Noče jesti - kaj naj? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


P.M. -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 14:03:44)

Povejte mi drage punce, kako ve pripravite otročka da kaj poje. Moja skoraj 3-mesečnica noče niti slišat o mleku. :(( Ji dam po 3 urah, nič, čez eno uro popije celih 20 ml, pol čez eno uro si mislim da bo anti ja pojedla ko je minilo 5 ur, pa mi spet popije samo 100ml. Redki so dnevi ko popije 120 ml, pravi čudež pa ko popije 140ml. Sedaj bi pa mogla že skoraj 160ml na obrok. Ko jo posadim v naročje in ji dam flašo mleka je taki jok, dokler ji ne dam čaja. Tega bi pila in pila. Ga popije tudi po pol litra. Sam od čaja se ne bo zredila a ne...Sedaj pije Hipp 1 - že en mesec - na začetku je bilo vredu, zadnje čase pa je vedno huje. Vem da je vročina in jo žeja, sam vseeno me skrbi. V dobrih 3 tednih se je zredila le za 400 g...Naj še povem da mi v povprečju popije na dan 580ml. A ni to premalo?
Kako naj jo pripravim da bo več pojedla? Naj spet zamenjam mleko? Ali naj čakam na boljše čase???...





tris -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 14:40:42)

Ne se sekirat, naš mali ima tudi 3 mesece in 10 dni ma več kot 120 ml ne poje more že bit da spravi v sebe 140 ml ali kaj več in 580 ml to je kar v redu. Otroci so različni.
No v glavnem če boš vidla da ti gre res premalo gor s težo zamenjaj mleko, sicer pa provi s to finto daj ji malo čaja in vmes ji kar vtakni cucelj z mlekom v usta tako ne bo vedla in bo mleko pila.
Upam da bo boljše in da sem ti kaj pomagala pa srečno!!! :sloncek:




venezia -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 14:42:10)

no moj je zacel enako. pa sem zacela uvajat pocas gosto hrano. ni blo druge,saj mi je vsakic,ko je vidu flaso zacel vpit in v susu je flasa letela po prostoru. kaj sem hotla druzga. cezance pa razne kasice na zlicko,da smo mal spremenil vse skup. no pol je slo nekak. naprej pa ves 8)




P.M. -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 15:07:06)

Maj* a že tako zgodi si začela z gosto hrano?




venezia -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 15:48:06)

ja pri 3,5m.sej me je blo ful strah kaj bo zej.ampak sej sva startala pocasi tko da ni blo panike.pri sestih m pa je jedel ze vse,vkljucno pasulj.




morskadeklica -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 16:04:55)

Moja tudi štrajka že od rojstva:)-:)-:)-:)-:)- Danes je od polnoči naprej pojedla borih 400 ml (pri 5 mesecih), do večera bomo mogoče prilezli (seveda s kreganjem) do 600. Ko gledam druge :duda: se mi zdi da ima full premajhno težo, pa ima baje lepo. Nehala sem jo primerjati z drugimi, pa je že bolje. Na škatlah od mleka pa itak pretiravajo.

lp:muca:




P.M. -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 16:40:54)

Morskadeklica tudi pri meni je enako - že od rojstva štrajka... A ni prav grozno ko se moraš tako matrat da ti kaj poje? A tvoja tudi toliko čaja, vode popije? Pri nas je še tako da se tako naceva s čajem, da pol bruha, no ne vedno hvala bogu... Glede pretiravanja na škatlah od mleka maš mogoče prav, sam vseeno si želim da bi se približala tisti tabeli. No se tolažim vsaj s tem, da je zdrava in živahna...

Lp tudi tebi




urši* -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 17:38:46)

morska deklica , 400ml???
moj Luka prim skoraj 8ih mesecih popije tam okol 200ml, pa ma čist normalno težo in se normalno redi....


svaka čast,:bravo::bravo: kdaj bo le neš pojedel toliko:zmeden:




urši* -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 17:50:10)

o morska dseklica, oprosti sem se malo zmotla:ups:
a čez cel dan poje 400 ml??
sorry:ups::ups:

lp:rozica:




gggrrr -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 18:11:48)

Haj

ista zgodba pri nas. stara je 4 mesece in smo zadovolni ce spije kdaj 100 ml na obrok, sicer 70ml, vcasih tudi 50 ml. Aja, je na 4-5 ur. Kaj ces, pac so bolj slank.
Glavno, da so zadovolni.
Predvsem sem se nehala sekirat kolko poje, ker itak prevec na sktlah pise, zato, da bi vec porabli praha;).




bianka -> Noče jesti - kaj naj? (4.8.2005 18:39:40)

POSKUSI ZAMENJATI MLEKO.TAKO JE BILO TUDI PRI NAS.ZAČELI SMO Z APTAMILOM,PO TREH MESECIH SMO SE GA NAVELIČALI IN NADALJEVALI Z HIPOM,CCA EN MESEC NAKAR TUDI TO NI BILO VREDU,PA SMO PREŠALTALI KAR NA GRES IN PODOBNO GOSTO HRANO.




Stran: [1]