[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.10.2010 12:02:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Freya88 -> RE: Pralna soda... (18.10.2010 13:21:56)

To pa zanima tudi mene... vem namrec da je soda dobra za beljenje (vsaj jaz jo v ta namen uporabljam za ciscenje umivalnika in kadi)... torej po moje ni v redu za druga kot belo perilo?:O Ampak to mislim da je govora o bikarboni?!

Pralna soda vs. soda bikarbona vs. citronska kislina... vse to sem ze slisala za pranje... zdaj pa, katero za kaj in kako?:)




jar -> RE: Pralna soda... (18.10.2010 14:32:36)

tole imam shranjeno: http://www.diaperpin.com/clothdiapers/article_bakingsoda.asp in vem, da je pralna soda dosti bolj agresivna in strupena od jedilne sode. in ker soda-bikarbona povsem zadostuje za vsa čiščenja mi ni treba razmišljat kje kupiti pralno sodo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.10.2010 15:38:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.10.2010 15:42:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Adelina -> RE: Pralna soda... Gina, help! (18.10.2010 18:36:22)

Jaz uporabljam navadno sodo iz Eurospina le za belo perilo-jo dam kar direkt v merico poleg doma narejenega gela za perilo.




Freya88 -> RE: Pralna soda... (18.10.2010 20:44:35)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jar, tnx!

OK, povzetek, ce koga zanima:

- pralna soda reagira z 2 enotama kisline; navadna z eno
- pralna ima visok pH 11; navadna malo preko 8
- pralna je zelo ucinkovita pri trdovratnih madezih; ceprav ne povzroca skodljivih pen, je zatrad pH toliko bolj agresivna, da je treba paziti na dobro izpiranje
- navadna se bolje raztopi in manj poskoduje perilo, se posebej elastike (visok pH pralne sode jih razjeda; in prav tako ostalo, s cimer pride v kontakt)
- v principu sta obe ucinkoviti, le da pralna pac 2x bolj; ampak zaradi manjse agresivnosti je pecilna soda boljsa (tud, ce se ne izpere dobro, ne bo nic skodila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] )



Ok... torej razlika je velika... ena je drazja in tezje dosegljiva?:D Druga pa cenejsa in ucinkovitejsa:)
Hvala, to je vse kar sem rabila vedet:)




Anaflis -> RE: Pralna soda... (26.1.2012 1:16:06)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

tiste, ki jo uporabljate:

- perete z njo tako belo kot barvno perilo?
- koliko je date?
- ali z njo uporabljate tudi prasek?
- ce prav razumem, je pralna soda nekoliko bolj "koncentrirana" od navadne sode (jap, vem, kemijska sestava je drugacna: pa kaj se?)?

________
Sama jo uporabljam tako za belo kot pisano perilo. Pralni prašek pa si naredim tako, da naribam eno pralno milo in dodam v enakem razmerju sodo bikarbono kot tudi pralno sodo - pralni učinek je odličen, pa še perilo lepo diši po aromi pralnega mila. Mehčalec in odstranjevalec vodnega kamna ni potreben ker oboje opravita soda bikarbona in pralna soda. Sicer sem pa navodila za pripravo našla tukaj, kjer je tudi odličen recept za pomivalni stroj: PRALNA SODA




Stran: [1]