|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim za nasvet
14.10.2010 19:57:37   
stonogae
Pred kar nekaj časa sem prijateljici posodila nekaj denarja. Sedaj je pa že kar nekaj časa, ko bi mi ga morala vrniti. Meni je pa enostavno nerodno, da bi ji rekla, ti posluši, sedaj bi pa že bil čas, da mi vsaj nekaj denarja vrneš.

Kaj bi ve naredile?


Sicer pa poznam pregovor, če hočeš izgubiti prijatelja mu posodi denar.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za nasvet
14.10.2010 20:04:06   
SMT3
Ponavad se reče:ej a nisva midva še neki u žlaht?user posted image

Verjamem da ti je zoprno ampak bo kr treba,če hočeš dobit denar nazajuser posted image

(odgovor članu stonogae)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za nasvet
14.10.2010 20:07:07   
hmm...
Lepo ji povej, da ji nočeš težit ampak da si ji pred časom posodila denar in (če je slučajno nanj pozabila) bi sedaj rada videla da ti ga vrne.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za nasvet
14.10.2010 20:10:59   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: stonogae

ti posluši, sedaj bi pa že bil čas, da mi vsaj nekaj denarja vrneš.

Kaj bi ve naredile?



a tko bi ji ti rekla?

no, jaz bi lepo vprasala ce je mogoce ze opcija da bi denar vrnila, ker bi ga jaz rabila..

(odgovor članu stonogae)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za nasvet
14.10.2010 21:21:56   
ajataja
Ma najboljš bi bilo v tej smeri ja,da pač imaš neki krizo zdej pri denarju in bi nujno rabila če bi ti lahko vrnila,pač mal pretiravi da imaš kake ful nepredvidene stroške,če seveda prijateljstvo še hočeš obdržat,v nasprotnem primeru pa itak ni problem rečt.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 6:29:39   
miapia
Ne vem, ali ste se zmenile za rok vračila, nimaš pa za kaj prosit, saj je tvoj denar. Rečeš ji, da je skrajni čas, da ti ga vrne in pika. Dlje bo trajalo, težje ga boš dobila nazaj, ker se očitno tvoja prijateljica zna izmikati.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 8:49:43   
TomTaylor
Mogoče se ne zna izmotat iz finančnih težav, ta tvoja kolegica, zato bi jo jaz najprej vljudno vprašala, če ti je sposobna vrniti zdaj, v nasprotnem bi se z njo dogovorila za nek nov okviren rok, v katerem bo sposobna vrniti dolg. Če je dolg večji, bi ji mogoče lahko predlagala obročno vračilo, seveda pa bi dogovor sklenila pisno, seveda, če se z vračilom res ne bi tako mudilo.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 9:10:09   
miapia
Pravi prijatelj, ki nima skrivnih namenov, bo sam prišel z besedo na dan in prijateljici zaupal, da in če ima težave in da bo vrnil denar, pa če po evro na mesec. Karikirano. Dvomim, da se prijateljica odpove eni kavi na mesec, kaj šele na dan, di bi lahko vrnila sposojeno.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 9:24:33   
ronja
Povej ji, da denar zdaj rabiš, povej, da ti škripa,... Iskreno.
Lepo ji povej, da ji nočeš težit ampak da si ji pred časom posodila denar in (če je slučajno nanj pozabila) bi sedaj rada videla da ti ga vrne.

Ali pa tako.

