Bolniška (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Peli -> Bolniška (15.11.2010 21:40:14)

Znano mi je da boleznino do 30 dni krije delodajalec, me pa zanima, a to pomeni 30 delovnih ali koledarskih dni?




luka jan -> RE: Bolniška (15.11.2010 21:46:52)

koledarskih




Peli -> RE: Bolniška (15.11.2010 21:52:57)

Računala sm po urah in so mi plačali po delovnih dneh, čudno pa mi je kako to, ko sem imela 10 dni v prejšnem mesecu bolniško nad 30 dni (odobreno od komisije), plačano pa le 2 dni[sm=zmeden.gif]




nina166 -> RE: Bolniška (16.11.2010 6:54:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Znano mi je da boleznino do 30 dni krije delodajalec, me pa zanima, a to pomeni 30 delovnih ali koledarskih dni?


delovnih




pikica* -> RE: Bolniška (16.11.2010 7:41:13)

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

koledarskih


u wish. Bo kar 30 delovnih treba nabrat.




*piškotek* -> RE: Bolniška (16.11.2010 7:47:40)

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

koledarskih


u wish. Bo kar 30 delovnih treba nabrat.




Točno tako ja!




zmajaz -> RE: Bolniška (16.11.2010 8:04:07)

Ja - seveda - delovnih.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.11.2010 9:08:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




luka jan -> RE: Bolniška (16.11.2010 9:25:11)


IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

koledarskih


u wish. Bo kar 30 delovnih treba nabrat.



Tega pa res nisem vedela.[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




sunny24 -> RE: Bolniška (16.11.2010 9:47:49)

A delovnih? Od kdaj pa to? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  Jst sem začela z bolniško 16.6., s 16.7. pa sem začela z bolniško preko komisije, torej 30 koledarskih dni...




luka jan -> RE: Bolniška (16.11.2010 9:54:12)


IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

A delovnih? Od kdaj pa to? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  Jst sem začela z bolniško 16.6., s 16.7. pa sem začela z bolniško preko komisije, torej 30 koledarskih dni...


Tudi pri meni je bilo tako, še vedno mislim da gre za koledarske in ne delovne dni.




koala -> RE: Bolniška (16.11.2010 9:59:48)

Kolikor sem jaz seznanjena je 30 koledarski dni.




zmajaz -> RE: Bolniška (16.11.2010 10:04:18)

XII. PRAVICE DO NADOMESTIL IN POVRAČIL
XII/1. Pravica do nadomestila plače
137. člen
(1) Zavarovanci imajo pravico do nadomestila plače med začasno zadržanostjo od dela:
1. od prvega delovnega dne zadržanosti od dela zaradi presaditve živega tkiva in organov v korist druge osebe, zaradi darovanja krvi na dan, ko prostovoljno darujejo kri, posledic dajanja krvi, nege ožjega družinskega člana, izolacije in spremstva, ki ju odredi osebni zdravnik ter zaradi poškodbe pri delu in poklicne bolezni, nastale pri izvajanju aktivnosti iz 18. člena zakona;
2. od 31. delovnega dne začasne nezmožnosti za delo zaradi bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom ter poklicne bolezni ali poškodbe pri delu, razen v primerih iz 3. in 4. točke tega odstavka;
3. od prvega delovnega dne začasne nezmožnosti za delo delavca zaradi bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom potem, ko je bilo za posamezno odsotnost z dela do 30 delovnih dni zaradi bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom, izplačano nadomestilo v breme istega delodajalca v koledarskem letu za 120 delovnih dni;
4. če gre za dve ali več zaporednih odsotnosti z dela zaradi iste bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom do 30 delovnih dni, pa traja v posameznem primeru prekinitev med eno in drugo odsotnostjo manj kot deset delovnih dni, gre nadomestilo plače v breme obveznega zdravstvenega zavarovanja od prekinitve dalje.




zmajaz -> RE: Bolniška (16.11.2010 10:06:46)

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24
A delovnih? Od kdaj pa to? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]   Jst sem začela z bolniško 16.6., s 16.7. pa sem začela z bolniško preko komisije, torej 30 koledarskih dni...

Tudi pri meni je bilo tako, še vedno mislim da gre za koledarske in ne delovne dni.

