Naklon ležalnika, kaj menite? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


taška30 -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 12:54:09)

Če se kateri da, prosim...
stvar je sledeča, naša dečva ne prenese več ležečega položaja. Ona bi sedela.
Naš ležalnik ima 3 stopnje: ležeč, polsedeč in sedeč. Zdaj sem jo dala v najvišjega - sedečega, pa ji je fajn, pa še igračke doseže.
Zdaj me pa zanima, če ni preveč pokonc.
V mojem albumu Manca 4. mesec tazadnji dve slikici, kaj se vam zdi?
Od strani se meni ne zdi nič bolj zvita kot v avtu v lupinici :zmeden2:
Zdej pa ne vem...
Stara je 3,5 mes in ima kr močan hrbet že.
Hvala in lp, Taška :rozica:




anne -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 12:58:49)

me se zdi čist ok. Če ji ne bi pasalo, bi že zajokala. Otrok sam pove, ko mu kaj ni prav.




taška30 -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 13:04:59)

Hja, paše ji, to že, ampak paše ji tudi če jo daš z rito na mizo sedet, pa jo le malo za trup držiš - ima usta do ušes, samo ne vem kolk je to za hrbtenico zdravo...:zmeden2:




Marogica -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 14:00:54)

Mi smo naredili enako kot ti. Celo enak ležalnik imamo. Je užival in ni sitnaril, ker mu je enostavno pasalo. Jaz osebno ne vidim problema.




SaaS -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 14:06:14)

Mislim, da je bil moj ravno 4.5 m, ko sem pediatrinjo spraševala, če ga lahko že kaj dvigujem v sedeči položaj. Je rekla, da mu ležalnik lahko brez problema dvignem, samo naj se vedno naslanja s hrbtom, ravno zato, da ima hrbtenica oporo. Po 6m, pa lahko poskuša tudi samostojno brez naslonjala, če mu paše.




martinela -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 15:21:28)

Pri nas je enako... Moja punčica (3m) hoče non-stop zravnanano sedet, pa sem do sedaj slišala že toliko komentarjev v stilu "si prepričana, da to ne škodi hrbtenici?", da me je resno skrbelo, če delam prav, ko ji pustim, da sedi na tazadnji, jaz pa ji hrbtiček z rokami podpiram. Glava ji pa tudi ne omahuje več navzdol. Fajn je slišat, da nisi edini s svojimi dvomi in skrbmi.

Poletni pozdrav,
m




superfly -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 15:40:53)

Pri nas je tud tako, stari smo 3m pa nam je v ležalniku najbolj fajn sede. Ko ga dam v ležalnik, mu dam zmeraj položaj na polsede, ko se pa naveliča, pa mu dvignem, a ga še ne pustim predolgo v sedečem položaju. kaj pa vem, mene je tud mal strah da ne bi bilo kaj narobe s hrbtenico, čeprav je Jaši zelo močan fantek.

lps




blaži -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 17:12:38)

priporočilo strokovnjakov pediatrov: otrok naj sedi če to želi in naj leži če tega ne zmore. Ne škodujete jim če so dovolj močni in sami hočejo.:rozica:




daisy -> Naklon ležalnika, kaj menite? (9.8.2005 21:03:18)

nasvet naše pediatrinje:
pri 3 mesecih je naslon vozička (ležalnika) lahko dvignjen za 30 stopinj.




binica -> Naklon ležalnika, kaj menite? (10.8.2005 22:43:29)

Moja pediatrinja je rekla isto kot tebi, Daisy - 30 stopnij




Stran: [1]