|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 17:24:56   
meta22
Za študij ali izpopolnjevanje moje izobrazbe bi potrebovala mednarodni izpit iz angleščine. V ponudbi sta dva: Cambridge Certificate of Advanced English ali IELTS. Kateri se bolj "splača", kateri je lažji, kateri je cenejši, kje se opravlja, kako,...?
hvala za odgovore

meta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 17:26:31   
Felicita
CAE je 180€, paper based in 160€ computer based (letošnje cene). men osebno se ne zdi težek, ga grem pisat... marca? pač ob naslednji priliki. o IELTS ti bo pa kakšna druga povedala.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 17:44:56   
meta22
Felicita, hvala ti za odgovor. Oprosti moji nevednosti, sem se šele začela zanimati za vse skupaj: kaj je to paper based in computer based? Ali lahko opravljaš test preko računalnika?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 18:00:33   
Felicita
lej, tuki si lahko vse prebereš:

http://www.cambridgeesol.org/exams/general-english/cae.html

in tule o computer based: http://www.cambridgeesol.org/exams/exams-info/computer-based-testing.html


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 18:02:07   
Klemy82
http://www.britishcouncil.org/slovenia.htm tu ti vse piše o testih, cenah, izvedbi, itd..

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 20:49:38   
KT
Mislim, da je IELTS kadnidatom malce lažji kot CAE.
Za študij je veliko uporabnejši TOEFL, odvisno pa seveda kakšne ambicije imaš. Za vpis na univerzo na tujem, ti bo prav prišel že omenjeni TOEFL, s CAE-jem se ti odpirajo vrata na nekatere univerze v Angliji, številne druge univerze pa raje vidijo TOEFL, IELTS, itd.
Če pa potrebuješ certifikat, ki ti bo odprl vrata kakšnega dobrega podjetja oz družbe, pa zelo radi vidijo BEC Vantage in BEC Higher (tudi zelo uporabna za nadaljevanje študija, npr. MBA, itd.)  

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 21:07:30   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: KT

Mislim, da je IELTS kadnidatom malce lažji kot CAE.
Za študij je veliko uporabnejši TOEFL, odvisno pa seveda kakšne ambicije imaš. Za vpis na univerzo na tujem, ti bo prav prišel že omenjeni TOEFL, s CAE-jem se ti odpirajo vrata na nekatere univerze v Angliji, številne druge univerze pa raje vidijo TOEFL, IELTS, itd.


TOEFL ima eno zlo slabo lastnost in to je rok trajanja (2 leti). mislm da ta zadeva bolj 'odpira' vrata v ameriki, glede na to da je to US based test, za razliko od CAE, ki je britanski in veljaven doživljenjsko. IELTS je tudi veljaven 2 leti in je britanski

IZVIRNO SPOROČILO: KT
Če pa potrebuješ certifikat, ki ti bo odprl vrata kakšnega dobrega podjetja oz družbe, pa zelo radi vidijo BEC Vantage in BEC Higher (tudi zelo uporabna za nadaljevanje študija, npr. MBA, itd.)  


To je pa čist drugo področje - IELTS in TOEFL sta akademska, CAE popolnoma splošen, medtem ko so BEC certifikati 'striktno' poslovni in meni osebno (ki mi je to področje pač dokaj tuje) tut precej težji. mislm to je skor tko kot če bi rekla 'če si pa kdaj želiš delat v odvetniški pisarni pejdi delat ILEC'. Ja, vsekakor pride prov, ampak je to čist svoje področje s svojimi zlo specifičnimi zahtevami.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 21:52:47   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: KT
Če pa potrebuješ certifikat, ki ti bo odprl vrata kakšnega dobrega podjetja oz družbe, pa zelo radi vidijo BEC Vantage in BEC Higher (tudi zelo uporabna za nadaljevanje študija, npr. MBA, itd.)  


To je pa čist drugo področje - IELTS in TOEFL sta akademska, CAE popolnoma splošen, medtem ko so BEC certifikati 'striktno' poslovni in meni osebno (ki mi je to področje pač dokaj tuje) tut precej težji. mislm to je skor tko kot če bi rekla 'če si pa kdaj želiš delat v odvetniški pisarni pejdi delat ILEC'. Ja, vsekakor pride prov, ampak je to čist svoje področje s svojimi zlo specifičnimi zahtevami.


