plačevanje z moneto (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


luka jan -> plačevanje z moneto (27.1.2011 12:19:46)

Vedno kadar čakam na bencinski da plačam bencin, vedno je pred mano kdo, ki plačuje z mobitelom in moneto. Sama se tega še nisem lotil, vedno bolj pa razmišljam da bi bilo fajn to znat, če je seveda sploh treba tu kaj znat.[sm=zmeden.gif]

Se poslužujete tega in kako to sploh izgleda?[sm=zmeden.gif]

Mene je preprosto strah prodajalcu predlagat plačilo z moboitelom, da se nebi preveč osmešila.[sm=smiley1.gif]




Kerensa* -> RE: plačevanje z moneto (27.1.2011 12:20:51)

Ni kaj znat, prakticiram pa marsikje, od Petrola in McDonald'sa, pa do Hallo-pizze in taxija.




luka jan -> RE: plačevanje z moneto (27.1.2011 12:30:33)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ni kaj znat, prakticiram pa marsikje, od Petrola in McDonald'sa, pa do Hallo-pizze in taxija.


Saj se je meni tud zdelo da ni kaj znat, samo sem raje najprej tu vprašala ne res ne izpadam idiot.[sm=jezicek.gif]

A tudi plačevanje taxija poteka na tak način, tega pa res nisem vedela.




majčica1508 -> RE: plačevanje z moneto (27.1.2011 13:20:13)

Pa v trgovinah Tuš tudi.......je fajn,sploh če se ti zgodi,da pozabiš denarnico....Za Petrol pa nisem vedela




benika -> RE: plačevanje z moneto (27.1.2011 13:27:51)

A tudi plačevanje taxija poteka na tak način, tega pa res nisem vedela.


Seveda, vendar moraš pred plačilom obvezno vprašat taksista, če ima Moneto.




Felicita -> RE: plačevanje z moneto (27.1.2011 16:16:14)

sem se navadla, zarad študentskih bonov in urbane... priročna zadeva, ker pač nikol ne pozabim mobitela IN denarnice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




emica2008 -> RE: plačevanje z moneto (27.1.2011 17:26:24)

jaz tud dostkrat plačam z moneto na petrolu....se mi zdi tako hitro in praktično




Lari -> RE: plačevanje z moneto (28.1.2011 7:42:18)

 A pa če plačaš z Moneto na Petrolu, kaj to pomeni, da dobiš potem pri položnici za Mobitel to obračunano? Sem čisto nevedna, ampak tole bi mi pa kdaj prav prišlo.
Hvala.




mala maja -> RE: plačevanje z moneto (28.1.2011 8:35:42)

prvo se morate pozanimati če vaše naročniško razmerje podpira moneto in kakšen je limit. (jaz vem da je imel mobitel 80€ simobil pa ima odvisno od paketa naprimer S-zame ima 50€)

Potem pa veselo zapravljat. samo da ne boste jokale k dobite račun [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] za mobitel seveda.

Jaz jo uporabljam veliko, zelo veliko večinoma za bencin, včasih pa tudi v trgovini (tuš vem da ima). Samo imejte pogled nad porabo,da ne boste kot moj mulček k ga je tašča poslala reveža v trgovino, nakupi cel kup potlej pa ugotovi da je motea polna (oz izrabljen limit) je rekel da ne gre nikoli več na moneto v trgovino.[sm=smiley36.gif]

In kako jo uporabiš:[sm=smiley1.gif]

1. prodajalca upozariš na plačilo z moneto
2. na ekranu se ti izpiše koda *180*000# te ti 000 se spreminjano vsakič druge cifre je kot žeton
3. vtipkaš kodo in pritisneš kliči
4. dobiš sms o potrdilu plačila
5. pospraviš mobitel







luka jan -> RE: plačevanje z moneto (28.1.2011 10:47:49)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

sem se navadla, zarad študentskih bonov in urbane... priročna zadeva, ker pač nikol ne pozabim mobitela IN denarnice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Aha, za študentske bone vem da je nekje tekla debata o tem plačevanju z moneto, samo ne vem, ali je sedaj možno it na študentsko kosilo samo z mobitelom al je treba imet zraven še bon?[sm=zmeden.gif]

Takrat ko sem jaz študirala študentarija sploh ni poznala mobitelov, bili so samo tisti navadni boni na katere si čakal tud po pol ure.[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]





Felicita -> RE: plačevanje z moneto (28.1.2011 19:55:19)

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

sem se navadla, zarad študentskih bonov in urbane... priročna zadeva, ker pač nikol ne pozabim mobitela IN denarnice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Aha, za študentske bone vem da je nekje tekla debata o tem plačevanju z moneto, samo ne vem, ali je sedaj možno it na študentsko kosilo samo z mobitelom al je treba imet zraven še bon?[sm=zmeden.gif]

Takrat ko sem jaz študirala študentarija sploh ni poznala mobitelov, bili so samo tisti navadni boni na katere si čakal tud po pol ure.[sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif]




zdej je samo še mobitel + gotovina. nobenega papirja več, hvala bogu - jest če sm čakala samo pol ure sm bla še vesela.




luka jan -> RE: plačevanje z moneto (28.1.2011 20:12:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

sem se navadla, zarad študentskih bonov in urbane... priročna zadeva, ker pač nikol ne pozabim mobitela IN denarnice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Aha, za študentske bone vem da je nekje tekla debata o tem plačevanju z moneto, samo ne vem, ali je sedaj možno it na študentsko kosilo samo z mobitelom al je treba imet zraven še bon?[sm=zmeden.gif]

Takrat ko sem jaz študirala študentarija sploh ni poznala mobitelov, bili so samo tisti navadni boni na katere si čakal tud po pol ure.[sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif]




zdej je samo še mobitel + gotovina. nobenega papirja več, hvala bogu - jest če sm čakala samo pol ure sm bla še vesela.



