gripa in 1.5mesečna dojenčica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


biba83 -> gripa in 1.5mesečna dojenčica (21.1.2011 20:31:43)

Kaja je stara 1.5 meseca in se ji je v sredo zvečer mašit nosek, ob enem pa je začela pokašljevat. Naslednji dan sem se posvetovala z pediatrinjo, ki je rekla, da dokler ni vročine, ne rabimohodit k zdravniku. Danes pa se mi zdi, da vedno bolj kašlja in ji še bolj teče iz noska. Zdaj proti večeru pa se ji zelo solzijo oči. Vročine nima. Pa vseeno me skrbi, da je dobila gripo, ker jo je v tem tednu preboleval njen starejši bratec in je praktično nemogoče, da bi jo bili izolirali stran od njega. Nosek ji čistim s pumpico, občasno ji dajem na pljučka termofor... kaj drugega pa itak ne morem.  Zaenkrat še ne odklanja hranjenja, še ima apetit, vendar se mi zdi, da vse težje požira, ko se dojima.

Ima kdo kakšno izkušnjo?
Hvala! 




matkica -> RE: gripa in 1.5mesečna dojenčica (21.1.2011 20:44:33)

jaz bi jo vseeno peljala k pediatru na pregled,ker tako majhnim otrokom hitro pride,kaj na pljučka in rata bronhitis.Drugače ji pa probaj na prsa na mazat  z materino dušico.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.1.2011 21:31:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




biba83 -> RE: gripa in 1.5mesečna dojenčica (21.1.2011 21:56:56)

metulj333, zanima me kaj to pomeni zbijanje vročine s čepki?
Hvala.




khurde -> RE: gripa in 1.5mesečna dojenčica (21.1.2011 22:05:25)

ko res res res trdno spi, ji štej vdihe. ampak mora res trdno spati. v minuti naj bi jih otrok brez vročine imel 30-40 (v tej starosti), če ima vročino, lahko nekaj več, ampak ne nad 45. če ima več, jo pelji pokazat, lahko se kaj v pljučih kuha, čeprav nima vročine.




Hope2 -> RE: gripa in 1.5mesečna dojenčica (22.1.2011 7:37:53)

IZVIRNO SPOROČILO: matkica

jaz bi jo vseeno peljala k pediatru na pregled,ker tako majhnim otrokom hitro pride,kaj na pljučka in rata bronhitis.Drugače ji pa probaj na prsa na mazat  z materino dušico.


Materina dušica se ne sme mazat tako malim, če pa že, pa obvezno na podplate in nikakor na prsa.






razglednica -> RE: gripa in 1.5mesečna dojenčica (22.1.2011 16:27:40)

idi kar na dežurno, meni je tudi rekla da naj bom doma, vendar sem odšla na dežurno in smo ostale 7 dni v bolnišnici!!!!






biba83 -> gripa in 1.5mesečna dojenčica (22.1.2011 21:56:45)

No, danes sem klicala k dežurnemu in tam naletela na našo pediatrinjo, ki mi je rekla sledeče: aspirirat nosek s fiziološko razstopino, po žlički dat kaki topli čaj - večkrat na dan, na pljuča dat kakšne tople obloge ali termofor, v slučaju vročine pa ji naj dam 2 ml calpola.
Ker jo dojim pa naj pijem vitamin C, saj se ta preko mleka prenaša na dojenčka.

Za kašelj mi itak nič ne more dat, konec koncev pa pravi, da boljše, da ne hodim zaj k njej, ker bo še kaj več dobila, ker je zaj prava poplava bolnih otrok.
Naj pa pridemo na pregled, če bi slučajno začela težko dihat.
No, to je to, kašelj pa zamašen nosek pa bo še nekaj časa trajal.

Saj ni drugo, kot težko je otroka poslušat takega, ko vidiš da jo če raztrgat od tega kašlja...
Upam, da se oba čimprej pozdravita, saj David še tudi kašlja, ob enem pa mu še en zobek izrašča. ki pa ga tudi jezi že več kot pet dni...

Naj bojo vaši sončki zdravi!  




Precious -> RE: gripa in 1.5mesečna dojenčica (22.1.2011 22:09:24)

Moje mnenje: če bo isto ali še slabše z kašljem ,če bo otrok dobil vročino TAKOJ k zdravniku. Ne se hecat s tako malim otrokom. pri tako malih otrocih niso znaki vedno isti in gre lahko za hudo zadevo ali poslabšanje!! Znaki pri tako malih otrocih so netipični.




Stran: [1]