Pa saj to sem napisala user posted image , odvisno kakšne ambicije ima meta22.

Moje mnenje ostaja, da kandidati (moje varovanke in varovanci so zadosten dokaz), ki so uspešno opravili maturo na višji ravni, lahko uspešno opravijo CAE (po predhodni pripravi na vrste nalog, seveda), po malce bolj izdatni pripravi pa tudi tisti, ki so uspešno opravili maturo na osnovni ravni (govorim seveda o angleščini).
BEC certifikati niso tak "bau bau", verjemi mi, da po approx. 2 mesečnih pripravah lahko kandidat uspešno opravi izpit: slovnični zalogaj je veliko manjši, besedišče pa se da uspešno osvojiti.  

Felicita, kakšne pa so tvoje želje? 

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 22:13:32   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: KT
IZVIRNO SPOROČILO: KT

IZVIRNO SPOROČILO: KT
Če pa potrebuješ certifikat, ki ti bo odprl vrata kakšnega dobrega podjetja oz družbe, pa zelo radi vidijo BEC Vantage in BEC Higher (tudi zelo uporabna za nadaljevanje študija, npr. MBA, itd.)  


To je pa čist drugo področje - IELTS in TOEFL sta akademska, CAE popolnoma splošen, medtem ko so BEC certifikati ''striktno'' poslovni in meni osebno (ki mi je to področje pač dokaj tuje) tut precej težji. mislm to je skor tko kot če bi rekla ''če si pa kdaj želiš delat v odvetniški pisarni pejdi delat ILEC''. Ja, vsekakor pride prov, ampak je to čist svoje področje s svojimi zlo specifičnimi zahtevami.


Pa saj to sem napisala user posted image , odvisno kakšne ambicije ima meta22.

Moje mnenje ostaja, da kandidati (moje varovanke in varovanci so zadosten dokaz), ki so uspešno opravili maturo na višji ravni, lahko uspešno opravijo CAE (po predhodni pripravi na vrste nalog, seveda), po malce bolj izdatni pripravi pa tudi tisti, ki so uspešno opravili maturo na osnovni ravni (govorim seveda o angleščini).
BEC certifikati niso tak "bau bau", verjemi mi, da po approx. 2 mesečnih pripravah lahko kandidat uspešno opravi izpit: slovnični zalogaj je veliko manjši, besedišče pa se da uspešno osvojiti.  

Felicita, kakšne pa so tvoje želje? 


ma men je moja ''učiteljica'' (s tečaja) angleščine že na konc oš pravila da sem zrela vsaj za FCE če že ne za CAE, tko da moje želje so preproste - met papir user posted image samo spravit se morm it pisat. pa denar nabrat. samo to, drugo me sploh ne skrbi (da ne bi naredila al pa kej). jest bom pomoje kr vztrajala pr CAE, če ga bom rabila ga bom kvečjemu ''credential'' za zaposlitev - kot rečeno, pač da maš papir za pomahat z njim (''aktivno znanje angleščine'' pa to). Če bom šla pa kdaj v tujino študirat/delat bom pa verjetn itak njihova priporočila mogla ubogat oz. pač na frišno nardit karkoli že bo. pomoje mi pa noben od treh (CAE, IELTS, TOEFL) ne bi bil problem z neki priprave.
BEC vem da ni bau bau, sem mami pomagala se učit, samo prov te poslovne okoliščine in small talk in to so mi tko... ma tko no, jest bi to bl uizi z manj besedami in manj ''priliznjeno'' povedala - pač se morš v poslovnem besedišču mal izvežbat; ampak še vedno je pa precej specifično, sploh če se ne giblješ redno v teh krogih.

p.s.: avtorica pravi, da bi rabila za študij oz. izpopolnjevanje izobrazbe in da ma na voljo CAE in IELTS.

p.p.s.: meta22, na netu so povsod vzorci izpitov, pa poglej kaj bi ti ustrezalo npr user posted image pa zdej sm vidla, CAE je zadnji letošnji rok 190€, IELTS pa 192€ (že za drugo leto veljavna cena).