A tudi daljše čakanje je mogoče? Jaz sem včasih skor znorela, itak se mi je vedno mudilo, potem pa gužva za umret. Sicer so pa to vseeno lepi spomini.[sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]

Čisto hipotetično, kaj pa tisti študentje ki nimajo mobitela, kako pa stvar poteka tam?
Verjamem da jih skoraj ni, pa vseeno je potrebno pomisliti tudi na to.[sm=smiley1.gif]




Felicita -> RE: plačevanje z moneto (28.1.2011 20:15:15)

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

sem se navadla, zarad študentskih bonov in urbane... priročna zadeva, ker pač nikol ne pozabim mobitela IN denarnice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Aha, za študentske bone vem da je nekje tekla debata o tem plačevanju z moneto, samo ne vem, ali je sedaj možno it na študentsko kosilo samo z mobitelom al je treba imet zraven še bon?[sm=zmeden.gif]

Takrat ko sem jaz študirala študentarija sploh ni poznala mobitelov, bili so samo tisti navadni boni na katere si čakal tud po pol ure.[sm=hudicek1.gif] [sm=hudicek1.gif]




zdej je samo še mobitel + gotovina. nobenega papirja več, hvala bogu - jest če sm čakala samo pol ure sm bla še vesela.



A tudi daljše čakanje je mogoče? Jaz sem včasih skor znorela, itak se mi je vedno mudilo, potem pa gužva za umret. Sicer so pa to vseeno lepi spomini.[sm=smiley1.gif] [sm=bravo.gif]

Čisto hipotetično, kaj pa tisti študentje ki nimajo mobitela, kako pa stvar poteka tam?
Verjamem da jih skoraj ni, pa vseeno je potrebno pomisliti tudi na to.[sm=smiley1.gif]


maš možnost kupit brezkontaktno kartico za 15€.




Freeda -> RE: plačevanje z moneto (29.1.2011 13:44:00)

Kako pa veš koliko je budget za moneto? A ti to kje v kakšni pogodbi napišejo al kje ?[sm=zmeden.gif]




majčica1508 -> RE: plačevanje z moneto (29.1.2011 15:42:23)

Na 1919...........pošlješ SMS z vsebino Moneta
in ti takoj odgovorijo,koliko imaš limita.....isto potem preverjaš stanje....




luka jan -> RE: plačevanje z moneto (29.1.2011 16:18:37)


IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Na 1919...........pošlješ SMS z vsebino Moneta
in ti takoj odgovorijo,koliko imaš limita.....isto potem preverjaš stanje....


A tudi tako gre?
Jaz sem kar poklicala Mobitelov CPN in so mi povedali. Sedaj pa sem se odločila da jutri to preizkusim še v praksi, imam namreč prazen rezervoar .[sm=smiley1.gif]




luka jan -> RE: plačevanje z moneto (31.1.2011 19:42:34)

Včeraj ne, danes pa mi je uspelo prvič v mojem življenju plačati poln rezervoar z moneto.[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
To je res čist simpl, pa še nič eurov v denarnici ni zmanjkalo. Sem se odločila, da bo to sedaj redna praksa, do porabljenega limita seveda.[sm=smiley1.gif]




Precious -> RE: plačevanje z moneto (31.1.2011 20:39:24)

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

pa še nič eurov v denarnici ni zmanjkalo. Sem se odločila, da bo to sedaj redna praksa, do porabljenega limita seveda.[sm=smiley1.gif]


odvisno kako to gledaš. Isto je z kredtinimi karticami[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . manj evrov bo v denarnici ko bo treba plačati. meni je moneta zadnji klic v sili.




mala maja -> RE: plačevanje z moneto (1.2.2011 8:46:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Precious

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

pa še nič eurov v denarnici ni zmanjkalo. Sem se odločila, da bo to sedaj redna praksa, do porabljenega limita seveda.[sm=smiley1.gif]


odvisno kako to gledaš. Isto je z kredtinimi karticami[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . manj evrov bo v denarnici ko bo treba plačati. meni je moneta zadnji klic v sili.


se strinjam.[sm=smiley13.gif]

jaz sicer nimam ne limita in tudi nobene kreditne kartice, prav tako ne mož. Imava pa oba moneto jaz 60€ on 50 € in to izkoristiva če je nuja. Večinoma pa res samo za bencin.




luka jan -> RE: plačevanje z moneto (1.2.2011 18:40:00)


IZVIRNO SPOROČILO: mala maja


IZVIRNO SPOROČILO: Precious

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

pa še nič eurov v denarnici ni zmanjkalo. Sem se odločila, da bo to sedaj redna praksa, do porabljenega limita seveda.[sm=smiley1.gif]


odvisno kako to gledaš. Isto je z kredtinimi karticami[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . manj evrov bo v denarnici ko bo treba plačati. meni je moneta zadnji klic v sili.


se strinjam.[sm=smiley13.gif]

jaz sicer nimam ne limita in tudi nobene kreditne kartice, prav tako ne mož. Imava pa oba moneto jaz 60€ on 50 € in to izkoristiva če je nuja. Večinoma pa res samo za bencin.



Točno tako, samo res te hitro zanese, zato je sreča da pri moneti limit niti ni ne vem kakšen, Toliko za silo, če res vse ostalo usahne.[sm=smiley13.gif]
Jaz bom na začetku samo tankala, saj več kot za en tank itak nimam limita. Pa še to bolj zaradi veselja, kot nuje.[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]