obkladki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nynna -> obkladki (4.8.2005 17:59:22)

Zivjo!
Kako se naredijo tisti obkladki če ima otrok vročino?Kako pa se ga da v banjico koliko stopinj naj ima voda in koliko časa naj bo:duda: notri? Ali naj to naredim namesto Calpola vročina sedaj padla na 38 pa še mal stopinj:duda:.
Hvala lepa




Maxica -> obkladki (4.8.2005 18:09:29)

Meni je pediatrinja svetovala tako malo hladnejšo kopel. Ga daš v banjico in postopoma vlivaš hladnejšo vodo. Jaz si sicer nisem upala ne vem koliko hladno vodo dat, da ne bi še kakšne pljučnice:hudicek: staknil:zmeden2:, sem mu jo pa naštimala malo hladnejšo kot sicer (ponavadi ima 37, takrat sem dala malo čez 30). Obkladke sem mu dala kr tako, da sem mu mrzlo in mokro pleničko ovila čez podplate.
Sem pa to delala le v slučaju, da svečka ni kaj bistveno pomagala.
Srečno!:rozica:




Anonimen -> obkladki (4.8.2005 22:15:31)

Jaz sem mu dala vodo toplo, kot običajno, samo manj, Potem sem, medtem, ko se je igral, dodajalo hladno. Na koncu je bila mlačna. Samo tega ni treba delat pri 38 stopinjah. To se dela tam pri dobrih 39, okoli 40, če nič drugega ne prime.




beba76 -> obkladki (4.8.2005 22:28:27)


Mi smo naribali krompir in ga s povojem zvezali na dlani in podplate, pa je vročina ful hitro padla. A to smo delali, ko ni šlo zbit s sirupom. Čez kake pol urce, ko smo krompir odstranili, je bil čisto rjav...





Stran: [1]