|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Črna dlesen
12.1.2011 9:57:03   
Anonimen
Moj sin(ko) ima pri osmih mesecih 6 zobkov. Že kak mesec nazaj sem videla, da se počasi ˝spušča˝ desna zgornja dvojka, veliko se je slinil, malo tečnaril itd. Potem pa je čez kak teden plezal po sedežni in se z usti udaril v rob mize (s ploščicami) - toliko, da mu je iz ust tekla kri, malo je imel počeno ustnico, pogledala sem zobke (so bili celi,...). Zdaj pa se mu je na mestu, kjer naj bi ven prišla tista "tako pričakovana" dvojka naredila črna pika - bulica ni, ampak je črno. Malo sem pobrskala po internetu in je možno, da bo zdaj ta zobek črn zaradi udarca. Zanimajo me vaše izkušnje, mnenja, naj grem z njim k zobozdravniku? Tako sem žalostnauser posted image 1. ker sem bila zraven, ko se je štircnil, pa ga nisem ujela 2. ker bo imel po vsej verjetnosti črn zobek (čeprav ne izklučujem možnosti, da bi imel vse črne kdaj kasneje), ampak to je že druga zgodba.

Res bom vesela vaših mnenj. Se je to komu že zgodilo?

Lp

< Sporočilo je popravil Aprilčica10 -- 12.1.2011 9:59:17 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 12:05:03   
nusi
jaz sem se tako udarila na rob mize, ampak takrat so mi rastli že stalni zobje. dlesen sem imela temno plavo in bulco (kot ena buška na dlesni) in to kar dolgo, zob mi je pa hb bel zrastel. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 13:42:16   
HHH
Ne vem zakaj bi zob zrasel črn? Po moje ne. Dlesen je črna, ker je poškodovana. Podobno kot modrica na koži. To se bo pozdravilo in potem bo zrasel še lep bel zobek.
Če pa te zelo skrbi, pa le pojdi k zobozdravniku. Boš vsaj pomirjena.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 14:15:16   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Ne vem zakaj bi zob zrasel črn? Po moje ne. Dlesen je črna, ker je poškodovana. Podobno kot modrica na koži. To se bo pozdravilo in potem bo zrasel še lep bel zobek.
Če pa te zelo skrbi, pa le pojdi k zobozdravniku. Boš vsaj pomirjena.



Se strinjam, to je podpludba. Po nobeni logiki mi ni jasno, zakaj bi bil zob črnuser posted image . A zalimaš ta link, kjer si to prebrala

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 14:37:59   
HHH
Zob postane črn, če se poškoduje živec. To je potem mrtev zob. Ampak dvomim, da se je tako zelo udaril. To bi moral biti že tako hud udarec, da bi se še kako drugače poznalo, ne samo črna pika na dlesni. Po moje res ne bo nič hudega.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 14:43:46   
Anonimen
http://med.over.net/forum5/read.php?11,487383,487428

http://www.zobozdravstvo.com/otrosko_zobozdravstvo.html  ---> št. 28

Sem mu ravnokar ponovno pogledala dlesen, kjer čakamo zobek, pa ni nobene bulice, le dlesen je črna, temno modra, zobek se je pa kar ustavil. Vem, da pri prvi dvojki ni bilo takšnega čakanja. Kak teden, pa je bila zunaj, to se pa zdaj vleče že skoraj 1 mesec. Dlesen je pa plava že enih 10 dni.

Mogoče res preveč paničarim, kompliciram... Če ne bo nič boljše ga bom peljala k zobozdravniku.

Hvala vam!

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 15:06:54   
Hope2
Ja, ampak tu na linku so zobki že zunaj, živec se lažje poškoduje. Ta pa je še not, črna je le dlesen-podpludba, strjena kri. Ampak nisem zobaruser posted image , nimam pojma.

Naš je najmanj 10 padel tako, da si je z zobmi presekal ustnico, dlesen, jezik, pa so zobki še zaenkrat beli. Žal ne moreš tega preprečit, celo potem, ko začenjo enkrat hodit, tečt, se vozit.... Škoda se zdaj obremenjevat in se obtoževat. da bi lahko preprečila.  Če bodo kake spremembe pač greš k zobarju, zdaj kar je je.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.1.2011 15:09:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 15:17:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ja, ampak tu na linku so zobki že zunaj, živec se lažje poškoduje. Ta pa je še not, črna je le dlesen-podpludba, strjena kri. Ampak nisem zobaruser posted image , nimam pojma.

Naš je najmanj 10 padel tako, da si je z zobmi presekal ustnico, dlesen, jezik, pa so zobki še zaenkrat beli. Žal ne moreš tega preprečit, celo potem, ko začenjo enkrat hodit, tečt, se vozit.... Škoda se zdaj obremenjevat in se obtoževat. da bi lahko preprečila.  Če bodo kake spremembe pač greš k zobarju, zdaj kar je je.



Ma, ja, saj vem, samo saj veš, ko ti ostane v glavi... ČE bi (imela boljše reflekse), ČE bi (to, pa to, pa to). Saj je že 100x padel, pa še 100x bo, samo potem grem jaz to "raziskovat - brat" in itak najdem najslabšo varianto in vidim najhujši scenarij. Mi je pa ravno včeraj rekel en kolega, da so njegovemu sinčku zrastli trije črni mlečni zobje, pa se baje ni nič udaril, pa da mu je potem zobar rekel, da so potem stalni zobje bolj kvalitetni, samo to je zame že... kaj pa vem, no. Mogoče je resuser posted image

Hvala za tolažbouser posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 16:20:45   
Anonimen
Sem imela tako situacijo pri prvi hči,pa ni krivo ,to da zobeki nebi rasle dalje.Eni pridejo prej eni poznej ,ta črna pika oz.kot ti opisuješ ,bo zginila.Saj pri nas je bilo tako,pa nič panike zraven,

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 18:05:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: levinjica

Sem imela tako situacijo pri prvi hči,pa ni krivo ,to da zobeki nebi rasle dalje.Eni pridejo prej eni poznej ,ta črna pika oz.kot ti opisuješ ,bo zginila.Saj pri nas je bilo tako,pa nič panike zraven,


Hvala za vašo izkušnjo. A je Nina tudi padla, ali kaj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 18:29:14   
tintin
črna dlesen je hematom (modrica). Nič hujšga. meni je tudi vito tresnil na dlesni in je imel prejšnji teden čist črne...zob je prišel ven normalen. Pač kri je ujeta pod površje dlesni in se vidi črno, ko se bo ta kri razgradila bo pa spet normalne barve dlesen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 18:54:53   
Anonimen
Rob omare ,nizke in to večkrat..Ti je pa tintin lepo napisala in razložla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Črna dlesen
12.1.2011 20:30:35   
Anonimen
Hvala punceuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime za punčko
Brenčačka

Katero ime vam je bolj všeč?

Maja (52%)

Gaja (48%)


Število vseh glasov: 517

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!