just olje 31 (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Hope2 -> just olje 31 (27.10.2010 18:33:11)

Danes sem ga končno kupila. Že sem malo preštudiral internet, pa me zanimata predvsem 2 stvari, ker so deljena mnenja.

Ali ga uživate na kocki sladkorja, v čaju ob kašlju oz za grlo?. Kaj pa če iz nosa teče, kje namažeš-po prsnem košu? (odrasli)

Ali ste uporabljali pri otrocih, kdaj ste jih rabili, kako ste jih rabili, koliko so bili stari?

A bi 2 letniku lahko dala 1 kapljico na prsni koš čez noč?




benika -> RE: just olje 31 (27.10.2010 19:37:50)



Danes sem ga končno kupila. Že sem malo preštudiral internet, pa me zanimata predvsem 2 stvari, ker so deljena mnenja.

Ali ga uživate na kocki sladkorja, v čaju ob kašlju oz za grlo?. Kaj pa če iz nosa teče, kje namažeš-po prsnem košu? (odrasli) Ja, ga uživamo v čaju. Če teče iz nosa se namažemo z materino dušico. Lahko se pa namažeš po prsnem košu tudi z 31 (ali pa po vratu in okrog njega potem oviješ šal).

Ali ste uporabljali pri otrocih, kdaj ste jih rabili, kako ste jih rabili, koliko so bili stari? Uporaba olja 31 se odsvetuje pri otrocih, saj je samo olje preagresivno za njih. Lahko pa daš par kapljic v izparilnik.

A bi 2 letniku lahko dala 1 kapljico na prsni koš čez noč? Po želji, jaz ne bi. Uporabi kremo materine dušice.






oka -> RE: just olje 31 (27.10.2010 19:42:54)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Danes sem ga končno kupila. Že sem malo preštudiral internet, pa me zanimata predvsem 2 stvari, ker so deljena mnenja.

Ali ga uživate na kocki sladkorja, v čaju ob kašlju oz za grlo?. Kaj pa če iz nosa teče, kje namažeš-po prsnem košu? (odrasli)

Ali ste uporabljali pri otrocih, kdaj ste jih rabili, kako ste jih rabili, koliko so bili stari?

A bi 2 letniku lahko dala 1 kapljico na prsni koš čez noč?



Ja, jaz ga uživam ampak z vodo. Pa ne samo ob prehladu ampak tudi pri prebavnih težavah. Pa grgram jih, ko me grlo boli, za ustno higieno (kapljica v vodi namesto ustne vodice), z njimi namažem če dobim herpes, pri glavobolu se z njimi namažem po sencih...

Pri otrocih sem previdna, tako, da petletnici jih ne dajem. Jih je enkrat grgrala in ji je bilo slabo pa še vonj je tako močan, ker vsebujejo meto, tako, da zna biti dražeče. Dvanajstletnik pa jih je že grgral in tudi popil, ko ga je bolel trebuh in je bilo o.k.

Jaz dveletniku ne bi dala kapljic na prsni koš. Kot sem že napisala je vonj kar močan in pediatri odsvetujejo eterična olja in mazila, ki vsebujejo mentol do tretjega leta. Jaz mojo malo madam zvečer namažem s kremo materine dušice.




oka -> RE: just olje 31 (27.10.2010 19:45:52)

Na tako dolgo sem pacala svoj odgovor, da imaš zdaj dva skoraj identična odgovora[sm=smiley36.gif].




Stran: [1]