Napenjanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


smrka -> Napenjanje (10.8.2005 11:43:57)

Kako naj pomagam moji puncki tako jo napenja matra se da bi se pokakala in prdnila, stara pa 3 tedne?
smrka




ninci -> Napenjanje (10.8.2005 11:50:28)

drži jo v lupinica položaju in ji daj dojko da se sprosti. našem je to vedno pomagalo. jaz sem dala noge malo narazen da se mu je ritka dol spustila in ko je vlekel je ritka sama od sebe začela delat.

veliko uspeha.
lp nina




URCA -> Napenjanje (10.8.2005 11:50:52)

Masiraj ji trebušček, ali pa mal premikaj nožice, kot da pelje kolo. ZELO POČASI IN NEŽNO, moji je to pomagalo. Na žličko sem ji tudi dajala čaj za dojenčke proti krčem.




rainbow -> Napenjanje (10.8.2005 11:51:20)

smrka, še enkrat čestitke k tvoji pupi:rozica:

jaz sem v lekarni kupila brinjevo mazilo in s tem masirala trebušček okoli popka v smeri urinega kazalca, potem telovadila, kolena k trebuhu, na trebuh dat ležat tudi fajn pomaga, pa čim več razvit, da lahko brca sama.
kapljic nisem imela, smo preživeli brez njih, tudi nobenega čaja in nič

če dojiš, se izogibaj hrani, ki tebe napenja, pij čaj za otroke in za dojenje.

pa uspešno :metulj:




Anonimen -> Napenjanje (10.8.2005 11:52:30)

Ali dojiš? Če dojiš, si skuhaj čaj (janež+kumina), jaz ga spijem precej in mali kaka in prda brez večjih težav.




tejč -> Napenjanje (10.8.2005 11:52:32)

Daj jo v čebriček, naša je pogosto kar not kakala.:bravo::)-




Naja31 -> Napenjanje (10.8.2005 14:14:21)

Naly, a to pomaga?
Moj redko kaka, sicer ga ne napenja, ampak ne bi bilo slabo ce bi mal pogosteje kakal.
Kako pa naredim ta čaj?

Hvala.




Anonimen -> Napenjanje (10.8.2005 15:09:55)

Če bi rada pospešila prebavo, pa si dodaj v ta čaj še kamilice in sladkaj.
Ja, pomaga. Moj mali je imel na začetku krče, je zelo jokal. Pa sem mu kuhala čajčka in dajala po žličkah, ampak več kot žličko, dve nismo uspeli spravit dol. Potem pa mi je patronažna rekla, da naj raje jaz ta čaj pijem, saj preko dojenja itak vse dobi. In od takrat naprej si vsak dan skuham PISKER tega čaja (kake štiri litre popijem, sem se ga že navadila za žejo piti) in mali res nima več krčev. Je pa res, da zaradi janeža tudi jaz malo več vetrove spuščam :) Ampak glavno da je malemu dobro.




pravljica -> Napenjanje (10.8.2005 21:11:36)

naly, a se to dobi v vrečkah al kako se to skuha?
v glavnem, jaz sem danes probala s čebričkom in je uspelo :bravo:, ampak to je bilo samo trenutno :(




Anonimen -> Napenjanje (10.8.2005 21:35:03)

Ne, ne, jaz imam navadno kumino in janež, ki se dobi v vsaki trgovini, pa sama skuham čaj.




Olivija -> Napenjanje (4.9.2005 23:56:53)

Probaj z masiranjem trebuščka. Pri nas to pomaga.




Annny -> Napenjanje (5.9.2005 0:49:47)

Če nič od zgornjega ne pomaga in če je že več dni zaprta, ji daj glicerinsko odvajalno svečko za dojenčke. Bo takoj bolje- kakala bo.
Pa tudi sama malo popazi pri prehrani..kje je že objavljen kak seznam primerne prehrane med dojenjem..je pa to pri vsaki mamici in otroku drugače...
Lp




Stran: [1]