Razsaja bronhiolitis (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


RR raziskuje -> Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 9:30:51)

Iz UKC Ljubljana so nam sporočili, da število obolelih otrok za bronhiolitisom narašča.
Preberite si opozorilo: http://www.ringaraja.net/clanek/veliko-stevilo-bolnih-otrok_3885.html




boni25 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 11:37:36)

Midva sva bila z mojim malčkom ko je bil star 3 mesece,sredi novembra na infekcijski zaradi bronhulitisa in potrjen rsv virus.Dobil ga je od starejsega,ki hodi v vrtec,je imel tudi virusno plučnico.
Če mate dojenčke,starejse  pa v vrtcu jih raje imejte doma.Je hudo gledat malčka ko je na kisiku in čist bogi drugače pa en smejko.




mini86 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 13:17:17)

kakšni so pa bili znaki..




divans1 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 13:37:18)

Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je tudi mel bronhiolitis, ni pa imel nč vročine, apetit ok, korajžen, sam hropelo mu je notr in malo piskalo.




gupika -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 13:47:11)

Smo ravnokar v tej godlji.




boni25 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 14:06:52)

Začelo se je kot navaden prehlad.Malo je kaslav pa iz noska mu je malo teklo.Potem je pa dobil vročino.In sem ga peljala drug dan k dezurnem ker je bilo to čez vikend,izvidi so samo pokazali da naj bi bilo nekaj virusnega.Ko smo v ponedeljek prisli k svoji zdravnici je samo rekla da je to direkt za v bolnico in smo sli na infekcijsko.Tam sva bila 8 dni od tega je bil 5 dni na kisiku.




pomar*ANČA* -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 14:15:32)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

kakšni so pa bili znaki..



naš mulčekl ravno preboleva bronhiolitis, letos ga je že imel marca in sva bila na infekcijski. tokrat sva že vedela, na kaj morava biti pozorna in smo še isti dan šli h dežurnemu zdravniku.

začne se z prehladom, vročino, malce pokašljava, teče iz noska, plitko dihanje  in z trebušno predpono, ko spi je potrebno šteti vdihe, ki pa jih v minuti ne sme bit več kot 70. ni zdravila, marca mu ventolin ni pomagal, trenutno mu. je pa pomembno, da se redno čisti nosek, fajn je delati inhalacije. 

upam, da smo tokrat dovolj zgodaj prepoznali znake in da nama ne bo treba na infekcijsko.  




boni25 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 14:44:54)

Pomaranča, ja pozabila sem za vdihe povedat nas jih je mel 56 na minuto zvečer,isti dan ko smo bili pri dezurnem.In ko sem klicala dezurnega mi je rekel da to ni mozno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].No naslednji dan sva sla itak v bolnico.
Pomaranča koliko je bil tvoj star ko je prvič imel?Kako pa mislis da ste ga zdaj spet dobil?Mi mamo starejsega doma in izogibamo se otrok pa nikamor ne hodimo.Upam da nam ne bo treba se enkrat čez to.




pomar*ANČA* -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 15:03:21)

prvič je bil star 16m, zdaj je pa 25m.  prvič ga je lahko dobil samo v privat varstvu, kjer je bilo le par otrok, zdaj pa v vrtcu.  se strogo izogibamo trgovin, nakupovalnih centrov, otroških igrišč... ko sem šla sama v trgovino sem si takoj razkužila roke... ok, res sem pazila. sem tudi v vrtcu rekla, da ko bo prvi primer, da naj me obvestijo, da ga bom v takem primeru vzela za kak mesec vn.

ja pa hudo, kaj ne, ko vidiš svojega sončka na kisiku... so tebi kaj rekli da je mogoče fajn, ko preboli, da se gre v kakšne toplice, oz si dobila kakšne napotke kako naprej, da se ne ponavlja?




boni25 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 15:08:07)

Ne nobenih napotkov.Samo da naj damo starejsega ven iz vrtca za ta čas ko to razsaja.Drugega pa nič.Kupili smo si vlazilec zraka pa tuhtam če bi se inhalator.Ga ti imas?




mini86 -> RE: Razsaja bronhiolitis (20.12.2010 15:12:57)

plitko dihanje in z trebušno predpono,


sj to je očitno..al loh spregledaš..

sj nismo nič bolani oz smo malo prehlajeni..samo malo se informiram[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




pomar*ANČA* -> RE: Razsaja bronhiolitis (21.12.2010 7:35:50)

IZVIRNO SPOROČILO: boni25

Ne nobenih napotkov.Samo da naj damo starejsega ven iz vrtca za ta čas ko to razsaja.Drugega pa nič.Kupili smo si vlazilec zraka pa tuhtam če bi se inhalator.Ga ti imas?


zrak vlažim z šalčko vode v kateri so kapljice 31, občasno z mokro brisačo, njegova soba ni ogrevana, pa seveda mora bit dobro prezračena preden gre spat. inhalacije delamo vsak dan, imamo inhalator, pa je res fajn zadeva. inhalacije začnemo delati takoj ko dobim občutek da se mu nekaj paca, tak da ga mi praktično uporabljamo celo zimo.

plitko dihanje, z trebušno predpono... mi smo prvič to spregledali, res pa je, da niti nismo vedeli, da bronhiolitis obstaja, in da je to eden od znakov. drugače je pa to zelo očiutno, ker se trbušček res pogreza zelo notri.




sanelaa -> RE: Razsaja bronhiolitis (21.12.2010 21:39:12)

Jap, smo ga dali čez.........z mljašim sinom, 6 mesecev starim sva bila en teden v bolnici, tri dni je imel celo infuzijo, 5 fni tudi kisik. šesti in sedmi dan je bila saturacija okej, tako da sva po enem tednu lahko šla domov, ker je bila bolnica polna otrok s tem virusom in je kronično primanjkovalo prostora.




Stran: [1]