< Sporočilo je popravil Felicita -- 17.11.2010 22:15:04 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 23:51:00   
KT

ma men je moja ''učiteljica'' (s tečaja) angleščine že na konc oš pravila da sem zrela vsaj za FCE če že ne za CAE, tko da moje želje so preproste - met papir user posted image samo spravit se morm it pisat. pa denar nabrat. samo to, drugo me sploh ne skrbi (da ne bi naredila al pa kej). jest bom pomoje kr vztrajala pr CAE, če ga bom rabila ga bom kvečjemu ''credential'' za zaposlitev - kot rečeno, pač da maš papir za pomahat z njim (''aktivno znanje angleščine'' pa to). Če bom šla pa kdaj v tujino študirat/delat bom pa verjetn itak njihova priporočila mogla ubogat oz. pač na frišno nardit karkoli že bo. pomoje mi pa noben od treh (CAE, IELTS, TOEFL) ne bi bil problem z neki priprave.
BEC vem da ni bau bau, sem mami pomagala se učit, samo prov te poslovne okoliščine in small talk in to so mi tko... ma tko no, jest bi to bl uizi z manj besedami in manj ''priliznjeno'' povedala - pač se morš v poslovnem besedišču mal izvežbat; ampak še vedno je pa precej specifično, sploh če se ne giblješ redno v teh krogih.

p.s.: avtorica pravi, da bi rabila za študij oz. izpopolnjevanje izobrazbe in da ma na voljo CAE in IELTS.

p.p.s.: meta22, na netu so povsod vzorci izpitov, pa poglej kaj bi ti ustrezalo npr user posted image pa zdej sm vidla, CAE je zadnji letošnji rok 190€, IELTS pa 192€ (že za drugo leto veljavna cena).
[/quote]

Papir kot praviš, krasno, ne morem oporekat, res je, vse je res, ampak saj veš kako pravijo ... is the attitude that counts... and in the end of the day, they might just as well assess you on the basis of register and conciseness ... in to je tisto kar šteje.
Imaš prav, da bo v končni fazi vseeno potrebno slediti navodilom in zahtevam končnega "naročnika", ergo ni bistvene razlike med CAE in IELTS, upoštevajoč, da ima prvi doživljenski rok trajanja, drugi pa le dve leti, ampak če se vpišeš na "napačno" univerzo, ti pravi ne pomaga, grdo ali pa lepo user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
17.11.2010 23:51:57   
KT
citirat kot vidiš, ne znam user posted image

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
18.11.2010 20:56:27   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: meta22

Za študij ali izpopolnjevanje moje izobrazbe bi potrebovala mednarodni izpit iz angleščine. V ponudbi sta dva: Cambridge Certificate of Advanced English ali IELTS. Kateri se bolj "splača", kateri je lažji, kateri je cenejši, kje se opravlja, kako,...?
hvala za odgovore

meta




Ne vem sicer zakaj ta certifikat potrebuješ, vendar je pred mnoooogimi leti resnično nekaj veljal le CPE (Certificate of Proficiency in English). CAE je stopnja manj, FCE pa še manj (je ekvivalent naši maturi).
Zato ti svetujem, da če angleščino obvladaš, potem pojdi raje delat CPE. Če ne obvladaš angleščine ne nivoju CPE ti itak ne bo zneslo uspešno študirat v angleščini.

Nekaj "treninga" boš tako ali tako opravit, ker se je smiselno predhodno seznanit s "tehniko" opravljanja teh izpitov, zato je CAE precejšnja izguba časa in stran vržen denar.

Izpite pa organizira British Council.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
18.11.2010 22:35:07   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: meta22

Za študij ali izpopolnjevanje moje izobrazbe bi potrebovala mednarodni izpit iz angleščine. V ponudbi sta dva: Cambridge Certificate of Advanced English ali IELTS. Kateri se bolj "splača", kateri je lažji, kateri je cenejši, kje se opravlja, kako,...?
hvala za odgovore

meta




Ne vem sicer zakaj ta certifikat potrebuješ, vendar je pred mnoooogimi leti resnično nekaj veljal le CPE (Certificate of Proficiency in English). CAE je stopnja manj, FCE pa še manj (je ekvivalent naši maturi).
Zato ti svetujem, da če angleščino obvladaš, potem pojdi raje delat CPE. Če ne obvladaš angleščine ne nivoju CPE ti itak ne bo zneslo uspešno študirat v angleščini.

