Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


KIKI**** -> Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (14.1.2011 14:49:11)

Kerensa in ostale, ki ste zelo vešče v vodah, vas prosim če mi poveste kako soriti v dani situaciji.

Kolega je s 1.1. 2011 odprl s.p., torej zadnjo plačo dobi meseca januarja 2010. Žena je zaposlena za ndč. Odločba za otroški dodatek jim poteče konec avgusta.
Ali mora zaradi kakršnega koli razloga (ker je ustanovil svoje podjetje) vložit novo vlogo za OD, ali vlaga normalno konec avgusta, kot do sedaj? Podatki naj bi se gledali tako ali tako za leto nazaj, ali ne?

Tnx




Precious -> RE: Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (14.1.2011 14:58:19)

Na vsaki odločbi piše,da se vsako spremembo javi csd-ju




KIKI**** -> RE: Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (14.1.2011 15:44:36)

Hvala, vem da mora javit, v 8. dneh.

A to pomeni vložiti novo vlogo, ali bodo samo spremenili podatke o zaposlitvi?




CatJa -> RE: Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (14.1.2011 16:11:04)

Kopirano s CSD Šiška:

Spremembe, ki jih je potrebno sporočiti centru za socialno delo, so:
– sprememba števila družinskih članov,
– zaposlitev ali izguba zaposlitve enega od vzdrževalcev družine,
– začetek opravljanja samostojne dejavnosti,
– zaposlitev otroka po 15. letu starosti,
– namestitev otroka v rejniško družino ali drugo obliko institucionalnega varstva.




KIKI**** -> RE: Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (15.1.2011 11:21:15)

Catja in precious hvala.

Vem, da je potrebno javit spremembo. Zanima pa me, ali je takrat potrebno vložit novo vlogo, ali je dovolj da samo sporočijo spremembo podatkov?




zmajaz -> RE: Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (15.1.2011 12:31:41)

Če je bil kolea pred odprtjem s.p.-ja zaposlen in ne brezposeln, potem verjetno ni treba nove vloge, ker se itak gledajo dohodki od preteklega leta in se nič ne spremeni. Če je pa bil brezposlena in zato dobival višji OD, potem bo pa treba verjetno dati novo vlogo.




KIKI**** -> RE: Odprtje s.p.-ja in otroški dodatek (15.1.2011 20:56:05)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če je bil kolea pred odprtjem s.p.-ja zaposlen in ne brezposeln, potem verjetno ni treba nove vloge, ker se itak gledajo dohodki od preteklega leta in se nič ne spremeni. Če je pa bil brezposlena in zato dobival višji OD, potem bo pa treba verjetno dati novo vlogo.


Samo tole me je zanimal, sej vem da sem zakomplicirala z vprašanjem ;)

Hvala, ja je bil zaposlen. Ji bom sam javla da naj gre kr osebno zrihtat, ker ima ravno dopust.






Stran: [1]