Nik je... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Nik je... (10.8.2005 13:11:27)

se začel na veliko slinit in jesti rokice.včasih zgrabi tudi rokav in ga zaslini tako močno da je joj.ali je to znak za zobeke?kaj naj nardim da nebo tak rokic jedo.igračke pa prime v rokico, vendar ga še ne obogajo najbolj

s čim mu mazat dlesni glede na to da bo ju3 komaj 10tednov star:zmeden2:?

lp, nina:muca:

hvala:rozica:




ZARA -> Nik je... (10.8.2005 13:16:19)

N_N...pomoje to ni znak za zobe,ker je še premajhen...otroci to pač počnejo...Zara je zobe dobila šele pri 10 mes,pa se je ravn tako slinla od cca 2 meseca...še zdej se na čase slini v potokih,pa kaj naj...ampak gre na boljše...
Nimaš kaj narest!
lp




Suzi* -> Nik je... (10.8.2005 13:19:10)

Hmm, lahko da je znak za zobke, ali pa tudi ne. Naš se je začel ravno v tej starosti slinit in se je obnašal podobno kot vaš. Zobka je pa dobil dva v četrtem mesecu, zdaj mu pa raste že tretji.
Mogoče mu prstke lahko nadomestiš z dudo, če jo hoče, al pa mu daj svoj prst, da ga malo gricka. Lahko pa kupiš tisti obroček, ki se hladi v hladilniku, pa mu ga zaenkrat ti držiš, da ga bo grizel, pozneje bo pa že sam obvladal. Gel za dlesni Calgel se pa lahko uporablja šele od 3m dalje.

Ne vem če sem ti kaj pomagala... ;)

lp, Suzi




Anonimen -> Nik je... (10.8.2005 13:33:23)

aham hvala!
jaz sem zato zobeke hitro omenla,ker jih je njegov ati tudi zelo hitro dobil:bravo:




Anonimen -> Nik je... (10.8.2005 14:07:10)

lahko je samo močan sesalni refleks. kaj pa duda?




Naja31 -> Nik je... (10.8.2005 14:11:21)

To da se zacne sliniti pri dveh mesecih je baje normalno. Takrat zacnejo dojenčki vse v usta nositi in s slino naj bi se usta cistila. Ma, nekaj tazga:zmeden:. Moj se slini asto na uro, je pa tudi prejsnji teden dobil ze dva zobka.




SISI25 -> Nik je... (10.8.2005 14:11:31)

NAša dva se slinita v potokih že od 2 meseca pa zdaj pri 8 še nimata niti enega. Pa smo že za vse zobke krivil, njih pa od nikoder.




Anonimen -> Nik je... (10.8.2005 14:22:47)

Dude ne mare preveč:bravo:




Anonimen -> Nik je... (10.8.2005 14:23:00)

mara sem misla:)-




Marogica -> Nik je... (10.8.2005 14:49:13)

To ni znak, da bo dobil zobe. Vsi dojenči dajejo vse v usta )od rokic igračk..) Sem brala, da je to njihov način spoznavnaja novih stvari. Boš videla, vse kar mu bo v bodoče dala v rokice, bo dal najprej v usta.
Bravo Nik, na pravi poti si.




Tejči -> Nik je... (10.8.2005 14:59:51)

Mi smo tudi mislili, da bo dobila zobke-pri nekje 3. mesecih, ker je slina tekla v potokih. No, danes se bistveno manj slini (skoraj nič), zobka pa nima še nobenega (stara je 10 mesecev in 1 teden). V usta pa gre vse, kar pride pod roke:)-

LP, Tea:sloncek:




k1 -> Nik je... (10.8.2005 21:36:33)

jap, se strinjam z marogico... tudi naša se slini, je kot polž, o zobkih pa ne duha ne sluha. tudi jaz sem brala, da najprej nesejo v usta roke, da jih spoznajo, potem pa počasi še vse ostalo. na tak način spoznavajo stvari okoli sebe.




Stran: [1]