoldne kakšne pol urce.
Pred enim letom se mi zdi brezveze, niti slučajno jo ne bi dajala pred TV tako majhne!!  Bolje da jo daš na tla pod igralni lok in okrog nje igračke. Pri treh mesecih sem jo jaz dala na jedilno mizo na podlogo, potem pa sem zraven kaj delala, recimo brala, lupila krompir, pisala na laptopu,....in ji vmes razlagala kaj počnem...

(odgovor članu NeylaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Baby TV
2.2.2011 15:31:58   
Precious
par minut čisto nič ne škodi.otroka privlačijo barve in zvoki

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Baby TV
2.2.2011 15:51:37   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

par minut čisto nič ne škodi.otroka privlačijo barve in zvoki


Ja ampak barve in zvoki so tudi na igralnem loku.
Ne otročka spremenit v "budalo, ki cele dneve buli tv" (se opravičujem grobemu izrazu, ampak žal je res.
3 mesečnik je "naravnan" da spremlja vse okoli sebe in je vsaka pisana igračka, ki mu jo daš v roko enako zanimiva, s tem, da se razvijajo tudi njegove rokice, prstki, opazovanje oddaljenosti predmeta, mehko - trdo,... vsega tega pri tv ni.
Našo tam nekje do enega 8-9 meseca zamotili z drugimi stvarmi, da ni gledala tv, potem je pa začela plaziti in je tv niti ni več zanimal. Danes je stara 2,5 let in tv ne gleda niti 5 minut na dan. pa ji ni treba braniti. navadila se je igrati z didaktičnimi igračami, ki jih ima res veliko in ne čuti potrebe po tv.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Baby TV
2.2.2011 16:30:41   
Precious
No dobro da imam 2 budali doma user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Baby TV
2.2.2011 16:44:32   
Anonimen
mi mamo tv itak čez dan skos pržgan pa tamala če gleda, gleda ene pet minut tv pol pa ne več, ker se drugače sama zamoti.

zdej pa če bo otrok kšnih par minut tv gledu na dan pa še ni rečeno da bo budala, pa da bo pol skos k bo večji v tv bulu.

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Baby TV
2.2.2011 16:45:10   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

No dobro da imam 2 budali doma user posted image



Jaz na to ne bi bila ponosna.
Podpis pod kajajaka

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Baby TV
2.2.2011 16:58:57   
Precious
janya  jaz sem na svoja 2 otroka zelo ponosna,ker imam za kaj bit ponosna.zame so budale nekateri drugi osebki.   In če otrok gleda ,opazuje tv par minut na danin mi nek osebek pove, da bo budala,potem pa jaz za to osebo nimam besed oz. ne pašejo na javen forum

< Sporočilo je popravil Precious -- 2.2.2011 17:00:28 >

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Baby TV
2.2.2011 17:03:40   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Lea_Tia

mi mamo tv itak čez dan skos pržgan pa tamala če gleda, gleda ene pet minut tv pol pa ne več, ker se drugače sama zamoti.

zdej pa če bo otrok kšnih par minut tv gledu na dan pa še ni rečeno da bo budala, pa da bo pol skos k bo večji v tv bulu.



ok, sem malo pregrobo napisala... SE OPRAVIČUJEM ampak navajati dojenčka (pri 3 m), da gleda par minut na dan tv, da ima mami mir... zame je to mimo... saj se takšen otrok lahko brez problema pol ure zamoti z navadno ropotuljico ali pisano cunjico.

Vsak otrok se je zmožen zamotiti drugače, samo, ga je treba pravilno usmeriti. Dati mu igrače, ne pa tv.

