|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   So otroci staršem odveč?
21.12.2010 13:22:32   
RR raziskuje
Starši premalo časa namenimo otrokom? Je praznovanje novega leta brez otrok dopustno ali ne?

Preberite si in povejte svoje mnenje: http://www.ringaraja.net/clanek/praznovanje-z-otroki-ali-brez_3918.html
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 13:46:45   
kristinaj
otroci staršem niso odveč, problem je le v prostem času in utrujenosti. mame bi morale biti doma, skrbeti za dom in otroke.

kako naj se 100% posvetim otrokom, če jima pa moram pripraviti malico, se z njimi igrat, vmes kuhati večerjo, peljati na sprehod,  v trgovino, likati, prati, pospravljati.... žal sem med tednom sama, vikende pa izkoristimo, da smo skupaj...priznam pa, da sem velikokrat utrujena, izčrpana kar občutimo vsi trije in to ni prav.

ob 22 zvečer ko je vse tiho pa mislim, da tudi meni pripada počitek in ne pospravljanje in skakanje po hiši

potrebujem kuharico in hišno pomočnico in bom moj čas lahko 200% namenila otročkom, se z njima igrala in uživala...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 13:54:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RR raziskuje

Starši premalo časa namenimo otrokom? Je praznovanje novega leta brez otrok dopustno ali ne?

Preberite si in povejte svoje mnenje: http://www.ringaraja.net/clanek/praznovanje-z-otroki-ali-brez_3918.html


Zakaj pa naslov So otroci staršem odveč?.......user posted image

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 14:15:04   
TomTaylor
Nekateri starši na Silvestrovo oddajo otroke v varstvo starim staršem, varuškam in praznujejo sami. Je to dopustno?

Ne, vsekakor ni. Absolutno zagovarjam silvestrovanje na prostem z otrokom na joški, s petardami in glasno glasbo. Saj je samo 1x na leto...



mnenje o članku in tej Frelih Gorjančevi pa je ...user posted image  



< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 21.12.2010 14:18:05 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 14:18:21   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

mame bi morale biti doma, skrbeti za dom in otroke.


No ja, jaz bi živčnega fasala, čeprav mi hčera pomeni vse na svetu.

Bi pa starši morali dobiti dodatek za kuhinjsko pomočnico in krajši delovni čas za isti denar. Malo utopije ne škodi. user posted image  

Moje mišljenje je pa naslednje, da je za otroka pomembno, da je v kvalitetni družbi, čeprav nista to mami in očka. Ko pa si z njimi, je pa pomembno, da se z njimi ukvarjaš, pa čeprav samo pogovarjaš. Nikoli pa ne smeš pozabiti na sebe in si vzeti časa za sebe. Ker tako toneš v svojih vlogah in pozabiš, kdo si. Zato se ne strinjam za vlogo perfektne mame, ki je samo in zgolj za otroka in gospodinjska dela, čepi doma in opravlja na kavicah (če ima sploh s kom), malo posesa in se redi ob bonbonijerah. Gospodinjstvo in skrb je vedno od večih ljudi, otrok ima mamo, očeta, stare starše, tete ... in ne sme biti vezan na mamo in bitii v prostem času samo in zgolj z njo. So pa seveda izjeme.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 14:20:56   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RR raziskuje

Starši premalo časa namenimo otrokom? Je praznovanje novega leta brez otrok dopustno ali ne?

Preberite si in povejte svoje mnenje: http://www.ringaraja.net/clanek/praznovanje-z-otroki-ali-brez_3918.html


Zakaj pa naslov So otroci staršem odveč?.......user posted image



Iz preprostega razloga, da se zavaja, sugerira, že vnaprej vsiljuje neko "mnenje". Provokacija. Članek v bistvu sploh ni napačen, ko prebereš naslov se iz tega da naslutiti, da je zaradi otroka prvenstveno potrebno pozabiti nase. In pogosto se to razume tako - žrtvovati sebe, da bi se lahko maskimalno posvetilo poslanstvu biti popoln starš. Igranje na karto občutka krivde.

Ravno zadnjič sem opazil koliko prostora med otrokoma sprosti moj umik. Ravno toliko, da ostaneta drug drugemu, da se razbremenita prisotnosti starševske avtoritete, da bi se lahko osvobodila točno tista za otroško igro potrebna razigranost, vihravost, navihanost... In ko ju potem gledam tako nasmejana in resnično vesela se zavem, koliko lahko uživam v "kvalitetnem" času z njima.   

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 21.12.2010 14:21:43 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 14:42:23   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

mame bi morale biti doma, skrbeti za dom in otroke.


