Brisanje ritke (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Brisanje ritke (4.8.2005 11:11:00)

Pri katerih letih si otrok samostojno obriše ritko po kakanju?

Naša 5,5 letnica tega ne zna in se tudi ne želi naučit :zmeden: (no, ne bom se spuščala v vzgojo njene mame) :(

LP :rozica:




Lenny -> Brisanje ritke (4.8.2005 11:19:39)

Ne vem, ampak najin triletnik s ponosom poskuša. Seveda še ni dovolj natančen, tako da "prisotna odgovorna odrasla oseba" zadevo dokonča. :) Kdaj bo čisto samostojen na tem področju, bomo pa še videli.




Grascakinja -> Brisanje ritke (4.8.2005 11:27:42)

A ne gre ta 5,5 letnica v šolo jeseni? Kako bo pa tam? Madona, Tinka, pa kaj je res tok mim to ženšče?




pika** -> Brisanje ritke (4.8.2005 12:18:36)

Naš starejši je to obvladal nekje pri 6,5. Tudi po 7. letu je še kdaj klical, ko je bila "kriza".:zmeden:

Tud pri mojem mlajšem bratu sem bila dvorna ritobrisalka nekje do 7. leta. :hudicek:

Eni prej , eni kasnej. Je pa hudo zdaj, ko gredo tamaučki tako zgodaj v šolo. Naš fant je kdaj prišel iz šole s polno ritko, ker si ni upal na stranišče, ker si ni znal dobro obrisat rito.:pujs:




Marogica -> Brisanje ritke (4.8.2005 12:20:00)

Tudi naš 4,5-letnik poskuša že skoraj slabo leto, vendar mu mi pomagamo, ker se ne obriše dobro. Drugače pa imamo na Wc-ju vlažilne robčke, s katerimi ga bolje obrišemo.
Kdaj pa je "normalno", da se otrok sam obriše, pa ne vem. Mogoče bi vprašala pediatrinjo?




Anonimen -> Brisanje ritke (4.8.2005 13:06:17)

Vidim, da je tole res različno. Se mi zdi, da je naša že res tolk samostojna, da bi lahko...ampak..bo že njena mamica poskrbela za to, a ne :bravo:

Mene je samo tko informativno zanimal...

Ja, Pupa, ne bi zgubljala besed :racka:




Stran: [1]