Delovni čas-6 urni delovnik (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


nanč -> Delovni čas-6 urni delovnik (17.10.2010 18:18:52)

Kmalu začnem z 6 urnim delovnikom,zanima pa me(če ima katera kaj izkušenj s tem) kako ti delodajalec lahko razporedi delovni čas.Pri nas se dela v dveh izmenah,po 9-10 ali več ur na dan.Se pravi,da ko delamo popoldan smo tam do polnoči.Moja nadrejena je že nekaj sanjala,da bi hodila kasneje v službo(ko smo popoldan)in bi delala do 22.00- 23.00,odvisno pač od potreb.Seveda mi to ne paše,ker s tem potem ne rešim nič kaj dosti,razen pač da delam 6 ur.Itak se bom pozanimala na socialnem,kjer si bom dokončno vse uredila,me pa vseeno že zdaj zanima kako in kaj.




sunny24 -> RE: Delovni čas-6 urni delovnik (17.10.2010 18:57:58)

Mislim, da ti delodajalec omogoči 6 urni delavnik, kdaj boš delala je pa v njegovih rokah-tudi tako, kot ti je šefica že rekla. A si po porodniški? Ker v tem primeru pa nočnih (od 22h naprej) ne delaš (razen če se sama s tem stinjaš), kako boš delala pa ti bo spet delodajalec določil.

Fajn reši!




nanč -> RE: Delovni čas-6 urni delovnik (17.10.2010 19:02:12)

Mislim, da ti delodajalec omogoči 6 urni delavnik, kdaj boš delala je pa v njegovih rokah-tudi tako, kot ti je šefica že rekla. A si po porodniški? Ker v tem primeru pa nočnih (od 22h naprej) ne delaš (razen če se sama s tem stinjaš), kako boš delala pa ti bo spet delodajalec določil.

Fajn reši!
Ne,nisem po porodniški,že en čas ne.Za to sem se odločila,ker non stop šibamo nadure,zraven dveh otrok delam še šolo in enostavno ne zmorem več,ne gre.Lp




zmajaz -> RE: Delovni čas-6 urni delovnik (17.10.2010 19:12:09)

Tako je, kot pravi sunny24 - 6-urni delovnik ti delodajalec mora omogočiti, ampak kako ti bo pa te ure razporedil, je pa povsem v njegovih rokah. In ja - pogosto na žalost delodajalci namerno naredijo tako, da ti dajo take ure, da ti potem krajši delovnik itak nič ne pomaga in delavka raje vse skupaj opusti. Če imaš otroka mlajšega od treh let, tudi nisi dolžna delati nočnega dela, ampak delo do 22./23. ure se še žal ne šteje pod nočno, tako da imaš v bistvu zvezane roke.




Stran: [1]