No ja, jaz bi živčnega fasala, čeprav mi hčera pomeni vse na svetu.



evo, enako jaz user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 14:50:30   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Ravno zadnjič sem opazil koliko prostora med otrokoma sprosti moj umik. Ravno toliko, da ostaneta drug drugemu, da se razbremenita prisotnosti starševske avtoritete, da bi se lahko osvobodila točno tista za otroško igro potrebna razigranost, vihravost, navihanost... In ko ju potem gledam tako nasmejana in resnično vesela se zavem, koliko lahko uživam v "kvalitetnem" času z njima.   


se popolnam strinjam s tem... moja mama vedno pravi, družina mora sem in tja tudi malo narazen, da se imajo potem spet lahko lušno... roko na srce, tako kot potrebujemo izklop od sodelavcev in službe, tako potrebujemo tudi malo odklopa od družine... otrokom tudi kdaj pa kdaj paše odsotnost staršev oz. bolje rečeno, da gredo na počitnice, sploh če so v družbi, ki jo imajo radi, večinoma so to stari starši...
... prazniki... a jim letos sploh lahko rečemo prazniki... vse pade na vikend in je isto kot, da jih ni... user posted image ... z otrokom bom točno toliko časa kot vsak drug vikend v letu... čeprav, jp, naš fant bo verjetno vseeno šel k babici in dedku in glej ga zlomka se tega že danes zelo veseli, pa je do takrat še kar precej časa, in ja, ko ga bova prišla iskat, ne bo hotel domov...

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 15:34:35   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RR raziskuje

Starši premalo časa namenimo otrokom? Je praznovanje novega leta brez otrok dopustno ali ne?

Preberite si in povejte svoje mnenje: http://www.ringaraja.net/clanek/praznovanje-z-otroki-ali-brez_3918.html


Zakaj pa naslov So otroci staršem odveč?.......user posted image



Iz preprostega razloga, da se zavaja, sugerira, že vnaprej vsiljuje neko "mnenje". Provokacija. Članek v bistvu sploh ni napačen, ko prebereš naslov se iz tega da naslutiti, da je zaradi otroka prvenstveno potrebno pozabiti nase. In pogosto se to razume tako - žrtvovati sebe, da bi se lahko maskimalno posvetilo poslanstvu biti popoln starš. Igranje na karto občutka krivde.

Ravno zadnjič sem opazil koliko prostora med otrokoma sprosti moj umik. Ravno toliko, da ostaneta drug drugemu, da se razbremenita prisotnosti starševske avtoritete, da bi se lahko osvobodila točno tista za otroško igro potrebna razigranost, vihravost, navihanost... In ko ju potem gledam tako nasmejana in resnično vesela se zavem, koliko lahko uživam v "kvalitetnem" času z njima.   


Meni je pa preko vsega govora o kvalitetnem casu in delati vse z otrokom....
Bolj se mi zdi, da je govora o overprotected, overcontroled nacinu vzgoje, ki ne dopusca razvoj samostojne osebnosti. Potems e pa cudimo, da pri 40 zivijo z mamico...
Zgodovina je uciteljica zivljenja in nas zgodovina lepo nauci, da tisti, ki so malo pojokali pod drevesom, ko je mati dva dni po porodu kopala na njivo za prezivetje in tisti, ki so se igrali s kamni, ker ni bilo lego kock in mati ni mogla z lego kockami se navdusevat nad vsako kreativno stvaritvijo svojega otroka, ter tisti, ki so se bore malo lahko naslonili na starse v izgrajevanju svoje samopodobe, ker je posebej oce bil ( napacno in hah.. kako traumatizirajoce) avtoritativna, fasiticna , macisticna figura, ki nepopisno slabo vpliva na otrokovo samopodobo posebej ko povdari svoje negativne znacilnosti z trdi roko, palico po riti ipd... no tisti niso neki mentalni bolniki ali neuravnovesenci, kar se za marsikaterega "sodobno" vzgajanega osebka ne more reci.

Sam clanek je pa izgleda del prirocnika : vzgoja za mocno omejene in nerazumne telebane.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 17:11:45   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sam clanek je pa izgleda del prirocnika : vzgoja za mocno omejene in nerazumne telebane.


hvala. Nisem vedela kako naj občutenja ob branju članka obesedim user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 17:25:03   
Anonimen
Posplošen članek brez kvalitetne vsebine in še bolj posplošen naslov user posted image .

