Smrtna kazen - da ali ne? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:33:33)

Če da - zakaj in za katera (kazniva) dejanja?

Če ne - zakaj?

Jaz sem za, ampak si še nisem čisto definirala, za katera kazniva dejanja oz. za katere/kakšne ljudi konkretno.




posh -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:42:56)

Proti.
Zato, ker je to nečloveško dejanje, ne glede na to kaj je oseba storila.
S tem dejanjem se potem ne razlikujemo od npr. morilca.
Vedno obstaja možnost obsodbe nedolžnega.
In nenazadnje se npr. morilcu, pedofilu.. "skratijo muke". Večja kazen je doživljenski zapor.




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:43:33)

IZVIRNO SPOROČILO: posh
Večja kazen je doživljenski zapor.

Tega je pa (kar se mene tiče, na srečo) uvedel nov kazenski zakonik v SLO, ja.




magda_velepič -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:44:44)

Smrtna kazen hmm veš kak je to glede na spodnjo temo kaj,če bi tistega človeka,ki je po krivem sedel obsodili na smrtno kazen potem pa se izkazalo,da ni kriv???

Nevem no smrtne kazni bi jaz dala takim kjer so res dokazi pravi,priznanje....za umor ziher.Včasih pač sedijo nedolžni ,krivci pa lepo šetajo zunaj...Nevem,če ni trdnega dokaza se ne strinjam s tem,če pa je pa itak,da.In ne le za umor ampak tudi smrtna kazen takemu,ki pijan vozi in povzroči prometno s smrtnim izidom.Mogoče se sliši kruto ampak ni ga olajšave,da je bil pijan.
Če veš,da greš za volan ne pij....če pa ti je vseeno kaj se zgodi pa naj bo tudi vseeno,če te potem obesijo.
Tako je moje mnenje.




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:45:48)

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
In ne le za umor ampak tudi smrtna kazen takemu,ki pijan vozi in povzroči prometno s smrtnim izidom.

Saj to ni, po mojem mnenju, nič drugega, kakor umor iz malomarnosti.




mamamajča -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:46:27)

IZVIRNO SPOROČILO: posh

Večja kazen je doživljenski zapor.


Tako je.




magda_velepič -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:48:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
In ne le za umor ampak tudi smrtna kazen takemu,ki pijan vozi in povzroči prometno s smrtnim izidom.

Saj to ni, po mojem mnenju, nič drugega, kakor umor iz malomarnosti.


Se strinjam in med te šteje tudi npr.zdravniška napaka,ko pacient umre...nevem no.Doživljenki zapor???Hmm kdo pa plačuje,da so tam na toplem,da majo hrano..itd???




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 11:48:19)

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: posh
Večja kazen je doživljenski zapor.

Tako je.

Na davkoplačevalske stroške?

Zame pa ne bi bil ravno dober feeling, če bi vedela, da bi celo življenje plačevala za to, da bi se vzdrževalo (in to niti ne slabo, by the way) nekoga, ki je npr. poslil in ubil mojega otroka.




posh -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:01:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Zame pa ne bi bil ravno dober feeling, če bi vedela, da bi celo življenje plačevala za to, da bi se vzdrževalo (in to niti ne slabo, by the way) nekoga, ki je npr. poslil in ubil mojega otroka.




Poglej iz drugega vidika- kaj če bi tvoj otrok ubil nekoga in ne bi na noben način mogli ugotovit nasprotno. Kaj če bi vaš otrok vozil pijan- mogoče prvič v življenju..vaš mož ali celo vi sami .




TomTaylor -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:03:58)

eh, smrtna kazen se mi zdi kot evtanazija. Če bi bilo možno bi uvedla kaznovanje po sistemu enako z enakim. Poleg tega bi v zapore uvedla prisilno delo za pokrivanje stroškov bivanja in prehranjevanja v zaporu.




