jih daste lulat v snegu in mrazu (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


J.L. -> jih daste lulat v snegu in mrazu (6.12.2010 19:03:15)

nam se je že parkrat zgodilo, da je malo pričelo tiščat sredi ničesar in sem jo mogla v mrazu slečt iz pajaca da se je polulala. kako rešujete takšne primere? ali jim daste gor plenico (četudi so suhi in brez)? ne ib rada da zboli za vnetim mehurjem zaradi lulanja zunaj.




mateyka -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (6.12.2010 19:22:01)

mi imamo ravno zato hlače in bundo.




muco -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (6.12.2010 20:08:50)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mi imamo ravno zato hlače in bundo.

[sm=zmeden.gif].... in notri lulate al kaj ? [sm=smiley36.gif]

Ja, to je problem ja, ne morš v mrazu slačit otroka zunaj. Preden greste ven naj se polula, drugač pa ne hodite daleč od ogrevanega WC ja .[sm=smiley1.gif]




sonjaka -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (6.12.2010 20:25:40)

Oprosti, samo a ti bi se polulala v plenico, ali bi se vseeno slekla in šla lulat, če bi bila nekje sredi gozda in bi te močno tiščalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]?! Verjetno se noben normalen odrasel in tudi otrok ne bo hotel polulati v plenico. Saj ne lula 15 min, madonca. Zaradi lulanja se ne bo prehladila, verjemi.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.12.2010 20:25:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.12.2010 20:27:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




polma -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (6.12.2010 22:50:21)

Ja, dam ga lulat zunaj, zato pa nimamo pajaca.




mateyka -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (6.12.2010 22:52:16)

IZVIRNO SPOROČILO: muco
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mi imamo ravno zato hlače in bundo.

[sm=zmeden.gif] .... in notri lulate al kaj ? [sm=smiley36.gif] 


a si ti rahlo retarded mogoče? dej pejt raj lulat po kom drugem..


metulj333
in sonjaka, mislim, da J.L. ne sprašuje samo zarad mrzle riti ampak, ker moraš cel kombinezon slečt k nogam, ko lulaš. naša bi potem po moje raj držala kot se slekla in se posledično polulala v hlače.. pa ko si zunaj nekje v gozdu, pa ja ne boš nazaj domov laufal lulat; otrok pol ure ne more držat tega imho.. plus ko je npr. -5-10 ni prijetno čisto celo telo izpostavit mrazu, če pa še veter piha.. brrrrr, ne hvala...
sem jaz isto razmišljala o tem že eno leto prej in kupila zato hlače in bundo (sem predvidevala, da bo pri treh leth že brez plenice).




sanasan -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 7:30:22)

ja, naša tudi nima več kombinezona odkar je brez plenic...delamo pa tako kot metulj333 in mateyka[sm=smiley1.gif]....in to kar pogosto, do sedaj vedno brez problema[sm=smiley1.gif]




kristinaj -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 8:34:46)

zakaj pa imaš pajaca!!!! kupi bundo in hlače pa bo




HuAnita -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 9:49:10)

V vsakem primeru moraš oboje slečt, ne?
Kot je ena napisala, jaz ju dam na smučanju lulat (celo kkat) tako, da ju dvignem in probam čim bolj zaščititi... Keer wc je tako ene 2 km straan ponavadi. Je pa po mojem vseeno boljše, da za pol minute slešeč, kot da se požehta, pa potem moker odsmuča do rukzaka, da ga preoblečeš...




kristinaj -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 11:08:09)

joj... slečeš hlače otroka primeš pod koleni, ga vzdigneš in skupaj z njim rahlo počepneš in mu delaš zavetje....  in od 20 sekund brez hlač mu rita ne bo zmrznila....




majčica1508 -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 11:24:33)

Naša je stara 2,5leti in vedno,ko kam gremo gre najprej doma lulat,če gremo po trgovinah najprej nabavimo,pol jo pa še vprašam,če more lulat pa gremo še to opravit.....zunaj na snegu jo še ni lulat,če pa bi jo pa,kot so predhodnice napisale,hlače dol,pod koleni,počepnit in luli....zmrznila ritka še ni nobena,pa tud naši nebo,če bo tud 1 minuto lulala ali kakala....




mateyka -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 11:32:17)

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
V vsakem primeru moraš oboje slečt, ne?


ne. zakaj?




ledenaa -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 12:03:18)

še nobeden otrok ni dobil vnetega mehurja zato ker je tisto minuto scal na snegu




valči -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 17:41:55)

Sicer naših ne tišči lulat zunaj,oz. ne da bi vedela[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image],tako da se ne spomnim kako je bilo.Res ne.

Me pa je zadnjič sine gnjavil-Mami,lulat grem,hitro mi pomagaj slečt!
Pa je zunaj stal in sem rekla,lulija ven,pa v sneg.Pa mi je rekel:
Pa ne morem bit tak,kot Reksi,ko zunaj lula,pa je pol vse rumeno.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Pa je rekel,ne tišči me več.Res ne vem,kaj je pol naredil,sem ga pozabila vprašat.

Se mi pa res ne zdi nič takega,če ga na hitrco daš pač lulat.Saj nimaš 2 minuti kaj delat.




hmm... -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (7.12.2010 17:56:19)

Meni so boljše hlače in jakna.
Drugače pa v tisti minuti se ne bo prehladil. Brez skrbi.




ronja -> RE: jih daste lulat v snegu in mrazu (8.12.2010 2:37:53)

Naši na splošno dolgo zdržita (ju pa vedno damo oz. ju napotiva (gresta itak sami;) lulat, predno gremo ven, ravno iz tega razloga, pozimi sva še bolj striktna). Če pa se kdaj zgodi, damo lulat, itak, kaj pa. Samo se ne dogaja, se ne spomnim, kdaj se je na zadenje. V bistvu je Lejla že kot dojenček dolgo zdržala - takrat sem ji dala plenico gor za vsak slučaj, pa je bilo čisto brezveze.

Če smo pa blizu avta, potem ni problema: V avtu imamo kahlico in not v avtu vsaj piha ne, pa navadno je tudi bolj toplo in še dekice so, tako da ni problem. Sicer si redko cel dan sredi ničega - mali otroci grejo navadno kaj spat, jejo,... POleti se to da lažje organizirat, zdaj ju pa zazebe... (no, pa mene tudi;)




Stran: [1]