So mi otroci odveč? Ne. Rabim pa sem in tja mir in TIŠINO, čas zase. Pa zelo pogrešam čas za partnerja in on čas z mano. In vem, da grem občasno tudi jaz drugim članom družine na živce. Samo to je en normalen proces v družbi. Se imamo radi, uživamo eden z drugim, a da se zavemo, koliko si pomenimo, se moramo občasno tudi skregat. Sicer bi iblo že preveč pocukrano user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

mame bi morale biti doma, skrbeti za dom in otroke.



To je pa zelo relativno, odvisno od posameznika. Enim bi to zelo ustrezalo in bi tako res lahko biti eden z drugim "kvalitetno", za druge pa bi bilo to na dolgi rok preveč rutinirano in dolgočasno.
Jaz sem bila doma on and off 3 leta, pa moram rečt, da mi je na dolgi rok ubijalo dušo. Ja, res da sem lahko dopoldne pospravila hišo, da je bil ogospodinjstvo bolj tipi top kot zdaj, ampak mi je ubijalo dušo. Mene ni bilo, jaz se nisem filala z energijo, moj čas je bil usmerjen v družino in nič vase. Preveč enega in premalo drugega, čeprav sem imela časa zase več kot zdaj. Vem, da se sliši čudno, ampak tako je bilo. Zdaj pa sem dopoldne v službi, popoldne skupaj z otroci, je vsega po malem in za mojo dušo je tako bolje.
Tako da to mora pa res vsak posameznik sam pri sebi razčistit, ali mu biti doma ustreza ali ne.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 17:30:41   
Anonimen
Kaj je lepšega, kot v nedeljo zjutraj porinit otroku daljinca v roke, da si pogleda Živžav? user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 17:35:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

No ja, jaz bi živčnega fasala, čeprav mi hčera pomeni vse na svetu.

Bi pa starši morali dobiti dodatek za kuhinjsko pomočnico in krajši delovni čas za isti denar. Malo utopije ne škodi. user posted image  

Moje mišljenje je pa naslednje, da je za otroka pomembno, da je v kvalitetni družbi, čeprav nista to mami in očka. Ko pa si z njimi, je pa pomembno, da se z njimi ukvarjaš, pa čeprav samo pogovarjaš. Nikoli pa ne smeš pozabiti na sebe in si vzeti časa za sebe. Ker tako toneš v svojih vlogah in pozabiš, kdo si. Zato se ne strinjam za vlogo perfektne mame, ki je samo in zgolj za otroka in gospodinjska dela, čepi doma in opravlja na kavicah (če ima sploh s kom), malo posesa in se redi ob bonbonijerah. Gospodinjstvo in skrb je vedno od večih ljudi, otrok ima mamo, očeta, stare starše, tete ... in ne sme biti vezan na mamo in bitii v prostem času samo in zgolj z njo. So pa seveda izjeme.


Podpis.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 18:13:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sam clanek je pa izgleda del prirocnika : vzgoja za mocno omejene in nerazumne telebane.


hvala. Nisem vedela kako naj občutenja ob branju članka obesedim user posted image



user posted image .

Sori, RR raziskuje - ampak kakršno vprašanje, takšen odgovor.


(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 18:24:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Ravno zadnjič sem opazil koliko prostora med otrokoma sprosti moj umik. Ravno toliko, da ostaneta drug drugemu, da se razbremenita prisotnosti starševske avtoritete, da bi se lahko osvobodila točno tista za otroško igro potrebna razigranost, vihravost, navihanost...


Vzgoje bi se raje učili od otrok kot iz knjig.

Nekaj več sproščenosti in napak bi nam prineslo bistveno več veselja in radosti pri vzgoji. In neobremenjene, samostojne otroke, ki bi si upali delati napake - in jih z enako vnemo popravljati.

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 19:15:27   
pelin
Tiste, ki se vam zdi članek tako mimo....ali ste ga sploh prebrale? Ne brez šale, posebej TomTayler...meni se res ne zdi, da bi ravno odkrili Ameriko, ampak je čisto dober in resničen članek...sem prebrala že dosti slabših...Če se ne motim je tale  Frelih Gorjančeva rekla, da ni nič takšnega, če otroka damo na silvestrovo v varstvo, če le drugače  preživimo z njim čas kvalitetno... Razumno, logično, pošteno...Resnično ima ženska prav, ko pravi, da smo zaposleni starši res preveč okupirani z delom, ter da si včasih ne znamo postaviti prioritet v življenju...Ja, res je tako...sem sama tudi deloholična za znoret...Pa vendar si  v večini vseeno znamo vzeti čas za otroke...le pri oplemenitenju in kvaliteti tega še šepamo... Definitivno mi otroci niso v breme...žal pa  se vsi tako ne morejo pohvaliti...
Za takšne je naslov ravno pravšnji... čisto realen...krut...toda žalostnen...Pa da povem primer:
V vrtcu smo dali ven listo, na katero se lahko vpišejo tisti, , ki rabijo varstvo za otroka zadnje tri dni v letu (29., 30., 31)....Že prvi dan se jih je vpisalo 12 in večina od 6.30 do 16.00. Vse lepo in prav, vendar jih je deset_ takšnih, katerih mamice so od jutra do mraka doma, ker so brez službe in živijo v bloku ( nimajo kmetije ali kaj podobnega)...No, ali so otroci staršem v breme?? Nekaterim definitivno !!!Žalostno!

