Nujno - pikice po telesu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


asija -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 20:35:43)

Asija že cel teden nima takšnega apetita. Mislili smo, končno zobki. Vendar popoldan je dobila vročino, ki neprestano raste. 39,4 nazadnje. Sedaj pa ima telo posuto z malimi pikicami. A mogoče ve kdo kaj je to? A je imel že kdo to?

Ful sem zaskrbljena. K dežurnemu je ne peljem ker dela pravi "mazač".

Prosim, da mi hitro odpišete in hvala za odgovore.




ZARA -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 20:51:56)

To je po vsej verjetnosti 6 bolezen,nič hujšega...če so pikice ven udarle,pomeni da gre zadeva k koncu...pike oz. flekci pa trajajo od 2-4 dni!
Zara je imela 2 dni vročino,brez apetita...TT do 39*C,pol je bla pa posuta s fleki po celem telesu...




Aljakop -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 20:53:45)

hoj, moja jih je tudi imela, nekaj časa nazaj.pa vročino tudi. sem šla k pediatrinji,pa je rekla da je to neke vrste viroza ( otroška ), da pa bo tako hitro minilo,kot je prišlo ( tudi vročino ) - zdravila mi ni dala, je pa rekla naj kontroliram vročino in ji stalno zbijam,če naraste ter da naj full pije.

Ali pa mogoče 6.bolezen?




k1 -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 20:54:10)

toliko berem o tej 6 bolezni - predvidevam, da bo tudi nas enkrat našla.

za to ni treba k zdravniku? ni kakega mazila? samo izgine? fora je vročina 39, brez apetita, pa po 2d pikice, ki po 2d izginejo?

samo da vem vnaprej.. thx




ZARA -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 20:59:13)

Ne, k1... ni nobenega mazila,izgine samo od sebe,pa tud k zdravniku ni treba hodit,ker ti nima kej naredit...;)




k1 -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 21:00:59)

okidoki.... upam da ne bom mela teh skrbi...

lp :rozica:




nejcko -> Nujno - pikice po telesu (9.8.2005 23:48:16)


Jaz sem našo ravno danes peljala k dr., ker se je tamali isto zgodilo - en teden totalno neješča, 2-3 dni vročina, danes čisto flekasto telo, celo malo po obrazu.
Ker je 6. bolezen že prebolela, me je mal panika. Dr. ji je dala pregledat kri in evo - viroza! Pa nobenega zdravila. Bo minilo.

Upam, da sem te potolažila.




asija -> Nujno - pikice po telesu (10.8.2005 11:57:35)

Danes sva bili pri zdravniku. Nič konkretnega. Kri je vredu, vnetega grla in ušes nima. Pač viroza. Jutri še morava nesti vodo v laboratorij "(ker so ji tako šlampasto vrečko gor nalimale)". Pač naj bi bile pikice od vročine. Danes je nima več. Samo lička pa ima ful rdeča.




Stran: [1]