uvajanje v varstvo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


bini -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 10:31:29)

mi smo začeli danes -sem jo peljala za 1 urco in izkazalo se je, da bo kar težavno, ker takoj ko je mala pogruntala da me ni -v jok in potem jok do onemoglosti v spanec - še zdajle ko sva že doma hlipa v spanju :((:((... me tko stiska v želodcu da ...

povejte kako je blo to kaj pri vas in kako ste se ve potolažle?...sej mi itak vsi govorijo, da se otrok prej navadi kot mama... rada bi ji tole olajšala, pa kaj ko ne razume...




Marogica -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 10:38:10)

Mi smo navajali našega ta večjega tako, da je bil dosti pri babici ali teti. Z babico je šel pri 13 mes tudi na morje za 14 dni, pa vikendi..
Ne vem, kako je to izgledalo pri vas, če je bila tvoja punčka že kdaj par ur brez tebe. Tudi ni razvidno ali je to varstvo privat ali je vrtec. Ko smo ga mi peljali v vrtec, nas po 10 min ni več "potreboval", ker se je zaposlil z drugimi otroki.
Ko sem videla, da se v vrtcu počuti dobro in da me ne pogreša, sem se tudi jaz počutila bolje. Kolikokrat se je v soboto postavil pred avto in čakal, da gremo v vrtec. Kakšen jok je bil to-predno smo mu povedali, da bo sedaj dva dni doma.




bini -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 10:41:20)

ja, velikokrat je že bila pri babicah, dedkih in tudi pri kom druge po nekaj ur..
tukaj gre za privat varstvo.. večkrat sva že bili tam in se je igrala z otroci.. isto danes,.. potem sem se po 10 min pač hitro poslovila, ker se je ravno lepo zaigrala... ampak ko je ugotovila da me ni je bilo hudoooooo...:((:((
upam da tole ne bo dolgo trajalo




Marogica -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 10:45:50)

Mogoče pa je vzgojiteljica ni znala prav zamotit? Sedaj bi se morala malo več posvečati njej, kot pa ostalim, če so le-ti že "stari mački".
Našega so zamotile, da je bilo kaj.
Drugače pa pač imej potrpljenje, jutri bo že 20 min itd... Misli pozitivno in vedi, da otroci rabijo družbo vrstnikov-tako kot tudi mi. Saj bo




bini -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 11:14:41)

dejstvo je, da je naše dete precej neprilagodljivo na spremembe in trenutno v zelo občutljivi fazi... najbrž lahko samo upam na čimhitrejše prilagajanje.. sej nimava izbire - ne ona, ne jaz...
zanima me pa tud še kakšna druga izkušnja...
a je sploh kje kakšna ki je imela podobne težave???




tascha -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 12:55:53)

Ne vem, če ti bo to kaj pomagalo, a vendar! Ko sem tavelikega uvajala v vrtec pri 2 in pol letih je bilo groza. Okej. Tiste urice začetne še, ko se je samo igral!:zmeden: Ampak, ko smo ga začeli vozit zjutraj, se je ob slovesu drl kot :hudicek:, tako, da sem se ponavadi še jaz do Lj komaj pomirila. Ko pa mi je čez prb. mesec Janova vzgojiteljica pokazala slike (imela je navdo slikat otroke v igri, hranjenju...) sem vidla, da se on čist lepo igra, ne joka ampak uživa.:zmeden:

Tako, da če se ob slovesu joka, ne pomeni to, da se bo cel dan. Kmalu bo vidla, da se ima lahko čist fajn in bo začela uživat! Vsaj s tem se jaz tolažim, ker me čez prb. pol leta čaka tudi tako uvajanje:zmeden:.




bini -> uvajanje v varstvo (8.8.2005 13:40:51)

hvala za tolažbo in za tvojo izkušnjo tascha.. sej najbrž preveč paničarim že po prvem dnevu.. počasi bo že moralo bit boljš... ampak kaj hočeš prvo dete - mat panična in objokana... eh, bo že..:zmeden:




Stran: [1]