|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali katera dela na občini?
15.12.2010 20:52:38   
Pia*
Imam eno težavo in sicer pred 16 dnevi sem dobila pošiljko od medobčinskega inšpektorata (kazen za prehitro vožnjo- mogoče bodo gorenjke vedele o čem govorim). Seveda,ker pa mi je moj skriti fotograf poslal priporočeno, moji pa niso smeli dvigniti je pošta romala nazaj na občino. Sama sem bila odsotna 5 dni. No in sedaj pa dobim pošto v navadni obliki z datumi iz prejšnega meseca.

Sedaj me pa zanima ali oni smatrajo, da bom plačala celotni znesek ali še vedno lahko polovičnega?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali katera dela na občini?
15.12.2010 20:55:35   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

Imam eno težavo in sicer pred 16 dnevi sem dobila pošiljko od medobčinskega inšpektorata (kazen za prehitro vožnjo- mogoče bodo gorenjke vedele o čem govorim). Seveda,ker pa mi je moj skriti fotograf poslal priporočeno, moji pa niso smeli dvigniti je pošta romala nazaj na občino. Sama sem bila odsotna 5 dni. No in sedaj pa dobim pošto v navadni obliki z datumi iz prejšnega meseca.

Sedaj me pa zanima ali oni smatrajo, da bom plačala celotni znesek ali še vedno lahko polovičnega?





tole je pa čisto mimo ZUP-a. Šalabajzerji. Predvidevam da v Radovljici?




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali katera dela na občini?
15.12.2010 20:59:33   
Anonimen
Hm, tole je po moje vprašanje za tiste, ki delajo na pošti. Ker vem, da za določene priporočene pošiljke velja, da ti jih poskušajo vročiti in če ne dvigneš, ti jih vržejo v nabiralnik. Ne vem pa, kateri datum se upošteva kot datum vročitve.

A te kazni še kar pošiljajo? user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
15.12.2010 21:38:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 5:45:07   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

, da se za vročitev smatra takrat, ko je bilo obvestilo vrženo v nabiralnik user posted image user posted image .


če se jaz prav spomnim je takšna vročitev mnogo hujša, ker zamudiš roke na morebitna pravna sredstva - mislim, da se v takem primeru datum vročitve celo šteje z dnem, ko ji bila pošiljka prvič vročana (pa ni bila sprejeta)...grem ZUP čekirat...

No, vsekakor pa v primeru avtorice - vročanje je čisto izven ZUP-a, zdaj ne bi jo sicer rada zavajala, ker nimam njenih kuvert in obvestil v rokah in niti ne vem točno kaj pravi novi ZVCP, ki je občinske redarje pooblastil za merjenje hitrosti...ampak mislim! (to je samo moje mnenje), da je stvar popolnoma brezpredmetna, saj ji je bila vročitev po mojem mnenju (in glede na opis avtorice) opravljena napačno. Tudi jjaz govorim na pamet...Bom kasneje malo pobrskala po zakonih.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 7:44:18   
Anonimen
Smatra se datum, ko je bilo pismo vrženo v nabiralnik (eno od načel ZUP-a) ... torej poštar prinese pismo s povratnico ... če ni nikogar doma, v nabiralniku pusti obvestilo, in naslovnik ima 15 dni časa, da pismo prevzame na pošti. Če tega ne stori, poštar pismo vrže v nabiralnik, na povratnico pa napiše ta datum in povratnica roma pošiljatelju.

< Sporočilo je popravil Otika -- 16.12.2010 7:45:30 >

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 8:35:46   
Pia*
Merili so me 27.10. Pošiljko sem dobila 22.11(oz. potrdilo).  Včeraj to se pravi 15.12 pa so mi koverto pustili v nabiralniku. Nikjer ne piše včerajšni datum, vse je na 22.11. In ravno to me je zmotilo. Sem se pa odločila, da pošljem manjšo pritožbo zaradi datumov (naj še povem, da je moja mati šla s pooblastilom na pošto, da bi dvignila a ji niso hoteli dati). Plačala bom pa polovično znesek, zame je že to preveč glede na to da sem prekoračila 2km na urouser posted image .

Tudi meni ni jasno kako mi lahko nek redar napiše kazen lepo prosim pa kam smo prišli, če mi bo jutri smetar napisal kazen,ker sem postavila napačno kanto za smeti se sploh ne bi čudila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 8:43:14   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*


Tudi meni ni jasno kako mi lahko nek redar napiše kazen lepo prosim pa kam smo prišli, če mi bo jutri smetar napisal kazen,ker sem postavila napačno kanto za smeti se sploh ne bi čudila.


ZVCP jih je pooblastil zaradi razbremenitve dela policistov. Tako, da se je treba zdaj tudi v mestih/naseljih pazit redarskih avtomobilov user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 8:44:49   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

sem prekoračila 2km na urouser posted image .



smem prasat koliko si za to dobila kazni?

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 8:46:35   
Pia*
Dobila sem 80€ polovička 40€ enako kot moj, ki je peljal 10 prevečuser posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 9:07:51   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Smatra se datum, ko je bilo pismo vrženo v nabiralnik (eno od načel ZUP-a) ... torej poštar prinese pismo s povratnico ... če ni nikogar doma, v nabiralniku pusti obvestilo, in naslovnik ima 15 dni časa, da pismo prevzame na pošti. Če tega ne stori, poštar pismo vrže v nabiralnik, na povratnico pa napiše ta datum in povratnica roma pošiljatelju.

