RE: Avtosedež ko lupinica premajhna (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


benika -> RE: Avtosedež ko lupinica premajhna (3.12.2010 12:49:35)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa



Seveda, rada bi videla mamico, ki sredi zime v mrzlem neogretem avtomobiulu slači otroka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Dej no, lepo te prosim. Pasove zategneš kolikor gre in otrok je še vedno varno pripet. A sebe pri -10 tud slečeš v avtu? Ker jaz sebe namreč ne, pa še na kraj pameti mi ne pade, da bi slekla dojenčka.



pridi,pa me boš videla!!!

ja,sebe tudi slečem in ostali se tudi slečemo.



Ok, tudi jaz slačim v avtu 5 in 3 letnika, 3 mesečnice pa sigurno ne. Edino odpnem ji pajacka.




Taddy78 -> RE: Avtosedež ko lupinica premajhna (3.12.2010 14:10:09)

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

ah kg niso merilo za lupinice.moj ima 8 kg pa je že več kot 1 mesec v avtosedežu 9+.sem imela lupinico od peg perego in mu je enostavno postala premajhna.glavico je imel čist do konca gor,nogice zuni že gledale in še mal tesno mu je blo noter.čeprav je med bl suhimi.je pa res da sem mnenja da 3,5 mesecev star otrok je še ok v lupinici.


Moj sin je imel malo čez 8 kg pri 6.mesecih, pa mi na kraj pameti ni padlo, da ga dam v avtosedež.
Ok če imaš avtosedež, da se pelje v kontra smeri je vredu, če pa ga voziš v smeri vožnje, pa si resnično poglej tisti video, ki sem ga pripopala gor. Gre za njegovo varnost!




nincy29 -> RE: Avtosedež ko lupinica premajhna (6.12.2010 10:14:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

ah kg niso merilo za lupinice.moj ima 8 kg pa je že več kot 1 mesec v avtosedežu 9+.sem imela lupinico od peg perego in mu je enostavno postala premajhna.glavico je imel čist do konca gor,nogice zuni že gledale in še mal tesno mu je blo noter.čeprav je med bl suhimi.je pa res da sem mnenja da 3,5 mesecev star otrok je še ok v lupinici.


Moj sin je imel malo čez 8 kg pri 6.mesecih, pa mi na kraj pameti ni padlo, da ga dam v avtosedež.
Ok če imaš avtosedež, da se pelje v kontra smeri je vredu, če pa ga voziš v smeri vožnje, pa si resnično poglej tisti video, ki sem ga pripopala gor. Gre za njegovo varnost!



peg perego lupinica je do 13kg.ja glej odvisno kako je tvoj otrok velik bil??moj je glavo imel do konca gor,pasovi pa so bili pod rameni.v avtosedež sem ga dala takoj ko je sam sedel,ne ob opori ampak sam.glede na to da je tamal fuul živ in količinsko ne je dosti bi morali do 9kg počakati še kar nekaj časa,če dam zdaj tamalega v lupinico,pri 8 kg-jih bo glavica ful čez visela.glede avtosedeža,smo kupli 9+ ker se mizdi brezveze od 0 naprej ker itak ima lupinico,pa v tem avtosedežu res fanj sedi.glede oblačenja in slačenja...nevem lih te dni ko smo se mal več vozili okol sem popi...kako pa vi sleče otroke preden ga v avtosedež date?ker namreč jaz ga morem ozuni slečt,notr v avtu ga nemorem ker imam celega pajaca na nogice in ni šans,oblačim ga tudi spet potem zuni.pa če grem 5 min daleč z avtom mi je mal mim to oblačenje pa slačenje?




izgubljena_ovcka -> RE: Avtosedež ko lupinica premajhna (6.12.2010 22:59:40)

No, jaz to počnem takole... Dveletnika (ki je še vedno v avtosedežu 9-18 kil) pred odhodom od doma v bundo sploh ne oblečem. Ko prispemo na cilj, ga vzamem iz avta in mu oblečem budno, kapo in rokavice.

Osemmesečnika imamo še v lupinici, ki pa je že kar na "knap" kar se dolžine tiče, ima pa že tudi krepko čez 9 kil ampak zaenkrat bo še, ker je veliko varnejša (pa tavelkemu moramo kupit sedež 15-36 kil). Malo glisto pa imam ponavadi oblečenega v tisto kar pač nosi pod kombinezonom/pajacem, ga dam v lupinico, pripnem in pokrijem z zeloooo debelo in toplo dekico do vratu, na glavo pa mu dam kapo. Ko se avto zgreje, mu snamem kapo in dekico enostavno potegnem z njega. Ko prispemo na cilj, ga vzamem iz lupinice, se z njim v naročju usedem na sprednji sedež in mu tam oblečem kombinezon. Se pravi je "brez cunj" zunaj le toliko časa kolikor človek rabi, da ga prenese z zadnjega na spredni sedež (=par sekund). Oblačenje pa itak vzame zanemarljivo malo časa.

Če bi ga imela v pajacu v lupini, bi mu bila pa res že davno tega premajhna. Pa ne po dolžini ali kilaži ampak po širini! Da ne govorim o tem kako hitro se v avtu segreje, tudi če nimaš vklopljenega gretja ali klime, otroku je valja vroče tam notri. Saj tudi mi ne nosimo istih oblačil pri 20 in -5 stopinjah?




mateyka -> RE: Avtosedež ko lupinica premajhna (6.12.2010 23:19:11)

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka
... Malo glisto pa imam ponavadi oblečenega v tisto kar pač nosi pod kombinezonom/pajacem, ga dam v lupinico, pripnem in pokrijem z zeloooo debelo in toplo dekico do vratu, na glavo pa mu dam kapo. Ko se avto zgreje, mu snamem kapo in dekico enostavno potegnem z njega. Ko prispemo na cilj, ga vzamem iz lupinice, se z njim v naročju usedem na sprednji sedež in mu tam oblečem kombinezon.


evo, tako se dela - simpl ko pasulj. mislim, zakaj oblačit budno za v avto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in sploh nisi "zgubljena" ovcka - bolj majstrica lupinice [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]