Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mamamajča -> Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 11:44:45)

Mi danes tamali (4leta) zjutraj jamra, da jih ne bo mel oblečenih, ker da njegovi prijatelji v vrtcu jih nimajo, in mu govorijo, da je to za punčke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jah, v redu, pa pojdi brez njih, boš videl, če te bo zeblo in si boš jutri premislil.......

Seveda sem v skrbeh, da ga zebe. Ampak- a se res že pri komaj dopolnjenih štirih mulci zbadajo zaradi takih stvari?




felicia -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 11:48:48)

naš je star 3 pa mu jih npretirano ne oblačim, mu dam gor kakšne dokolenke.




poiu -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:14:42)

tudi naš fantiček, ki ima 4 leta ne nosi žabic. Zjutraj mu oblečem trenirko in dokolenke. v vrtcu imajo zelo vroče. Namesto žab pa uporabljamo pajkice pa to samo za pod kombinezon.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.12.2010 12:26:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kristinaj -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:30:11)

halooo ma sej tvoj otrok se bo v vrtecu skuhal!!!!!!!

naša dva imata hlače od trenerke, bolj debel bombaž, ne podložene, punca včasih žametne, dokolenke, kratko majico oz. kanotero bolj debelo, mali debelejše bodije s kratkimi, in čez bombažno majčko.. če piha jima dam šal, ki ga ne marata preveč in če je pod 5 stopinj še kapo na glavo, punci včasih še majico od trenerke, če pravi da jo zebe...

če gremo pa na sprehod imata pa debelejše hlače iz flisa ali pa podložene....




kristinaj -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:31:43)

še to ... imata še dokolenke in ni hudič, da če gredo pol ure na sprehod, da bodo zmrznili, če nimajo žabic... dejansko jim je bolj toplo kot nam...!!!!!

kej vas zebe če nimate žab pod trenerko????




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.12.2010 12:34:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




anckabancka -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:38:51)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


mam pa eno drugo vprasanje: ravno zato, ker je v vrtcih dovolj toplo, be blo men logicno, da so tamali tam samo v zabicah - pa jih v vrtcu kr pustijo z zabicami IN trenirkicami  logicno mi je, da naj bi imeli zabice zato, ker gredo ven - ampak da imajo oboje tud za notri, mi pa ne gre v racun...
zakaj tko?


Hm. tukaj pa res ne vidim problema. Zjutraj mu slečeš hlače, pa je. Ko bodo šli ven, pa mu bodo čez žabice dali še hlače in je problem rešen.
Ne moreš pričakovati od vzgojiteljice, da bo vsakega otroka posebej preverila ali ima žabice pod hlačami ali jih nima in jih slačila...




Čebel@ -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:41:27)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

halooo ma sej tvoj otrok se bo v vrtecu skuhal!!!!!!!


exactly my point. ampak v njihovi skupini imajo VSI otroci zabice + trenirke in vzgojiteljice pravijo, da je to OK? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  men to ni cist jasno...
moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] pride v vrtec v žabicah in podloženih hlačah in ji jaz že v garderobi slečem hlače in jo pošljem v igralnico v samih žabicah....sem študirala,da bi jo v garderobi preoblekla samo v trenirkico,ampak se zavedam,da če grejo ven,da bi bilo preveč dela 14tim otrokom še žabice oblačit




ribica. -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:47:30)

Jaz pa ne razumem, zakaj mu ti ob prihodu v vrtec sama ne slečeš trenirke, da bi bil samo v žabah?? Moj je star4,5, pa je zdaj ko je bil sneg, nosil pod kombinezon štrample, brez stopal. IN sem ga tako pustila v vrtcu, ker ko so šli ven je samo kombinezon gor potegnil. Sedaj nosi hlače iz flisa, pa dokolenke. Če bo bolj mrzlo, mu bom dala spodaj spet te štrample brez stopal, pa ob prihodu v vrtec gornje hlače dol. V podloženih mi ni da bi ga peljala v vrtec, ker ne bi rada da mu je tam ful vroče. Zafrkaval ga ni še nihče, ker je v skupini, kjer je večina otrok mlajših.