In oprosti Precious, ampak ne se čudit, če bosta tvoja otroka pri 15 imela kakšnih 15-20 kg preveč in slabše sposobnosti učenja, koncentracije in logičnega razmišljanja... Ne bosta "budale", bosta pa zaradi tebe precej prikrajšana v življenu, če si ju namesto uporabljati možgane naučila le gledati tv.
No, za dobro tvojih otrok upam, da se motim... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Baby TV
2.2.2011 17:12:47   
Precious
Za dobro mojih otrok skrbim sama ,vseeno hvala. ja otroka učim LE gledanja Tv-ja .
kajajaka tudi tvoj otrok ima lahko pri 15 l  20 kg več,slabšo sposobnost učenja itd. pa če ji daš tv par minut na dan gledat ali pa ne.

In ne hodi v skrajnosti tukaj se govori o parih minutah in ne več ur na dan.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Baby TV
2.2.2011 17:17:10   
Anonimen
okey pr treh mescih pred tv to je še meni mimo...ampak če ji je kej zanimivo zdej k je 8 mescov stara jo pustim sj tistih pet minut ji nč ne škodi  

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Baby TV
2.2.2011 17:57:47   
Izabelina
mi pa nimamo doma tvja... se mi zdi, da je dokaj odvečna stvar to...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 19:06:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Baby TV
2.2.2011 19:10:40   
eva1
Ma dajte no, jaz pa mislim, da je otrok lih to zanimivo,kar jim starši branijo(ne govorim pri 3 mesecih, ker takrat pa res ni lih nujno da gleda Tv,pa tudi če bo gčedal pa 5 minut pa tut ne bo konec sveta)..pri nas TV skoz gori, pa skoraj 14 mesečnik se je tut am ne vzame..4 letnica in 6 letnik pa pogledata zvečer winksice in bakogane...ne vem no, tudi igrce nas compu, najprej jih je ful igral, zdej pa je kr ta faza minila, sej še igra, ampak če bi takrat na polno težila, bi pomoje zdej vsak dan težil za njih, tako pa ni več zanimivo...ena pametna mera vsega skupaj, pa ne bo nič narobe user posted image  

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Baby TV
2.2.2011 19:55:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: NeylaJ

Ali pustite svojim malčkom gledati TV? Jst svoji zaenkrat še ne ( 3M), ampak vidim da jo zelo privlači.


Seveda tv privlači, s svojim zvokom in premikajočo sliko, enako otroke kot odrasle. Če misliš, da ni dobro, da jo tako majhna gleda - ugasni TV, simpl.

Kdaj je primerna, ne vem. Pri treh mesecih mi je še čisto prezgodaj. Po moje nekje med 9 in 12 meseci, takrat vsi gledajo v Telebajske kot v največje čudo sveta.

Kasneje pa po pameti. TV je del vsakdana, naj pa ne postane njegovo bistvo.
Jaz je sicer nimam, jo pa hčerka gleda povsod drugje.

(odgovor članu NeylaJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Baby TV
2.2.2011 20:10:40   
marjetica8
Pri nas tudi skoraj cel dan laufa tv, pa ponavadi gleda samo reklame. Risank ne mara preveč - ma sršene v riti pa ne upa sedet pri miru celo risankouser posted image  Mu ne prepovedujem, če bi pa vidla da gleda predolgo, al pa da bi zahteval da je tv odprta, bi pa ukrepala. Sem pa mnenja da ga manj privlači, če ma skoz dostop, kokr čw bi mu omejevala in prepovedovala.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Baby TV
2.2.2011 20:44:52   
*miska.mcc*
joj no.....naša je star leto in pol in TV-ja ne šljivi 5 posto. PA JE SKOZ prožgan!!!!!user posted image

KDAAAAJ BOOOOOO???????user posted image

aja, no  ja...edino una barnijeva reklama jo zapali!user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 2.2.2011 20:45:48 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Baby TV
2.2.2011 21:05:36   
Oren
Jaz priznam ko je neustavljivo sitna ali bolna ji prižgem Baby tv in je naenkrat tišina. Tudi ko je bila bolana cel čas jokala in se cartala pa če sem mogla kaj naredit jok in stok če pa sem ji prižgala risanka pa naenkrat tišina. Probam se tega posluževat čim manj in nisem ponosna sama nase ko ji prižgem.