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:08:03)

IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zame pa ne bi bil ravno dober feeling, če bi vedela, da bi celo življenje plačevala za to, da bi se vzdrževalo (in to niti ne slabo, by the way) nekoga, ki je npr. poslil in ubil mojega otroka.

Poglej iz drugega vidika- kaj če bi tvoj otrok ubil nekoga in ne bi na noben način mogli ugotovit nasprotno. Kaj če bi vaš otrok vozil pijan- mogoče prvič v življenju..vaš mož ali celo vi sami .

Vidik, vreden razmisleka, ja.




magda_velepič -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:09:39)

Ma to so take stvari,da ne moreš nikakor opredelit komu dat tako kazen in,če jo sploh.....tom taylor po tvojem je to zob za zob...ma če bi bilo tako bi pol ljudi manj bilo na svetu dandanes.
Po eni strani se strinjam s tem po drugi pa sem skeptična,ker res je dokazat nekaj  včasih zelo težko se lahko vleče vse skup tak dolgo,kot če bi sedel človek celo življenje...
Mogoče je nekdo kriv pa ima dobrega odvetnika pod palcem kak šop in je zunaj.Nekdo ni kriv nekaj priča proti njemu denarja za Čeferina ali njemu podobnih nima pa lahko sedi.

Ni pa mi jasno kako opredelujejo npr.umor iz koristoljubja pa dobi tri-pet let,ker se lepo obnaša pa je že po dveh letih zunaj.Nekdo,ki nekoga povozi do smrti(trezen seveda)pa dobi osem let....tukaj ni logike zame.




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:12:29)

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
po tvojem je to zob za zob...ma če bi bilo tako bi pol ljudi manj bilo na svetu dandanes.

Mislim, da kljub vsemu to niti ne bi bilo tako napačno.




magda_velepič -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:13:56)

Ja potem pa ne rabimo ne policije ne sodišč,če bi tak bilo.




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:15:19)

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
Ja potem pa ne rabimo ne policije ne sodišč,če bi tak bilo.

Take policije in takih sodišč, ki delajo tako, kakor npr. pri Kameniku, dejansko ne potrebujemo, ja.
Da bi bili pa brez... ne, to pa tudi nisem za.




TomTaylor -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:16:11)

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič

Ja potem pa ne rabimo ne policije ne sodišč,če bi tak bilo.


sodišče in policija delata še marsikaj drugega kot "zapirata barabe".[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:18:03)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
Ja potem pa ne rabimo ne policije ne sodišč,če bi tak bilo.

sodišče in policija delata še marsikaj drugega kot "zapirata barabe".[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Res je.
Vsakodnevno lahko beremo, da tudi bežijo s krajev nesreč, ki jih sami povzročijo, "nenamerno ustrelijo" nedolžnega, jemljejo podkupnine in še marsikaj. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




magda_velepič -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:18:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
Ja potem pa ne rabimo ne policije ne sodišč,če bi tak bilo.

Take policije in takih sodišč, ki delajo tako, kakor npr. pri Kameniku, dejansko ne potrebujemo, ja.
Da bi bili pa brez... ne, to pa tudi nisem za.


Ma pusti zdaj Kamenika pri miru ne gre se zanj.On že ve kako je na stvari.

Glej v primeru Nekrep  kaj bi ti storila,če bi se to zgodilo tvojemu sinu.Bog nedaj,da se še komu pa vseeno.Nihče ne odgovarja zakaj ne???





Kerensa* -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:19:17)

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
Glej v primeru Nekrep  kaj bi ti storila,če bi se to zgodilo tvojemu sinu.

Na hitro rečeno - naredila oz. počela bi isto, kakor Borova starša, vendar bi jaz to počela veliko bolj intenzivno in veliko bolj agresivno tam, kjer je to potrebno.




magda_velepič -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:21:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
Glej v primeru Nekrep  kaj bi ti storila,če bi se to zgodilo tvojemu sinu.