Četudi je nadaljevanje bolniške odobrila komisija, je moral delodajalec pokriti 30 delovnih dni, šele od 31. dne dalje pa ZZZS. Vem tudi, ker je moral tast zaposlenemu, ki je bil udeležen v prometni nesreči in je zdaj že 2 leti v komi, pokriti 30 delovnih dni (torej praktično mesec in pol koledarskih), šele nato je šlo v breme ZZZS in nato v invalidsko pokojnino.




Dvoje src -> RE: Bolniška (16.11.2010 10:13:12)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: luka jan
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24
A delovnih? Od kdaj pa to? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]   Jst sem začela z bolniško 16.6., s 16.7. pa sem začela z bolniško preko komisije, torej 30 koledarskih dni...

Tudi pri meni je bilo tako, še vedno mislim da gre za koledarske in ne delovne dni.

Četudi je nadaljevanje bolniške odobrila komisija, je moral delodajalec pokriti 30 delovnih dni, šele od 31. dne dalje pa ZZZS. Vem tudi, ker je moral tast zaposlenemu, ki je bil udeležen v prometni nesreči in je zdaj že 2 leti v komi, pokriti 30 delovnih dni (torej praktično mesec in pol koledarskih), šele nato je šlo v breme ZZZS in nato v invalidsko pokojnino.

ampak po 30 dneh delodajalec vloži zahtevek za refundecijo (na ZZZS) in dobi povnjen tisti mesec nazaj.




zmajaz -> RE: Bolniška (16.11.2010 10:15:50)

Ja - plačo in prispevke ves čas bolniške nakazuje delodajalec in potem zahteva refundacijo, vendar jo dobi šele od 31. delovnega dne dalje.




Sunny Morning -> RE: Bolniška (16.11.2010 10:29:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: luka jan
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24
A delovnih? Od kdaj pa to? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]   Jst sem začela z bolniško 16.6., s 16.7. pa sem začela z bolniško preko komisije, torej 30 koledarskih dni...

Tudi pri meni je bilo tako, še vedno mislim da gre za koledarske in ne delovne dni.

Četudi je nadaljevanje bolniške odobrila komisija, je moral delodajalec pokriti 30 delovnih dni, šele od 31. dne dalje pa ZZZS. Vem tudi, ker je moral tast zaposlenemu, ki je bil udeležen v prometni nesreči in je zdaj že 2 leti v komi, pokriti 30 delovnih dni (torej praktično mesec in pol koledarskih), šele nato je šlo v breme ZZZS in nato v invalidsko pokojnino.

ampak po 30 dneh delodajalec vloži zahtevek za refundecijo (na ZZZS) in dobi povnjen tisti mesec nazaj.

Nekdo je na bolniški od 14.09. V breme delodajalca je do 26.10. Pri obračunu plače za oktober daš zahtevek za refundacijo na ZZZS, ampak samo za obdobje od 26.10. dalje. Prvih 30 delovnih dni je strošek delodajalca.




zmajaz -> RE: Bolniška (16.11.2010 10:32:34)

Evo - tudi Zakon o delovnih razmerjih pravi, da gre za DELOVNE dni:
137. člen
(nadomestilo plače)
(3) Delodajalec izplačuje nadomestilo plače iz lastnih sredstev v primerih nezmožnosti delavca za delo zaradi njegove bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom, in sicer do 30 delovnih dni za posamezno odsotnost z dela, vendar največ za 120 delovnih dni v koledarskem letu. V primerih nezmožnosti za delo delavca zaradi poklicne bolezni ali poškodbe pri delu, izplačuje delodajalec nadomestilo plače delavcu iz lastnih sredstev do 30 delovnih dni za vsako posamezno odsotnost z dela. V času daljše odsotnosti z dela izplača delodajalec nadomestilo plače v breme zdravstvenega zavarovanja.




Peli -> RE: Bolniška (16.11.2010 13:35:16)

Hvala lepa za odgovore, zdej vem, da ne bom komu po nepotrebnem težila, sicer gre za par evrčkov... ampak vseen...




emaa -> RE: Bolniška (16.11.2010 14:13:54)

Pri bolniških je tako, po 30 koledarskih dneh gre zadeva na komisijo, po 30 delovnih dneh pa začne stroške kriti ZZZS. Zato pa je potem večinoma zmeda.




Stran: [1]