alternativne oblike zdravljenja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


teja28 -> alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:07:04)

zanimajo me izkušnje tistih, ki ste se odločile za alternativno zdravljenje svojih  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] Hčerka je pri 4 mesecih namreč že 3jič na antibiotikih in 2ič v bolnici, zdi pa se mi, da vse skupaj čisto nič ne pomaga. zanima me predvsem za gnojno vnetje ušes in splošno odportnost. kakpne metode predlagate, katerega zdravilca ...?

tiste, ki na to ne date nič, ta post prosim preskočite, saj 'pametnih' komentarjev ne potrebujem. hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.12.2010 12:34:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




teja28 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:41:19)

začelo se je s klamidijsko okužbo oči takoj po rojstvu (1. antibiotik), potem slab mesec nazaj privč gnojno vnetje ušesa (2, antibiotik), in sedaj spet. Vmes je že bila tudi par dni v bolnici, ampak tisto zaradi groznih krčev. skratka, skoz je nekaj. čisto prevel za tako malega dojenčka. in zdi se mi, da jo s temi zdravili samo giftajo, nič drugega. saj si telo sploh ne more opomoči med dozami antibiotika.




Maya80 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:49:45)

Moj je star dve leti in je imel od septembra do sedaj že šestkrat antibiotike.
Pa sem ga zdaj naročila k homeopatinji, da probamo še to, ker res nevem več kaj narest.




teja28 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:51:51)

Maya80..h kateri homeopatinji pa?




Maya80 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:52:36)

IZVIRNO SPOROČILO: teja28

začelo se je s klamidijsko okužbo oči takoj po rojstvu (1. antibiotik), potem slab mesec nazaj privč gnojno vnetje ušesa (2, antibiotik), in sedaj spet. Vmes je že bila tudi par dni v bolnici, ampak tisto zaradi groznih krčev. skratka, skoz je nekaj. čisto prevel za tako malega dojenčka. in zdi se mi, da jo s temi zdravili samo giftajo, nič drugega. saj si telo sploh ne more opomoči med dozami antibiotika.
Probaj mu dat probiotike sploh takrat ko je antibiotike (bio gaja)
Joj bošček mali se mi kr smili.




Maya80 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:55:02)

IZVIRNO SPOROČILO: teja28

Maya80..h kateri homeopatinji pa?

Dr. Irena Gorišek ona je pediatrinja in okvarja se tudi s homeopatijo.
Jaz upam, da bo našemu kaj pomagalo, ker samo še od antibiotikov živi.




teja28 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:56:49)

ja, probiotike dajemo...ampak to nič kaj dosti ne spremeni situacije. itak antibiotiki pobijejo vse, kar je dobrega, torej tudi bakterije, ki jih dodajamo z npr. Biogajo.




Felicita -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 12:59:43)

IZVIRNO SPOROČILO: teja28

ja, probiotike dajemo...ampak to nič kaj dosti ne spremeni situacije. itak antibiotiki pobijejo vse, kar je dobrega, torej tudi bakterije, ki jih dodajamo z npr. Biogajo.


zato morš pa vedt kako jih dat - vsaj 2 uri po odmerku AB (ne hkrati ali preden daš AB) in še 1 teden po tistem, ko z AB končaš. poleg tega se klamidijske okužbe ni/ne bi dalo preprečit (otroček jo je verjetno dobil od tebe). pozanimaj se o cepljenju proti pnevmokoku.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.12.2010 13:09:29)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




teja28 -> RE: alternativne oblike zdravljenja (2.12.2010 13:12:19)

metulj...naša P bolj malo pravi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], ker gremo kar direkt v bolnico. skratka, res je, da je bila obakrat malce prehlajena, ampak res malenkostno. nosek čistimo s fiziološko in s pumpico.
kar se cepljenja tiče ... se ne bomo odločili, ker je že teh 'obveznih' cepljenje več kot preveč.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.12.2010 13:44:13)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




skuštrana -> RE: alternativne oblike zdravljenja (3.12.2010 9:00:00)

Če je okužba povezana s pnevmokoki potem vsekakor cepljenje (pa drugače nisem zagovornik nekih silnih cepljenj).

Mi imamo z najmlajšim tudi probleme z ušesom,ampak pri nas gre za neko napako v delovanju in se mi za bobničem nabira tekočina, ki sčasoma postane gosta , nato bobnič pokne in to steče ven - izgleda kot gnoj, ampak ni gnoj. malega to boli, vročine pa nima nikoli. Smo tudi prešli torturo z antibiktiki (ma, kakšni 10 v 3 mesecih, 2 krat na injekcijah,...) pa niso nič pomagali. Dokler si niso prišli gor, da so antibiotiki brezkoristni ker to pač ni bakterijskega vzroka - zato pri nas cepljenje nima smisla. Pomagalo je, ko so mu spomladi vstavili cevko, ampak na zadnje pregledu cevke ni bilo več - sama izpade po cca 6 mesecev in je bil levo uho spet pordelo. V nos sem mu dajala garason kapljice pa smo se izvlekli brez izcedka. Če ne bo boljše bo spet moral na vstavljanje cevke v uho.




Stran: [1]