Štipendije? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Gina -> Štipendije? (30.1.2011 19:48:34)

Bom kar sem vprašala, ko vas je več.

Ali katera ve, kaj zdaj velja? Če brskam po internetu so tam različne informacije. V "zakonodaji o štipendijah" piše zgolj o štipendijah za študente, pa vemo, da so do njih upravičeni tudi dijaki:


tukaj

Na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve piše pa nekaj čisto drugega:

tukaj

Kaj bi zdaj veljalo? In kako naj ugotovim na kakšne dohodke zdaj kaj velja - prvi link ali drugi?




Gina -> RE: Štipendije? (31.1.2011 11:20:38)

A res noben ne ve?




zmajaz -> RE: Štipendije? (31.1.2011 11:39:27)

Ja takole je zgleda - 2. link trenutno še velja, prvi link se pa začne uporabljati s 1. junijem 2011, oziroma nekatere določbe šele s 1. septembrom 2011.




Gina -> RE: Štipendije? (31.1.2011 16:02:23)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja takole je zgleda - 2. link trenutno še velja, prvi link se pa začne uporabljati s 1. junijem 2011, oziroma nekatere določbe šele s 1. septembrom 2011.


Aha, hvala. Kje pa piše o štipendijah za dijake? Našla sem samo štipendije zaštudente, ki bodo očitno mnogo lažje dosegljive kot prej.

Pa še to me zanima, ker smo zdaj leta 2011, ali se šteje minimalna plača iz leta 2010 ali iz leta 2009, ker je bistvena razlika?




zmajaz -> RE: Štipendije? (31.1.2011 17:40:01)

A ne piše povsod, kjer je za študente, zraven tudi za dijake - tudi v zakonu o štipendiranju?

Tule npr. je javni poziv za državne štipendije 2010/2011 in so notri opisani prav vsi pogoji - za študente in za dijake: klik

Kar se pa minimalne plače tiče pa nisem 100 %, samo si lahko mislim, da se gleda tista njihova "usklajena minimalna plača" za socialne transferje, ki je nižja od minimalne plače v gospodarstvu - isto kot jo upoštvajo npr. pri izračunavanju porodniške (za mesece brezposlenosti, kjer se vzame 55% minimalne plače).




Stran: [1]