Na hitro rečeno - naredila oz. počela bi isto, kakor Borova starša, vendar bi jaz to počela veliko bolj intenzivno in veliko bolj agresivno tam, kjer je to potrebno.


Tukaj pa bi jaz naredila kot je rekla tom zob za zob ziher.Pa ravno tam kjer bi najbolj bolelo in pustilo posledice...ne z denarjem plačat kazen,ker otroka ti ne more povrnit noben denar...Da nebom glih dobesedno pisala saj razumete.




TomTaylor -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 12:32:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: magda_velepič
Ja potem pa ne rabimo ne policije ne sodišč,če bi tak bilo.

sodišče in policija delata še marsikaj drugega kot "zapirata barabe".[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Res je.
Vsakodnevno lahko beremo, da tudi bežijo s krajev nesreč, ki jih sami povzročijo, "nenamerno ustrelijo" nedolžnega, jemljejo podkupnine in še marsikaj. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


je treba skrbet, da dela ne zmajka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kristinaj -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 13:02:03)

bi se dalo debatirat,,,

hladnokrvne okrutneže bi doživljensko zaprla v samico, jih mučila kot tajne službe, tu ne bi mogel posegati amnesty za človekove pravice, ker tak človek ni človek torej nima pravic. jedli bi samo trd kruh in vodo.  

kar se tiče raznoraznih napak, npr. zdravniških bi bila zgodba povsem drugačna, če bi kdo kdaj odgovarjal za svoje napake...

ne moremo pa v isti koš tlačit hladnokrvnih morilcev otrok, družin, pedofilov, ki to počnejo z namenom in se nad tem naslajajo, povzročitelje nesreč iz malomarnosti - alkohol, droge, prehitra vožnja.. bi bila kazen ta, doživljenski odvzem + povrniti vse stroške, zdravnikom dokazati krivdo in jih obdsoditi... 

presoja nej stroka..  




Ajvy -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 13:48:58)

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: posh

Večja kazen je doživljenski zapor.


Tako je.



ja..sploh za davkoplačevalce.....

NAjbolje bi bilo ,da ta najhujše kaznjence, množični morilci, pedofili....itd.....zapremo med štiri stene....brez varnostnikov...majo pojsteljo, dostavo hrane in oijače ...pa naj se pokoljejo med seboj...ne pa da morajo biti več ali manj vsi psihoti posebej, varnostnike tvegajo svoja življenja ,zato da se oni ne pokoljejo...sistem je narejen tako ,da se ne srečujejo...kr neki..pa naj se pobijejo , če jim je to želja ..to je moje mnenje....

NAjbolj od vsega me moti  ,da imajo vedno več pravic kot žrtve.....to je mimo..ne glede na to kolk človeško je...

Model je posilil 42 dečkov, vse zakopal v svoja tla v hiši, pa ni bil obsojen na smrt, temveč na bivanje v norišnici, ker je to bolj humano ,kot zapor...






Ajvy -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 13:49:29)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

bi se dalo debatirat,,,

hladnokrvne okrutneže bi doživljensko zaprla v samico, jih mučila kot tajne službe, tu ne bi mogel posegati amnesty za človekove pravice, ker tak človek ni človek torej nima pravic. jedli bi samo trd kruh in vodo.  

kar se tiče raznoraznih napak, npr. zdravniških bi bila zgodba povsem drugačna, če bi kdo kdaj odgovarjal za svoje napake...

ne moremo pa v isti koš tlačit hladnokrvnih morilcev otrok, družin, pedofilov, ki to počnejo z namenom in se nad tem naslajajo, povzročitelje nesreč iz malomarnosti - alkohol, droge, prehitra vožnja.. bi bila kazen ta, doživljenski odvzem + povrniti vse stroške, zdravnikom dokazati krivdo in jih obdsoditi... 

presoja nej stroka..  


pod tole se podpišem ,če smem




water lily -> RE: Smrtna kazen - da ali ne? (22.11.2010 13:58:02)

Proti.





Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>