Calpol / Daleron (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


corfu -> Calpol / Daleron (3.8.2005 13:28:15)

V lekarni mi je rekla, das je to eno in isto, le proizvajalec je drug. Zdaj pa mi nekaj ne potegne. dalerona, naj ne bi dal otroku dokler nima temperature nekaj nad 38 stopinj, in kako mu ga potem lahko dam daleron namreč ob izraščanju zob, če ga boli, a sploh ni vročine:zmeden2::zmeden2::zmeden2:




ticko -> Calpol / Daleron (3.8.2005 13:51:10)

Evo, tudi mene to zanima...
Meni je pediater reku, da vročina ne pride zaradi izraščanja zob:zmeden::zmeden::zmeden:
Halo, na navodilih za uporabo od Calpola pa piše, da ga damo lahko otroku, pri težavah z izraščanjem zob...
Samo mora biti vročina >38. jst sem mu v soboto dala eno žličko, ker sem ga vidla kako si drgne dlesni in joka, vročine je imel 37,7, potem mu je pa sam vročina padla na 35 - pa ful je blo vroče...Ta calpol res hitro zbije vročino, samo za zobke pa ni kej dost pomagu...
Torej, ne vem ti pomagat!!!

SORRY PA LP!:rozica:




klavdijas -> Calpol / Daleron (3.8.2005 14:05:00)

Calpol je sirup za otroke, ki je se kar dobrega okusa. Daleron je za vecje otroke in odrasle je pa bolj zanic za popit.


Lp,


Klavdija




Suzi* -> Calpol / Daleron (3.8.2005 14:08:00)

Daleron ima okus po ananasu. Zakaj bi bil torej zanič? :zmeden: Mi ga imamo že od malega, ker so nam tega priporočali, prvič slišim, da je za večje otroke. :zmeden:




Suzi* -> Calpol / Daleron (3.8.2005 14:08:51)

Oooooooo, jaz ima pa slikico!!!! :bravo: Moj zlati sonček! 9nebesa




taška30 -> Calpol / Daleron (3.8.2005 14:23:09)

Oboje vsebuje paracetamol - torej je res enako, le od drugega proizvajalca. Paracetamol je analgetik (proti bolečinam) in antipiretik (zbija vročino) obenem. Torej se ga jemlje proti bolečinam, tudi če ni vročine (by the way, ista stvar se prodaja tudi kot Lekadol, ki ga vsi poznamo, le doza je večja, ker je za odrasle).
Kar se tiče pa tega da naj ga ne bi dajal dokler nima otrok nad 38°, je pa razlog najbrž v tem, da malo vročine do 38° ne škodi, saj se tako telo najbolj učinkovito bori proti bolezni (recimo virusi prehlada), če je več, jo je pa treba zbijati, da ne pride do drugih problemov.
Lp




taška30 -> Calpol / Daleron (3.8.2005 14:24:28)

Hoj, Suzi, ful luštna slikca ;)
Lp, Taška




Anonimen -> Calpol / Daleron (3.8.2005 14:24:46)

Daleron je ful dober, mi ga imamo prav zato. Čisto nič nima po zdravilih okusa. Imamo ga pa od svečk naprej.




Špacka -> Calpol / Daleron (3.8.2005 16:04:38)


Men je pediater predpisal Daleron pri 1 cepljenju, če bi se pri mali pojavila vročina, ki je pri cepljenju ne dobi, ampak joka cel dan, verjetno jo boli, tako da mi je svetoval, naj ji kar dam proti bolečini tako da ni problema.





Anonimen -> Calpol / Daleron (3.8.2005 20:03:37)

za bolečine pri izraščanju zob priporočam raj kaj naravnega recimo homeopatske kroglice osanit - se dobijo v avstriji

lp, lara




Stran: [1]