|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Norice
18.12.2010 9:08:19   
lojska
Moja 6 mesečnica ima norice. V torek so se ji pojavili prvi izpuščaji. Danes je sobota, pa me vseeno skrbi, ker nas še kar spremlja visoka vročina. Vročino ji zbijem z svečkami, ki nekaj ur delujejo potem pa se vročina pojavi nazaj. Ima tudi izcedek iz nosu in kašelj. Drugače normalno je oz. kar veliko poje. Uglavnem skrbi me ta vročina za katero povsod kjer berem piše da traja samo prva dva dneva preden se pojavijo izpuščaji. Nevem ali je to normalno pri noricah ali naj jo danes peljem k dežurnemu zdravniku?


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Norice
18.12.2010 9:40:12   
K_a_t_i
Pokliči in vprašaj. Pri tako majhnih lahko pri noricah pride do zapletov. Prav tako je možno, da jih bo moral preboleti dvakrat.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Norice
18.12.2010 9:56:50   
Petraa
Pri nas ni bila vročina samo prva 2 dni pred pojavom ,ampak tudi kasneje.  Jaz je ne bi peljala ,če pa te skrbi pa pojdi

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Norice
18.12.2010 10:26:43   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Pokliči in vprašaj. Pri tako majhnih lahko pri noricah pride do zapletov. Prav tako je možno, da jih bo moral preboleti dvakrat.

Ah daj lepo te prosim, zakaj pa bi jih moral 2x preboleti? Ni res! In tudi pri 6 mesečnem otroku se ne pričakuje nič več zapletov kot pri 2 letnem..druga je če zboli novorojenček!

Kar se tiče temaprature, poglej malo norice, če je katera zagnojena, poglej če ima kake znake streptokokne okužbe(angina, škrlatinka), naša je recimo zraven noric dobila še škrlatinko(rdeče lička, lahko se tudi drugi deli telesa škrlatno svetjo, bel obložen in kasneje malinast jezik...), drugače pa je lahko vročina samo od noric, preden pride naval se pojavi vročina, ki potem ko izbruhnejo iozpuščaji malo izgine in spet nov naval in vročina....

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Norice
18.12.2010 12:12:02   
Taddy78
Sicer vem, da se kot odrasla oseba ne morem primerjati z dojenčkom (imela sem jih lani), ampak pri meni je vročina trajala vsaj 5 dni in bila zjutraj 39.4, po Lekadolu je malo minlo, čez 3 ure spet, tako da sem konstantno imela preko 39.
Drugače bi se pa kar podpisala pod Evin odgovor!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Norice
18.12.2010 13:09:57   
lojska
Hvala za vse odgovore. odkar sem ji ob 2h zjutraj dala svečko se vročina še ni vrnila tako, da je nebom peljala k zdravniku... vsaj zaenkrat ne. Meni se zdi tak mali revček pan čeprav smo že pri sinu dali norice čez sem vseeno rajši še tukaj vprašala. Pri sinu se ne spomnim take vročine. No hvala še enkrat.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Norice
18.12.2010 19:14:07   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Pokliči in vprašaj. Pri tako majhnih lahko pri noricah pride do zapletov. Prav tako je možno, da jih bo moral preboleti dvakrat.

Ah daj lepo te prosim, zakaj pa bi jih moral 2x preboleti?

Nisem napisala, da bi jih moral, ampak da JE MOŽNO. To velja za dojenčke do 6 mesecev. Zdaj pa naj vsak oceni ali 6 mesečnik pade v to skupino ali ne...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Norice
18.12.2010 20:13:59   
Adelina
Tole bom pa komentirala. Da nekdo dobi norice 2x ni odvisno od starosti otroka, ampak od samih noric. Če nekdo preboli zelo blago obliko (par izpuščajev) ne glede koliko je star, je možno, da se mu pojavijo še enkrat v hujši obliki, ker se protitelesa niso ustvarila.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?