Glede tega, da je treba otroke tudi kdaj dat malo na počitnice pa... podpiram na celi črti....Nikolo se ne pogrešamo in ne zaželimo drug drugega bolj, kot takrat ko se nekaj časa ne vidimo...to po moje velja za otroke in za odrasle...Pa tudi tole drži...vsi si moramo vsake toliko časa napolniti baterije...ženski čvek ali večer v dvoje je super zadeva za polnjenje baterij... razdajamo se pač lahko le takrat, ko imamo kaj za razdajati....


< Sporočilo je popravil pelin -- 21.12.2010 19:21:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 19:19:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

V vrtcu smo dali ven listo, na katero se lahko vpišejo tisti, , ki rabijo varstvo za otroka zadnje tri dni v letu (29., 30., 31)....Že prvi dan se jih je vpisalo 12 in večina od 6.30 do 16.00. Vse lepo in prav, vendar jih je deset takšnih, katerih mamice so od jutra do mraka doma, ker so brez službe in živijo v bloku ( nimajo kmetije ali kaj podobnega)...No, ali so otroci staršem v breme?? Nekaterim definitivno !!!Žalostno!



Preden sklepaš in sodiš (čeprav si že) - si jih kot odrasla odgovorna oseba vprašala po motivih njihovih dejanj?

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 19:30:05   
pelin
Ne, Miljonarka...nimam navade soditi  kar tako ....tu govorim o ljudeh- starših, s katerimi živim v  istem kraju že od rojstva in poznam situacije...v bistvu se zavedam, da se tem otrokom očitno bolje godi v vrtcu kot   doma, če jih starši ne pogrešajo cele dneve, kljub temu, da ne hodijo v službo...Mi je pa ta primer iz vrtca prišel pred oči, ob naslovu članka...definitivno pisan na kožo tem ljudem...
Drugače pa jih kot odrasla in odgovorna oseba in v prvi vrsti vzgojiteljica nimam pravice tega spraševati...vendar kot sem že napisala...mi tudi ni treba...Po pravici povedano, se mi ti otroci res smilijo in mi jih ni težko pazit....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 19:33:03   
Gina
Ne, otroci niso staršem odveč. ČLovek ki je pisal članek, nima stika ne z otroki, ne s starši, predvsem pa ne z realnostjo. Otrok ne rabi neke sem in tja kvalitete, ampak rabi kvaliteto in kvantiteto - ves čas ali vsaj večino časa. Brez kvantitete ni varnosti. Če starš enkrat je, potem ga pa niiiiiiii, ni ta prave varnosti. In tole je problem modernega časa. Kvantiteta namreč. Druga stvar je, kaj je kvaliteta. Zihr da ne to, da se sediš ob otroku in ga do nezavesti zabavaš. Saj ne rečem, včasih je že ok se z njim tudi poigrat, ampak zabavat ga non stop je pa škodljivo. Kvaliteta je, da si otroku na voljo, da ve da si tam, če te bo rabil, ne pa da visi na tebi kot en selotejpek ali obratno da ti visiš na njem kot ena pijavka. Kvaliteta je da mu nudiš osnovne pogoje za ljubezen in  varnost, radovednost in ustvarjanje, za razvoj čustev ter intelekta.
Strinjam se, da bi ženske rabile več časa, tako pa ga moramo razdelit pa nam ga zmanjka za kaj, ali ga stlačit - čas namreč, ap smo nevrotične, ker več kot totalno natlačit vsega se pa ne da (vse sorte ven leti in ni po planu, pa utrujen si), pa da zraven še zdrav ostaneš. Po vseh letih tlačenja vsega na kup, bi bilo meni ljubše furat samo meterinstvo - če bi mi pa to en rekel pred 20. leti, bi ga pa menda nokautirala od groze. Skratka, članek je provokacija.  

