kopalnica in plesen (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


dory -> kopalnica in plesen (3.1.2011 7:15:28)

Kako v kopalnici zatret tega hudiča? Špricamo z različnimi pripravki in ko mislimo,da smo se je že znebili se spet pojavi....mislim čist sem že obupana?...




Anonimen -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 8:21:11)

Kopalnico je treba zračit, zračit in šeenkrat zračit. Če v kopalnici ni okna, je pa treba imet čim več časa vrata od kopalnice odprta, čez noč pa sploh. Pa poznam ženske, ki so se nad plesen z varekino spravile in baje pomaga ...




Vijoličarka -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 8:49:10)

Za boj proti plesni naj bi bil zelo dober Bref Universal Power (piše tudi na etiketi, da je proti plesni in dezinficira).

Jaz bi na tvojem mestu plesen najprej učinkovito zdrgnila dol (tu bi pomagal kakšen Meglio), tudi z zobno krtačko, če se drugače ne pride zraven. Potem bi splaknila in temeljito obdelala še z Brefom.

In tako kot je povedala že otika: zračiti in zračiti in še enkrat zračiti. Sama imam kopalnico brez okna in zato so vrata praktično vedno odprta, razen takrat, ko je kopalnica v uporabi.

Druga varianta, če ti je misel na odprta vrata v kopalnico neprijetna, je namestitev dveh zračnikov na vrata: enega spodaj in enega zgoraj.

Več kot 20 let živim v kopalnicah brez okna in nikoli nisem imela niti enega promila p od plesni. Finta je samo v zračenju. Ampak najprej se moraš učinkoviti znebiti vsake, tudi najmanjše sporice. Potem bo v redu.

Srečno!




kalbo -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 8:50:37)

Plesen je treba najprej dezinficirat in šele nato drgnit, ker se kolonije selijo po zraku in kmalu imaš plesen vsepovsod.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.1.2011 9:25:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ribica. -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 9:57:25)

nič drgnit, ker boš samo razširila zadevo na še večji predel. Pošpricaj z varekino, pusti, šele potem obriši. Pa zrači!




Gina -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 11:56:57)

Ja pa moraš najprej z vodo dol spravit zadevo, preden pošpricaš. Tako pravijo strokovnjaki na seminarjih. Mogoče je voda zato, da se ti ne razširja po stanovanju po zraku, pojma nimam. Vem pa to, da na seminarjih o teh temah razlagajo, da je treba biti ful pazljiv pri delu s plesnijo, ker je tako zelo zelo strupena in škodljiva, pazit da tega ne vdihneš, da ti ne ostane na tebi in z vodo najprej dol spravit, potem pa pošpricat. Pa zračit, seveda. Do tega pa pride, ker imaš nekje toplotni most. Mogoče nimate izolirano dobro ali kaj drugega, ne vem.




magda_velepič -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 12:32:01)

Ma jaz sem probala od vsega in svašta pa nič ne pomaga poleti je dobro ko pa se začne že jesen in mrzlo vreme pa je spet vse črno že deset let...nič ne pomaga nevem kak to pa imamo izolacijo ampak plesen je vedno spodaj na zidu nikoli zgoraj kot eni imajo strope plesnive mi pa spodaj vse črno....tak,da sem že vajena in me sploh več ne moti,če nič ne pomaga kaj naj naredim.Vrata odprta cel dan celo noč....




katicka -> RE: kopalnica in plesen (3.1.2011 12:45:26)

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

nič drgnit, ker boš samo razširila zadevo na še večji predel. Pošpricaj z varekino, pusti, šele potem obriši. Pa zrači!


se strinjam varikina pomaga,s tem moj čisti kopalnico(njegov teritorija,jaz je še nisem nikoli)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mariy -> RE: kopalnica in plesen (18.1.2011 13:01:45)

IZVIRNO SPOROČILO: katicka

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

nič drgnit, ker boš samo razširila zadevo na še večji predel. Pošpricaj z varekino, pusti, šele potem obriši. Pa zrači!


se strinjam varikina pomaga,s tem moj čisti kopalnico(njegov teritorija,jaz je še nisem nikoli)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Sem mal nazaj pogledala vaše debate in najdla eno zanimivo še zame[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Imamo sami problem s to plesnijo, in sem se odločila da še prinas poskusimo z varekino pa da vidimo če nam bo uspelo.
Jo zračimo, saj imamo okno, je pa tudi res da zvečer vrata dol zapremo, bomo sedaj še te pustili odprte, pa da vidimo kako kakšna bo situacija




Stran: [1]