Naja31 -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 12:53:52)

Moj starejši sin (5 let in pol) prav z veseljem zjutraj obleče žabice in tudi v skupini se nič ne zbadajo med seboj. Na srečo. Jih več fantkov skače v žabicah okrog.
Zjutaj, ko pride v vrtec, sleče hlače in je notri samo v žabicah. Ko gredo ven, se obleče. Ampak to sem mu morala sama večkrat ponoviti, naj ko pridejo nazaj, sleče hlače, ker vzgojiteljicam se ne zdi nič narobe, da imajo in žabice in hlače v vtrcu, kjer je res toplo. Enkat sem ga prišla iskat, je imel žabice in trenerko in čist moker v lase. ampak na srečo se sam spomni, da je treba hlače dol dati.

Pri mlajšemu pa jih vzgojiteljice slečejo in so samo v žabicah.




Dadi -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 13:05:36)

Ja naš 5 letnik nosi žabe....pika in konec. Res pa nima nekih debelih hlač ampak mu čez oblečem trenirko. Se nič ne pritožuje.




kristinaj -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 14:02:57)

MA KEJ DOMA JIH IMATE TUDI V ŽABAH IN TRENERKAH???? v vrtecu je čez 22 stopinj...

pa sej nismo v sibiriji in otroci so non stop v muvingu,,,, kako se počuti otrok oblečen kot medved pri telovadbi v vrtecu... sej mu zakuha, bo kolapsiral....

pri nas v vrtecu nisem še videla otroka v žabicah, so vsi normalno oblečeni v trenerkah ali hlačah in čez bombažna majčka ali hlače.

in kam pa pridejo vzg če morajo vsakemu posebej hlače oblačt!!!???




malilump -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 14:06:44)

Moj je star 4 in ima 'dolge gate' (pajkice oz. žabe brez stopal). Nikoli ne reče da jih ne bo imel, ker mu je fajn toplo. V vrtcu ima še tanko trenirko povrhu, če grejo ven pa obleče kombinezon. In tako skoraj cela skupina. Pa noben ne komplicira.

Pač vsak po svoje.




Dadi -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 14:08:02)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

MA KEJ DOMA JIH IMATE TUDI V ŽABAH IN TRENERKAH???? v vrtecu je čez 22 stopinj...



Jp, tudi doma, ker pač vsi ne živimo v stanovanjih na 24 stopinjah, pri nas živimo v starejši hiši, kjer so temperaturne razlike med prostori tudi 10 stopinj. (recimo kuhinja-veža) Tko pač je. Sej sta že utrjena, se mal sproti vsi knajpamo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] pa smo bolj zdravi.




kristinaj -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 14:18:58)

dadi :=))) je že ok da jih oblečeš če je hladno.... jaz sem bolj naklonjena hladnješim prostorom, centralne doma nimamo odprte in je ravno pravšnja temp ...

govorimo pa o vrtecu kjer je 22 stopinj in je vroče....

pustiš kuhinjo in vežo odprto in dobiš skoraj idealno temp...




CatJa -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 17:12:51)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

MA KEJ DOMA JIH IMATE TUDI V ŽABAH IN TRENERKAH???? v vrtecu je čez 22 stopinj...

pa sej nismo v sibiriji in otroci so non stop v muvingu,,,, kako se počuti otrok oblečen kot medved pri telovadbi v vrtecu... sej mu zakuha, bo kolapsiral....

pri nas v vrtecu nisem še videla otroka v žabicah, so vsi normalno oblečeni v trenerkah ali hlačah in čez bombažna majčka ali hlače.

in kam pa pridejo vzg če morajo vsakemu posebej hlače oblačt!!!???



Ti si pa tik pred infarktom, al kaj si tako histerična zaradi enih žab?


Jaz jih dveinpolletniku oblačim, vendar je v vrtcu brez hlač, ta večji pa jih zadnja leta obleče le v ta hujš mrazu. Pa pri mojih dveh itak ni problem, če jima je vroče se začneta kar sama slačit.