Nekaj "treninga" boš tako ali tako opravit, ker se je smiselno predhodno seznanit s "tehniko" opravljanja teh izpitov, zato je CAE precejšnja izguba časa in stran vržen denar.

Izpite pa organizira British Council.


Dashenka pa si pribila že pošten žebelj na vse skupaj. Grdo ali pa lepo, CPE danes (takšen kot je zastavljen) ni več enostaven mačji kašel.
Ko sem se ga lotila po maturi (še danes ne vem kaj mi je bilo user posted image ) se je dal "prežvečiti" in sem ga tudi uspešno opravila, danes pa je - roko na srce - kar pošten zalogaj: očitno Cambridge ne želi več preveč vehementno in velikodušno opletati s CPE certifikati. je pa res, da mi je CPE pomagal izgradilti kar lepo kariero.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
20.11.2010 21:29:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: KT
Moje mnenje ostaja, da kandidati (moje varovanke in varovanci so zadosten dokaz), ki so uspešno opravili maturo na višji ravni, lahko uspešno opravijo CAE (po predhodni pripravi na vrste nalog, seveda), po malce bolj izdatni pripravi pa tudi tisti, ki so uspešno opravili maturo na osnovni ravni (govorim seveda o angleščini).

KT a imaš izkušnje s pripravo kandidatov na te certifikate - morda tudi na CPE?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
22.11.2010 22:06:57   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: KT
Moje mnenje ostaja, da kandidati (moje varovanke in varovanci so zadosten dokaz), ki so uspešno opravili maturo na višji ravni, lahko uspešno opravijo CAE (po predhodni pripravi na vrste nalog, seveda), po malce bolj izdatni pripravi pa tudi tisti, ki so uspešno opravili maturo na osnovni ravni (govorim seveda o angleščini).

KT a imaš izkušnje s pripravo kandidatov na te certifikate - morda tudi na CPE?


Oprosti za malce pozen odgovor: kot sem napisala, sem se sama lotila CPE po koncu srednje šole ... kaj naj rečem user posted image  ... brez kakršnekoli samokritičnosti (ki je otroci - in jaz sem tudi po končani srednji šoli to še vedno bila in sem delno tudi še danes user posted image ) sem CPE uspešno opravila. Od takrat do danes sem kar nekaj posameznikov pripravila za ta certifikat (ponosno lahko rečem, da so vsi uspešno opravili). Ampak moram si narediti tudi medvedjo uslugo, in sicer od takrat, ko sem jaz opravljala ta certifikat do danes, so se stvari popolnoma spremenile. Kot sem že napisala, so se tudi v Cambridge-u na nek način "streznili" in izdatno začinili ta test.

Če te karkoli zanima me kar kontaktiraj, lahko tudi na ZS.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
22.11.2010 22:46:10   
zmajaz
Ma rada bi šla delat ta certifikat - čeprav ne z nekim točno določenim razlogom zakaj ... user posted image  Morda pač kot nek dodaten dokaz mojega znanja. user posted image
Nekaj sem že reševala vaje na spletni strani FloJoe - ene niso nič posebnega, ene so pa res kar "začinjene", ker vsebujejo bolj nevsakdanje izraze, da sploh ne veš, od kod so jih potegnili. Zdaj sem si naročila še nekaj knjig z vajami, potem bom pa videla, kako dalje.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mednarodni certifikat iz angleščine
23.11.2010 0:02:20   
KT
Kar pogumno! user posted image user posted image user posted image  Zaupaj vase!
Sama sem se dodatno poglobila v to kaj dejansko prinaša točke na izpitu, ergo ko boš prišla do trenutka in se dejansko odločila, da se odpraviš na Tivolsko (beri British Council), ti rade volje dam še nekaj namigov.  

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?