Sem vprašala P pa mi je rekla da se brezveze obremenjujem za teh par minut na dan, da je tv škodljiva takrat če bi otrok cel dan sedel in jo gledal pa če bi bile kake agresivne risanke, baby tv pa se njej zdi čist neškodljiv.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Baby TV
2.2.2011 21:08:38   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: Lea_Tia

mi mamo tv itak čez dan skos pržgan pa tamala če gleda, gleda ene pet minut tv pol pa ne več, ker se drugače sama zamoti.

zdej pa če bo otrok kšnih par minut tv gledu na dan pa še ni rečeno da bo budala, pa da bo pol skos k bo večji v tv bulu.



ok, sem malo pregrobo napisala... SE OPRAVIČUJEM ampak navajati dojenčka (pri 3 m), da gleda par minut na dan tv, da ima mami mir... zame je to mimo... saj se takšen otrok lahko brez problema pol ure zamoti z navadno ropotuljico ali pisano cunjico.

Vsak otrok se je zmožen zamotiti drugače, samo, ga je treba pravilno usmeriti. Dati mu igrače, ne pa tv.

In oprosti Precious, ampak ne se čudit, če bosta tvoja otroka pri 15 imela kakšnih 15-20 kg preveč in slabše sposobnosti učenja, koncentracije in logičnega razmišljanja... Ne bosta "budale", bosta pa zaradi tebe precej prikrajšana v življenu, če si ju namesto uporabljati možgane naučila le gledati tv.
No, za dobro tvojih otrok upam, da se motim... user posted image







Saj ne moreš vrjet kako ste nekatere pametne in vsevedneuser posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Baby TV
2.2.2011 22:08:59   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

joj no.....naša je star leto in pol in TV-ja ne šljivi 5 posto. PA JE SKOZ prožgan!!!!!user posted image

KDAAAAJ BOOOOOO???????user posted image

aja, no  ja...edino una barnijeva reklama jo zapali!user posted image




Pri nas je isto ... In se tudi sprašujem, kdaj jo bojo začele zanimat, da se bo končno kakih 15 minut na dan uspela zamotit samauser posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Baby TV
3.2.2011 9:41:44   
ksenija12
No, to pa je tema za kresanje mnenj:) in za moraliziranje..in še kaj.
Moje mnenje je, da je baby tv zelo dober produkt za otroke. Prvič zato, ker  otroka uvaja v svet angleških besed, ker je v risankah prijetna glasba, ker so lepe barve. Naša dva sta ga po 2.letu zelo rada gledala. Mi smo si zmeraj rekli takole-minuta za angleščino in sta potem gledala cca 15minut. Tako da jaz sem televizijo zmeraj jemala kot neko 'učno snov' (še zmeraj jo). Pred to starostjo pa v bistvu nismo gledali televizije..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Baby TV
4.2.2011 8:58:34   
nananaja
Našima Baby tv nikoli ni potegnil, pa je bil lahko prižgan cel dan. Kasneje smo začeli gledat JimJam, Babytv mi je šel malo na živce, in nedolgo nazaj Disney channel, saj mlajša do dveh let, starejša pa skoraj do treh let nista znali niti večerne risanke pogledat do konca. Sedaj se včasih zgodi, da tamala hoče imet Nodija na računalniku in da starejša pogleda kako risanko od začetka do konca.
Vsekakor so pa ti programi boljši kot pa polovico risank v sobotnem in nedeljskem ringaraju na pop tv.

Ne poznam nobene mamice, ki bi trimesečnika postavila pred Baby tv in potem imela mir, pa poznam kar nekaj takih, katerih otroci gledajo precej tv.


< Sporočilo je popravil nananaja -- 4.2.2011 9:02:30 >

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




UUVAJANJE NA KAHLICO
NANA123

ZANIMA ME KOLIKO SO BILI STARI VAŠI OTROCI DA SOŠLI SAMI NA KAHLICO?

2 LETI (75%)

3 LETA (22%)

4LETA ALI VEČ (3%)


Število vseh glasov: 241

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!