Ste že slišale? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


jazz -> Ste že slišale? (4.8.2005 10:59:51)

...da so včasih v flaško mleka stisnili limono, da se je sesirilo in dali to otroku pit! Meni to ni glih:( Mogoče včasih ja, ko so pili domače kravje mleko. Ne moreš mu pa tega dat sedaj, v aptamil ar. To sem napisala samo zaradi tega, ker me tašča prepričuje da je to oh in sploh fajn. Zdaj dobivam polno podobnih nasvetov in kritik, ker ima mali rahlo premalo železa v krvi. Kaj pa ve mislite na to?




Lenny -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:01:51)

Jaz, revež mali, sem bila davnega leta xx deležna te dobrote :( Po pripovedovanju odraslih udeležencev tega mučenja, sem baje vedno vse izbruhala, dokler se po enem tednu niso naveličali in me začeli "normalno" hraniti. Baje je bila to takrat ful modna muha.




P.M. -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:03:58)

Da bi stavili limono v mleko še nisem slišala, sem pa slišala da pomaga kapljica ali dve limone premagati kolcanje pri dojenčku. Nisem pa še probala, ker ne vem če bi bilo prav...




janja -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:05:56)

Jaz sem pred leti, ko sem pazila 10 otrok ene družine to slišala. Pride mala (no takrat je bila stara 10 let) v kuhinjo in mi reče, da bo vzela mleko in vanj stisnila limono. Mi sploh ni potegnilo. Ampak njej je bilo pa zelo dobro.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.8.2005 11:07:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




jazz -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:11:09)

...nisem še znorela, pa se lahk zgodi:)-:)-:)-




janja -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:11:20)

Punce, mislim, da so včasih stiskali limono v sveže mleko in ne adaptirano.




darjatimci -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:11:28)

Tega pa jaz tudi še nisem slišala pa že kar nekaj časa teptam to zemljo?:zmeden:




Lenny -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:17:13)

Po maminem pripovedovanju je zadeva potekala nekeko takole: mleko (kravje) je bilo treba segreti do točno določene temperature, dodati limonin sok, ohladiti in dojenček naj bi to spil. Postopek je redko uspel. Varianta ena je bila, da se je vse skupaj skisalo že v loncu, varianta dve, da se je skisalo v mojem želodcu in v loku letelo ven, varianta tri je bila zelo redka, torej da je bilo vse O.K. in da packarije nisem izbruhala.




Grascakinja -> Ste že slišale? (4.8.2005 11:29:35)

bogi otroc... pil pokvarjeno mleko... bljah...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.8.2005 14:34:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lenny -> Ste že slišale? (4.8.2005 14:38:24)

Baje zaradi lažje prebavljivosti mleka :zmeden: Še dobro, da sta moja dva hitro opustila te eksperimente.




neja -> Ste že slišale? (4.8.2005 16:12:23)

Ojej, groza! No, pri kolcanju pa res pomaga in nič ne bo narobe, če katera poskusi. LP:)




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.8.2005 21:36:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]