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 19:44:47   
pelin
Saj v članku ne govori o neki sem in tja kvaliteti pa o tem tudi ne, da bi morali otroka zabavat do nezavesti user posted image ...men je čisto realen članek...jaz sama sebe najdem notri...najdem se v tej opisani  prezaposlenosti in ob tem kritiziranju in pridiganju otrokom, ko nosimo svojo službeno " prtljago " sabo domov...Jaz sem večkrat tu notri...priznam...iz pisanja, pa najdem tudi tebe Gina...no, pa še marsikatera  bi  se lahko našla, če bi le bila poštena...

ja, pa tudi jaz mislim, da bi bila slabša, manj pozorna , manj prizadevna in ....v bistvu manj srečna mati in žena, če bi bila ves čas doma....večino dni, mi služba polni baterije za otroke doma....večino pravim...so pa seveda tudi dnevi, ko temu ni tako...Takrat mi pride prav ena dobra aerobika in vroča čokolada ter babji čvek  povrh....Pa definitivno  brez slabe vesti....


< Sporočilo je popravil pelin -- 21.12.2010 19:49:27 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 20:19:53   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

Kaj je lepšega, kot v nedeljo zjutraj porinit otroku daljinca v roke, da si pogleda Živžav? user posted image
Samo res, vsaj tisti del, ki ga ne prespi. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
21.12.2010 20:29:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 21:17:54   
titania
Haj!
Vidim, da je polno odgovorov, žal jih nimam časa prebrati,...
Moje mnenje o tem je takšno:
glede na nekoč in danes, starši res preživljajo vse manj časa s svojimi otroki. Daljšajo in spreminjajo se delovniki, vse več obveznosti nas treži,... A saj je tako tudi z otroki. Kje so časi, ko smo lahko šli takoj po šoli ven, na ulico in zganjali norčije.
Tudi otroci so vse bolj zaposleni in imajo poleg šolskih tudi raznovrstne druge obveznosti, ki jih težijo. Dandanes je moderno, da ima otrok vsaj 1 ali 2 hobija, ki ga zaposlujeta vsaj 3 dni na teden. Prav tako so domače naloge vse bolj zahtevne, šola zelo temelji na samostojnem dnevu in tudi izobraževalni standardi so se zelo dvignili. Mogoče ni toliko nesmiselne piflarije (učenje glavnih mest sveta na pamet) je pa toliko več učenja o vseh ostalih stvareh. Če samo pogledamo že samo dejstvo, da morajo pri večini predmetov uporabljati računalnike, pisati raznorazne referate in seminarske... Uff sem se razpisala, mislim, da je vsem jasno, kaj sem želela povedati :)
Mislim, da je tako: starši imajo manj časa za svoje otroke, a ko ga imajo, le-tega z njimi preživijo kvalitetenje in včasih se jim posvečajo tudi pretirano. Kje so mamice nam pregledovale domače naloge, teste, zvezke,... kdo se je z nami igral - večinoma smo se igrali sami, če ravno nismo bili na ulicah s prijatelji,.. Ko so mame prišle domov iz službe so si vzele čas za gospodinjenje in svoje može, na otroke pa so nekako pozabile. In vsi smo preživeli.
Tako, da drage mamice, ne sekirajte se, otroci so trdoživa bitja. Dovolj je že, da jim daste vedeti, da jih imate rade, dajim pomagate, ko vašo pomoč potrebujete. Konec koncev nočemo razvajenih "copat".
rada bi omenila še nekaj, mogoče pa me katera upošteva. Pred nekaj časa sem bila na predavanju neke dokaj znane predavateljice sociologije, ki je povedala: "Mamice, predvsem mlade mamice se za svoje družine NE smete prenaprezati in raztrgati! Imate dolžnosti do svoje družine, a imate tudi dolžnosti do sebe! Pazite na svoje zdravje in se ne mučite z nepotrebnim čiščenjem itd. Raje si odpočijte in pazite na svoje telo." Mislim, da ima zelo prav!

LP in lepe praznike vsem RR člaanom. :)


_____________________________

Only God can judge me :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 21:19:19   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

priznam pa da  mi paše če babi/dedi počuvata hčeri da gre mami na kak pir



o, pijanka jedna, dej mi pošlji podatke, da te prijavim na CSD!







user posted image user posted image


ej, hec, mater! user posted image
...jz ga pa kar doma duznem, ker je bar predaleč user posted image


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 21.12.2010 21:20:09 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: So otroci staršem odveč?
21.12.2010 21:20:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: titania

glede na nekoč in danes, starši res preživljajo vse manj časa s svojimi otroki.


In ta nekoč, ta je bil kdaj?

(odgovor članu titania)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?