K_a_t_i -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 17:19:25)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

pri nas v vrtecu nisem še videla otroka v žabicah, so vsi normalno oblečeni v trenerkah ali hlačah in čez bombažna majčka ali hlače.


Kaj je normalno pri -2C je zgleda od človeka do človeka različno. Meni pa ni normalno, da mama obleče otroka v trenerkico in potem grejo otroci v trenerkici in nogavičkah na igrišče - pri -2C, recimo.

Naš ima fantovske žabice - se pravi bombažne dolge gate - sive, modre, črtaste,... (če ga misli kdo zafrkavat - so to hlače za smučanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ), v garderobi mu pa visijo smučarske hlače v primeru snega oz. podložene hlače v primeru nizkih temperatur ali tanke hlače, če je malo nad 0C. Če je "topleje" ima pa dokolenke in tanke hlače - tako za noter kot za ven.

H&M ima te bombažne fantovske pajkice od številke 2-4 dalje.




sazi -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 17:39:49)

Pri nas pa ni tako samomumevno, da boš 4-letnika pustil v vrtcu v žabah, ker noben ni v žabah, ampak v hlačah. Naš mali že pri treh letih ni hitel  biti brez hlač. Takrta je imel oblečene samo hlače, za ven pa dodatne smučarske hlače za čez (take do pasu). Zdaj hodi v vrtec v na tanko podloženih hlačah in je v njih notri in zunaj (če se grejo pa na igrišče v sneg igrat, si pa obleče smučarske hlače). Skoraj 2.letnica pa hodi v vrtec v žabicah in jeans oblekici (zjutraj se preden oči odpre je že "kikca, kikca", ji pa pod kiklo za na pot oblečem še žametne hlače, ki potem ostanejo v garderobi.





mamamajča -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 18:03:41)

kristinaj, res ni potrebno neko vžigavanje. Vprašanje ni bilo, naj mu jih oblečem al ne, to se bom že sama odločla....




špelin@ -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 19:14:19)

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

MA KEJ DOMA JIH IMATE TUDI V ŽABAH IN TRENERKAH???? v vrtecu je čez 22 stopinj...

pa sej nismo v sibiriji in otroci so non stop v muvingu,,,, kako se počuti otrok oblečen kot medved pri telovadbi v vrtecu... sej mu zakuha, bo kolapsiral....

pri nas v vrtecu nisem še videla otroka v žabicah, so vsi normalno oblečeni v trenerkah ali hlačah in čez bombažna majčka ali hlače.

in kam pa pridejo vzg če morajo vsakemu posebej hlače oblačt!!!???

Ti si pa tik pred infarktom, al kaj si tako histerična zaradi enih žab?

Hvala, CatJa, za tale komentar, ni treba še meni pisat.

Kakšno divje razburjanje, besnenje zaradi bogih žab... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/ocala.gif[/image]

kristinaj, še dobro, da ti tipki z vprašajem in klicajem sploh še delata
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Colt -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 19:22:23)

Kristinaj jas te fprašam, kaj si jedla sir? 




muco -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 19:30:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Kristinaj jas te fprašam, kaj si jedla sir? 

Bog ti odpusti za te besede Colt !

[sm=smiley36.gif]




Colt -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 19:39:27)

Muco [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




betty.ford -> RE: Štrampelčki pri fantkih- do kdaj? (10.12.2010 20:00:30)

Ampak- a se res že pri komaj dopolnjenih štirih mulci zbadajo zaradi takih stvari?


odvisno od skupine otrok in vzgojiteljic.
pa odvisno je tudi koliko se starši ukvarjajo s kombinacijo oblačil.

sama sem sovražila žabe že v vrtcu. še zdaj jih rajši ne oblečem pa bi bilo mogoče bolj luštno imeti tople noge[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
moji otroci pa: dokler jih bom brez upiranja oblekla v žabe, jih bodo nosili. ko bodo izrazili željo po drugačnem oblačenju, bom premislila.
je pa glede oblačenja za ven res bolj preprosto, če jih nosijo -

mamamajča, kot so ti punce že svetovale: žabe brez stopalk ali kakšno "smučarsko" spodnje perilo se tudi obnesejo v mrzlem obdobju.





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>