Točno tako, če je bilo poslano po ZUP-u (osebno z vročilnico). Če je bilo pa s povratnico, so pa seveda dobili nazaj na občino (tega poštar ne vrže v nabiralnik) in so še 1x navadno poslali. Tam, kjer teče rok, mora biti poslano obvezno z vročilnico!

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 9:27:27   
Peli
Če se gre za relacije od Šenčurja do Tržiča lahko le upaš da je to edina kazen, saj jih pošiljajo za celo leto nazaj user posted image .
Mene je kr mal strah, kolegica je dobila že 3 take pošte, 6 kazenskih, da ne govorim o kaznih...user posted image , bo treba kr merkat naprej.

V glavnem na prej omenjeni relaciji pazite belega Senica!

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 10:39:53   
alda
veš s kanto in smetarji se ni za igrat user posted image
je brat kresnu z avtom v kanto, ki so jo smetarji postili kar na vozišču, ker se jim jo ni ljubilo pelat nazaj k ograji in na koncu so kljub pričam, merilcu hitrosti in vsem dokazom dokazali, da je brat speljal s ceste udaril v kanto, jo pripeljal na cesto , zbrisal sledi in šele takrat sta z lastnikom kante poklicala policijo.
tako da le: varuj se smetišnih kant, smetarjev in policajev!user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 16.12.2010 10:40:12 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 12:58:34   
kristinaj
nisem iz občine, vendar vem, da ti pošiljka ni bila vročena po zup-u. ko si bila obveščena o pošiljki te le ta na pošti čaka 15 dni in 15 dan  bi jo moral poštar vržti v tvoj nabiralnik. ta dan se tudi šteje za vročitev, od katerega imaš čas 8 dni da plačaš po pol ceni.. sicer pa zakonsko podlago navajajo v obvestilu.. 

najbolje da pokličeš in povprašaš...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 15:47:04   
Lilu23
če je bilo pismo po zupu in si bila obveščena 22.11, se po 15 dneh pismo vloži v hišni predalčnik, torej si ga dobila 8.12 od tega dne naprej pa se šteje tistih 8 dni za polovično kazen oz. pritožbo vendar v primeru pritožbe, če je neutemeljena plačaš celo kazen. danes je zadnji dan za plačilo. teči na pošto plačat pa vprašaj poštarce zakaj niso mami izročile pisma, saj s hrbtne strani je izjava pooblaščenca in se pismo lahko vroči komurkoli na podlagi osebnega dokumenta.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali katera dela na občini?
16.12.2010 18:39:46   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Če se gre za relacije od Šenčurja do Tržiča lahko le upaš da je to edina kazen, saj jih pošiljajo za celo leto nazaj user posted image .
Mene je kr mal strah, kolegica je dobila že 3 take pošte, 6 kazenskih, da ne govorim o kaznih...user posted image , bo treba kr merkat naprej.

V glavnem na prej omenjeni relaciji pazite belega Senica!


Točno tako relacija je med Šenčurjem in Tržičem.

IZVIRNO SPOROČILO: alda

veš s kanto in smetarji se ni za igrat
je brat kresnu z avtom v kanto, ki so jo smetarji postili kar na vozišču, ker se jim jo ni ljubilo pelat nazaj k ograji in na koncu so kljub pričam, merilcu hitrosti in vsem dokazom dokazali, da je brat speljal s ceste udaril v kanto, jo pripeljal na cesto , zbrisal sledi in šele takrat sta z lastnikom kante poklicala policijo.
tako da le: varuj se smetišnih kant, smetarjev in policajev!


Pa to sploh ne moreš verjeti, da se kaj takega dogajauser posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

če je bilo pismo po zupu in si bila obveščena 22.11, se po 15 dneh pismo vloži v hišni predalčnik, torej si ga dobila 8.12 od tega dne naprej pa se šteje tistih 8 dni za polovično kazen oz. pritožbo vendar v primeru pritožbe, če je neutemeljena plačaš celo kazen. danes je zadnji dan za plačilo. teči na pošto plačat pa vprašaj poštarce zakaj niso mami izročile pisma, saj s hrbtne strani je izjava pooblaščenca in se pismo lahko vroči komurkoli na podlagi osebnega dokumenta.


Sem plačala, poleg tega pa tudi povprašala kakšna je praksa naših poštarc. So mi trdile, da če bi mati resnično prišla da bi ji pošiljko dale ampak je ni bilo. Ni se mi dalo prerekati zato sem šla domov, nabasala mati v avto in na pošto razjasnit zadeve. Ko sva vstopili notri, sem takoj videla katera je kriva saj ni morala skriti presenečenega obraza.

Je pa res po 15 dneh se pismo odloži v nabiralnik.

Hvala vsem za pomoč. Gorenjke pa počasi vozite, da ne bote naletele na g. Sal*hovića!!!!user posted image


(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




minecraft
jang

KDO POZNA MINECRAFT IGRICO JO LAHKO OCENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 (odlično) (32%)

4 (prav dobro) (5%)

3 (dobro) (24%)

2 (zadostno) (3%)

1 (nezadostno) (6%)

manj kot 1!!! (30%)


Število vseh glasov: 63

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!