prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


eva1 -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 19:44:05)

Če je kravlje mleko prepovedano do 1 leta, kako to da se pa otroku lahko dajo skute, monte , jogurti...a to pa ni iz kravljega mleka al kako?
Kdaj se pa lahko začne z vsem tem?




Jančika_ -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 19:46:30)

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=47910&idk=88




taška30 -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 21:23:09)

Eva1, te lahko vprašam kako to da si že začela z gosto hrano? Velikokrat sem brala tvoje odgovore o dojenju in se mi zdi da si največja zagovornica dojenja na tem forumu ;) tako da me je kar malo presenetilo da si že začela z gosto hrano.
A so ti tako svetovali ali si se sama odločila?

Naša mala je sicer stara šele 3 mesece, pa sem se že večkrat spraševala kako se to odločiš ali že začneš ali ne?

Hvala za odgovor, lp Taška:rozica:




bskrle -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 21:25:11)

Kravje mleko ni prepovedano, ni pa primerno.
Sicer ga lahko razredčiš.(Preberi si v kakšni starejši knjigi)
Sama sem sicer zaprisežena dojilja, vendar po 6 mesecu uporabljam kravje mleko, sicer dvotretinjsko, če kuham kak gres, puding. Je pa res, da le 2-3 na mesec in še to le par žličk. Sicer pa si preberi link.




eva1 -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 21:53:52)

Začela sem po nasvetu zdravnice, zaradi večih razlogov(predvsem teža in pogosto polivanje)! Še vedno sem zagovornica dojenja in malega še vedno dojim n-x na dan, ampak tako sem se odločila, ker mislim, da je v korist Lukcu!
lp




Nataša R. -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 22:15:30)

Gosto hrano sva začela jesti pri treh mesecih in pol dobila ava tudi žegen od babce. Alpsko mleko pa ava prvič probala pri sednih mesecih. In takrat je zdravnica nama rekla da ga nesmeva rečiti zaradi maščobe, ki jo otrok potrebuje. Z fruschfergami pa sva tudi začela okoli pol leta starosti.




SILVA -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (5.8.2005 22:26:53)

Meni je moja pediatrinja rekla,da mu lahko dam alpsko mleko 3,2 m.m. že pri 6 mesecih,ker ni hotel drugega mleka.




Annny -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (6.8.2005 1:33:36)

Od 9. meseca naprej ji dajem zjutraj in zvečer razredčeno domače mleko (ga grem iskat na neko kmetijo) in ga super prenaša in ga ima rada. Pediater mi je pri 9 mesecih rekel, da je skrajni čas, da začneva z mlekom- kljub priporočilom zdravstvene stroke je dejal, da si prehrane otroka pri tej starosti brez mlečnih izdelkov ne predstavlja.
Lp




Seven* -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (6.8.2005 10:23:33)

No eni pediatri so pa meni povedali (delajo na pediatriji v bolnici), da si sploh ne znamo predstavljati koliko zelo malih otrok pripeljejo zaradi mocnih alergij na Fruchzwerge in podobne svinjarije.

Glede alpskega mleka pa.. Z redcenjem ne naredis nic. Kvecjemo se vecje sranje.

Mleko sem mu zacela dajati po 11 mesecu (ker je sel v vrtec), skute pa pri 8 mesecih.

Pediatre bi pa na kaksen kongres poslala. :)-:)-:)-




MonikaPon. -> prepovedano kravje mleko...kaj pa skute... (6.8.2005 20:18:37)

Tudi jaz sem to vprašala patronažno pa mi je rekla, da mleko ne, skute in jogurte pa lahko, ker so drugače narejeni oz. obdelani.




Stran: [1]