Rižolino (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sergeja26 -> Rižolino (3.8.2005 13:45:59)

Moj mali je star 8 mesecev in se poleg ostale hrane še vedno dojiva; Ker se rižolino, čokolino,... mešajo z mlekom, me zanima če mu lahko naredim obrok z alpskim mlekom? (me kar strese ob misli, da bi mu adaptiranega not mešala)
:zmeden2:

Saj ga ni treba z vodo mešat - a ne?

hvala za vsak odgovor...

lp, sergeja
:rozica:




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.8.2005 13:56:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




total -> Rižolino (3.8.2005 13:56:55)

Zakaj pa te strese če bi pripravila z adaptiranim:zmeden:? Moj:duda: bo star 11 mesecev in bom mu šele zdaj ponudila kravje mleko.





Nia30 -> Rižolino (3.8.2005 14:03:27)

Kravje mleko šele po 12. mesecu in še to ne alpsko ampak navadno, polnomastno. Mleko skuhaš in ga najprej redčiš z vodo in šele po nekaj časa daš samo mleko.

Pri 8ih mesecih definitivno adaptirano mleko.
Zakaj pa ne kupiš mlečnih kašic od Milupe ali Hipp - veliko različnih okusov in vse se mešajo z vodo.




Anonimen -> Rižolino (3.8.2005 14:03:53)

Jaz delam z adaptiranim,z Hippom 2,me je pa tud kr mal tresl:)-:)-na začetku.Tamala to obožuje.




tinatona -> Rižolino (3.8.2005 14:45:32)

Zakaj mu ga pa ne narediš z izbrizganim tvojim mlekom, če ti je groza delat z adaptiranim? Tako kot so že rekle punce kravje mleko lahko uporabiš po enem letu, domače in razredčeno (na začetku).

LP Tina :rozica:




SaaS -> Rižolino (3.8.2005 14:57:59)

Ne razumem zakaj te trese. Moj je star 9 mesecev in mu mlečne kaše pripravljam z adaptiranim mlekom. Pa ne vidim nobenega problema.
Če se bojiš, da je vse skupaj ena kemija, mu lahko delaš s svojim mlekom, kot je že predlagala tinatona.
Če pa je problem v pripravi, v času, pa uporabi kaše, kjer rabiš le vodo. Tiste kaše, ki se delajo z vodo, imajo adaptirano mleko že dodano.




Pi-kica 1 -> Rižolino (3.8.2005 16:35:30)

Če boš poskusila adaptirano mleko, bož videla, da je prav dobrega okusa... Če Samo kaj pusti, vse očka poje za večerjo.

LP

Pi-kica




Petra P. -> Rižolino (3.8.2005 17:03:56)

mi pri 9. mesecih še ne dajemo mleka. če je treba (keksolino) dodamo adaptirano. ampak raje kupujem kašice, ki so za mešat z vodo (Nestlee ali HIP)




Mateja-13 -> Rižolino (3.8.2005 20:06:10)

Jaz sem si nekaj časa celo iztiskala mleko iz prsi in ga mešala z čokolinom. Pravzaprav je najbolje in enostavneje kupiti takšno hrano, ki mleko (adaptirano) že vsebuje. kravje mleko sem dala šele po dopolnjenem prvem letu in to polnomastno in nikakor ga ne mešat z vodo, ker še vse poslabšaš. Do takrat pa kupuj adaptirano mleko, iz njega kuhaj gris, mlečni riž ... Jaz sem ga kupovala tudi v Avstriji, kjer je neprimerno ceneje in še več okusov je na izbiro (tako je bilo leta 2004).




Marogica -> Rižolino (3.8.2005 20:15:57)

Čisto na kratko:
-če imaš dovolj svojega mleka, mu ga znešaj s svojim.
-će kompliciraš, boš kupovala adaptirano mleko
-če ne kompliciraš, mu boš dala alpsko, neprekuhano mleko.
Jaz svojemu fantku dajem od 6. mes alpsko mleko-brez problemov. Prve tri dni sem ga mešala z prekuhano vodo in opazovala, če pride do kakpne reakcije.
Tudi pri starejšem je bilo enako in pomislite, je zdrav.

Za vse, ki se ne strinjajo z menoj in bi rade ZOPET razpredale o mleku, kaj je zdravo.....itd...-ne da se mi odgovarjat. Jaz zastopam svoje stališče. Je pa ta tema aktualna vsake 3 dni.




mamica80 -> Rižolino (3.8.2005 21:55:45)

se strinjam z marogico

sploh ne komplicirat

itak ko pridejo z 11 meseci ali se manj v jasli dobijo za zajtrk cokolino, gres, kuhan riz in podobne mlecne stvari narejene z 3.5%m.m. alpskim mlekom

tak da ze rajsi jst doma prej sprobam vse kot pa da mu v vrtcu dajo prvic mleko in pride domov vest pikast in potem ugotavlas 2 mesca in dijeto drzis in si zarad tega na bolniski...




Anja167 -> Rižolino (3.8.2005 22:28:15)

A mi lahko katera pove, kje se, razen na kmetijah, dobi navadno, polnomastno, nehomogenizirano mleko? Ker jaz iščem po trgovinah in takega, kot so ga prodajali včasih, ni in ni...




Stran: [1]