laringitis in bazen (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


nynna -> laringitis in bazen (28.10.2010 14:00:27)

Naša šestletnica od včeraj kašlja tako da kaže na laringitis. nima vročine, počuti se dobro. že cel teden ima obljubljeno da se gremo jutri kopat v Atlantis. Ali mislite če gremo vseeno da se bo stvar samo poslabšala. naj raje ne gremo. Sprašujem ker bo zelo zelo razočarana ker že cel teden odšteva in je pridna na ta račun. Res pa ne bi rada poslabšala zadeve. Svetujte prosim. Hvala




KIKI**** -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 14:08:02)


To je vnetje (virusno ali pa bakterijsko) in res dobim ošpice, ko nekdo v zdrav krog ljudi vozi bolane otroke.
Priden otrok gor al pa dol, če ni zdrav je za moje pojme za doma.




hmm... -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 14:14:41)

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****


To je vnetje (virusno ali pa bakterijsko) in res dobim ošpice, ko nekdo v zdrav krog ljudi vozi bolane otroke.
Priden otrok gor al pa dol, če ni zdrav je za moje pojme za doma.



Se strinjam.




Naja31 -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 14:16:42)

IZVIRNO SPOROČILO: nynna

Naša šestletnica od včeraj kašlja tako da kaže na laringitis. nima vročine, počuti se dobro. že cel teden ima obljubljeno da se gremo jutri kopat v Atlantis. Ali mislite če gremo vseeno da se bo stvar samo poslabšala. naj raje ne gremo. Sprašujem ker bo zelo zelo razočarana ker že cel teden odšteva in je pridna na ta račun. Res pa ne bi rada poslabšala zadeve. Svetujte prosim. Hvala

A ti to resno sprašuješ?
Ker ne morem verjet, da nekdo sprašuje ali naj otroka z laringitisom pelje v bazen.





majčica1508 -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 14:18:32)

Razloži ji,da boste šli drugič na bazen.......zdaj se pa najprej pozdravite




StrawberrY -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 16:29:51)

Meni je pa ravno otrokova zdravnica priporočala kopanje v termah [sm=zmeden.gif]. Ene par let nazaj je imel otrok močan laringitis, mi smo imeli pa rezerviran dopust v termah. Pa mi je rekla, da naj gremo, da ni boljšega za laringitis. In smo šli, stanje se mu je pa v enem dnevu popravilo. In ko sem jo vprašala glede prenosa bacilov, je rekla, da se laringitis ne prenaša.




špelin@ -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 16:34:30)

Imam toliko ljubezni do svojih otrok in toliko spoštovanja do drugih, da bolnega otroka ne bi vlačila na bazen.

StrawberrY, samo zate:

"Laringitis=krup, je akutno, nenadno stanje, ki običajno začne okoli polnoči z lajajočim kašljem, občutkom težkega dihanja, piskoanjem pri vdihu. Najpogosteje je to začetni znak neke viroze (parainfluenca, influenca, adenoviroze, RSV).Lajajoč kašelj traja eno noč, včasih (redkeje) še drugo noč, potem pa kašelj postane sočen, glas hripav in otrok je zelo smrkav.
Laringitis je torej nenadno vnetje z oteklino glasilk, ki ga povzročajo virusi. En virus (ki pa je nalezjliv) bo pri nekom povzročil samo smrkanje, pri drugem pa morda tudi vnetje v žrelu in nižje. Laringitis kot tak ni nalezljiv, nalezjliv pa je povzročitelj, ki povzroča podobne znake pri vseh obolelih."




StrawberrY -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 16:48:09)

Hvala, ampak jaz takrat res nisem vedela. Lahko samo rečem, da našemu je pomagalo, upam pa, da takrat nismo koga okužili.[sm=smiley13.gif]




špelin@ -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 16:51:55)

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY
Hvala, ampak jaz takrat res nisem vedela. Lahko samo rečem, da našemu je pomagalo, upam pa, da takrat nismo koga okužili.[sm=smiley13.gif]

Verjamem, da mu je pomagalo, ker je to ene sorte inhalacija. Ves čas se učimo, jaz tudi ne vem vsega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




nynna -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 17:20:25)

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Meni je pa ravno otrokova zdravnica priporočala kopanje v termah [sm=zmeden.gif] . Ene par let nazaj je imel otrok močan laringitis, mi smo imeli pa rezerviran dopust v termah. Pa mi je rekla, da naj gremo, da ni boljšega za laringitis. In smo šli, stanje se mu je pa v enem dnevu popravilo. In ko sem jo vprašala glede prenosa bacilov, je rekla, da se laringitis ne prenaša.


Jaz res nisem hotela nikogar razburiti ali pa biti neodgovorna do drugih ljudi samo sem isto razmišljala, ker je tudi nam zdravnica rekla da se laringitis ne prenaša, ter da je dobro da otrok dobi čim več vlage. Ne vem zato sem vprašala. Niti nisem prepričana če ga res ima ker je bil včerajšen kašelj še suh danes je pa že moker, drugih znakov ni.




tikatonka -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 21:30:59)

Niti nisem prepričana če ga res ima ker je bil včerajšen kašelj še suh danes je pa že moker, drugih znakov ni.[/quote]

Laringitis je pa tako zelo očitna stvar, da ne moreš dvomit. Otrok zelo težko diha in lahko tudi kašlja - poseben lajajoč kašelj, ne pa suh kot si napisala. Je že res da pomagajo vlažilne inhalacije, vendar v toplicah in bazenih je prisoten klor, ki pa je zelo alergen in lahko povzroči posledično tudi napad laringitisa, kar se je zgodilo naši 6 mesečnici [sm=smiley19.gif]




špelin@ -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 21:35:10)

IZVIRNO SPOROČILO: nynna

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Meni je pa ravno otrokova zdravnica priporočala kopanje v termah [sm=zmeden.gif] . Ene par let nazaj je imel otrok močan laringitis, mi smo imeli pa rezerviran dopust v termah. Pa mi je rekla, da naj gremo, da ni boljšega za laringitis. In smo šli, stanje se mu je pa v enem dnevu popravilo. In ko sem jo vprašala glede prenosa bacilov, je rekla, da se laringitis ne prenaša.


Jaz res nisem hotela nikogar razburiti ali pa biti neodgovorna do drugih ljudi samo sem isto razmišljala, ker je tudi nam zdravnica rekla da se laringitis ne prenaša, ter da je dobro da otrok dobi čim več vlage. Ne vem zato sem vprašala. Niti nisem prepričana če ga res ima ker je bil včerajšen kašelj še suh danes je pa že moker, drugih znakov ni.

Tole bo zagotovo ena od viroz, ki so trenutno na pohodu.

IZVIRNO SPOROČILO: tikatonka
Laringitis je pa tako zelo očitna stvar, da ne moreš dvomit. Otrok zelo težko diha in lahko tudi kašlja - poseben lajajoč kašelj, ne pa suh kot si napisala.

Drži. Odkar sem ga imela sama, mi je povsem jasno, kako zelo hudo je to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




krfjolca -> RE: laringitis in bazen (28.10.2010 22:39:54)

Raje ostanite doma in naredite vlažne inhalacije v domači kopalnici. Ni fer do drugih, da vodiš kašljajočega otroka na bazen. 




Stran: [1]