nekaj vprašanj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


klara2007 -> nekaj vprašanj (28.11.2010 22:42:20)

imam nekaj vprašanj glede dojenja:
- zanima ma koliko časa traja da se mleko ponovno nabere v dojki po dojenju
- kako dojenčka (1m) zopet navaditi na dojko

namreč imela sem mastitis. ker je imela krče od AB sem ji dajala 2 dni aptamil. od takrat se je navadila na flaško.sedaj ko ji dam dojko poje po 20-30 g, če pa si stisnem pa spije tudi po 90-100ml. zelo rada bi jo najzaj navadila na dojko, ker je preveč dela s stiskanjem. tako pa ko poje tako malo je bolj kot ne skoz jokava, non stop bi bila na zizi, poje pa skoraj nič (ne vem če se ji ne da vlečit ali kje bi bil vzrok). po flaški če spije  90 mi ponoči spi 6-7 ur, kadar pa jo nahranim pred spanjem po dojki pa celo noč zraven leži pa skoz samo vleče glih toliko da "cuza".

prosim za nasvete kako nazaj navaditi,če se še sploh da. ponoči ko spi si stisnem iz ene 90, čez dan ko pa je večino na dojki pa ne dobim več kot 30-40ml. ali to pomeni da nimam dovolj mleka??? ali je možno da se ga v času iz enega podoja do drugega ne nabere dovolj (koliko traja da se prsi ponovno napolnijo)?
hvala




sanosan -> RE: nekaj vprašanj (29.11.2010 7:45:44)

Sama sicer nimam izkušenj z flaško, vendar mislim, da če [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ne zavrača dojke, potem nimaš nobenega problema s tem, da bi jo odvadila flaše.

Jaz bi na tvojem mestu pustila flašo in bi jo samo pristavljala. Mogoče bo na začetku malo težje, ker kot pišeš, želi biti skoz na dojki, vendar bo to le pozitivno vplivalo na tvorbo mleka in na njeno sesanje. Hujše bi bilo, če ne bi hotela zagrabit bradavice in tako odklanjala dojko.
Kako pa veš, da ti na dojki popije samo 20-30g? Kaj jo vagaš pred in po dojenju? Če jo vagaš, ti toplo polagam na srce, da s tem prenehaš, ker je brez veze. Če pa že moreš vagat, pa jo vagaj enkrat na teden ob isti uri. Za mero, če otrok dovolj poje, pa ti naj bodo plenice in izgled otroka. Če je vsaka plenica pri previjanju polulana, potem otrok dovolj poje.
Mleko se tvori konstantno in občutek polne trde dojke ne bi smel biti prisoten. Mogoče si poglej stran www.dojenje.net, kjer zveš vse o dojenju. Lahko pa še kontaktiraš kakšno svetovalko za dojenje.

Želim ti, da vama uspe vzpostavit dojenje.




nusi -> RE: nekaj vprašanj (29.11.2010 8:40:48)

IZVIRNO SPOROČILO: sanosan

Sama sicer nimam izkušenj z flaško, vendar mislim, da če [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ne zavrača dojke, potem nimaš nobenega problema s tem, da bi jo odvadila flaše.

Jaz bi na tvojem mestu pustila flašo in bi jo samo pristavljala. Mogoče bo na začetku malo težje, ker kot pišeš, želi biti skoz na dojki, vendar bo to le pozitivno vplivalo na tvorbo mleka in na njeno sesanje. Hujše bi bilo, če ne bi hotela zagrabit bradavice in tako odklanjala dojko.
Kako pa veš, da ti na dojki popije samo 20-30g? Kaj jo vagaš pred in po dojenju? Če jo vagaš, ti toplo polagam na srce, da s tem prenehaš, ker je brez veze. Če pa že moreš vagat, pa jo vagaj enkrat na teden ob isti uri. Za mero, če otrok dovolj poje, pa ti naj bodo plenice in izgled otroka. Če je vsaka plenica pri previjanju polulana, potem otrok dovolj poje.
Mleko se tvori konstantno in občutek polne trde dojke ne bi smel biti prisoten. Mogoče si poglej stran www.dojenje.net, kjer zveš vse o dojenju. Lahko pa še kontaktiraš kakšno svetovalko za dojenje.

Želim ti, da vama uspe vzpostavit dojenje.



navajanje nazaj na dojko ne bo tako zelo enostavno, če ne gre drugače jo pristavljaj vsake pol ure, ni druge.
Če boš imela slučajno še kdaj mastitis (upam sevda, da ne) ji ne daja več AM, raje prosi naj ti napišejo Sumamed, ki je azitromicin - te dajejo tudi otrokom, pa jih bo lažje prenašal, oz. bosta potrpela tiste 3 dni.




nadka30 -> RE: nekaj vprašanj (29.11.2010 12:14:42)

no pri nas je bil podoben problem le da jaz nisem odnehala dojit ko sem imela mastitis ampak sem normalno dojila.
Je pa pri nas bilo takole ker sem imela carski rez in na začetku nisme imela toliko mleka sem svoji po flaški dodajala AM, pa vmes sem si na veliko črpala ter dajala po flaški in potem se je naša pupa navadila flaške in nekega dne ni hotela več zizat pri prsih in ker sem jaz takrat potem že dobila mleko mi je bilo škoda da se ne bi dojile pa še mučno mi je bilo ker sem si morala črpat mleko in tako se mi je zdelo da cel dan ne delam nič drugega kot previjam in črpam mleko in po resnic povedano me je nekega dne minilo in sem se odločila da ji ne bom dala mleka po flaški ampak jo bo tako rekoč prisilila da se bo dojila pri meni.In res mislim da sem bila takrta priklopljeni en na drugo po cel dan, in to je trajalo kar nekaj časa ampak očitno je uspelo in naša punca je najprej zelo počasi začela spet vlečt pri meni, pa se je vmes jokala pa sem bila jaz živčn ampak enostavno nisme hotela popustit ampak ja se je splačalo potrpet in sedaj se vse od tistega časa polno dojima (sedaj je stara cca 3 mesece).
Pa sem vmes dobila še mastitis, pa sem jedla antibiotike pa sem kljub bolečinam v prsih dojila, pa sem včasih jokala zraven saj so me res bolele ampak to ej sedaj pozabljeno.

Jaz še sedaj velikokrat ji dam kar obe prsi, najprej eno potem ap še drugo ampak se velikokrat naredi da že po prvi zaspi, mleko se ti pa sproti dela več ko se dojita več ga nastaja tako da mleko tudi po mojem ne zgine kar čez noč, pa veliko pij zraven predvsem vode jaz pijem po vsakem podoju cca 2dcl.

In enostavno ji ne dajaj več flaške ampak jo samo na prsi pristajaj slej kot prej bo ponovno zgrabila samo obupat ne ker to lahko traja tudi nekaj dni, pa srečno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]