(odgovor članu stonogae)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 9:34:03   
kristinaj
jaz bi ji rekla, da imam nekaj v planu za kupit in ker nimam dnarja na pretek in ker mi je ona dolžna bi mi tisti dnar prav prišel.... seveda je vse odvisno od vsote denarja....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu stonogae)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 9:46:06   
tamiflu
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

jaz bi ji rekla, da imam nekaj v planu za kupit in ker nimam dnarja na pretek in ker mi je ona dolžna bi mi tisti dnar prav prišel.... seveda je vse odvisno od vsote denarja....


tudi jaz bi rekla tako

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim za nasvet
15.10.2010 21:19:04   
Sonček in poletje
Meni se je zgodilo podobno. Denar sem dobila nazaj, ˝prijateljico˝ pa izgubila. Sicer sva še v stikih, ampak se ne druživa več tako pogosto in tudi najine teme so bolj površinske.
Sem ji rekla, da pričakujemo in da bi bilo lepo, če bi denar vrnila... Pa je tudi potem trajalo 4 mesece, vračala ga je pa skoraj 7 mesecev. Obljubila je pa da ga bo vrnila v enem tednu.




_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim za nasvet
16.10.2010 10:42:24   
1cebelica
Tudi midva z možem sva večkrat pomagala ljudem v stiski, tako da sva posodila denar.  No moram tudi povedati, da sva dobila denar vrnjen od ljudi, za katera sva bila skeptična že ob posojilu. Vedno  sem se poizkušala postaviti v kožo tistega, ki sem mu posodila, kaj pa če se tudi meni zgodi, da bom v stiski.
Tega ne počneva več, ker sva žal kar nekajkrat izvisela pri vračilu, tako da se niti več ne trudiva "prosit", naj nama najin denar vrnejo, ali pa vsaj rečejo oprosti žal nimam, ne morem vrnit.
Žal na situacijo v državi je morda še kdo, ki je v stiski in bi mu lahko pomagala, ampak na račun nepoštenih .......
Najbolj boli pa to, ko vidiš da so ti ljudje lagali za kaj so potrebovali denar, da si bil prevaran, ti si jih pa imel za prijatelje.


(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim za nasvet
16.10.2010 10:50:27   
enkratna
Če se nista takrat, ko si posodila denar, dogovorile vsaj o okvirnem roku plačila, je zdaj čas, da jo spomniš na posojeni denar. Povabi jo na kavico (pojdita ven, ne  pri tebi ali doma, bodita na "nevtralnem terenu), potem pa ji takoj povej, zakaj si jo povabila na pijačo in da bi se rada dogovorila o tem, kdaj ti lahko vrne denar.

Če veš, da je v finančni stiski, ji predlagaj mesečna vračila (sama predlagaj višino) ali pa naj sama predlaga drugačen dogovor. Tokrat se dogovorita fiksno za datume in višino vračil. In upam, da te to res ne bo stalo prijateljstva (vsaj pri zrelnih osebah to ne bi smel biti problem).

Sicer verjamem, da ti je nerodno (čeprav osebno ne razumem tega, zakaj bi bilo tebi nerodno), vendar se vprašaj, kakšna bi bila situacija, če bi si prijateljica pri banki sposodila denar. Saj vem, da nisi banka, vendar verjamem, da tudi nimaš denarja na pretek. Pa tudi če ga imaš malo več, to nima veze - gre za dogovor, ki ga je potrebno spoštovati. Pa če gre za prijateljico ali popolnega neznanca.

(odgovor članu stonogae)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim za nasvet
16.10.2010 11:07:01   
Anonimen
A lahko vprašam, za koliko denarja gre? 50€? 500€? 2.500€?

Jaz tudi posodim - ampak toliko kot lahko dlje časa tudi "pogrešam". Denar vedno dobim nazaj, če ne danes pa jutri, prijateljice pa tudi še imam user posted image .

(odgovor članu stonogae)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prosim za nasvet
16.10.2010 15:04:14   
stonogae
Hvala za mnenja.

Milijonarka za 500 EUR gre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim za nasvet
16.10.2010 15:12:30   
Anonimen
Aha, kar nekaj denarja.

Vprašaj jo, kdaj planira, da bo lahko denar vrnila - recimo 5 x 100€, ali ko bo božičnica (če bo), ali regres. Pač naj pove, kdaj bo imela denar. In naj ti ne bo nerodno vprašat - tudi njej očitno ni bilo, ko je bilo treba prosit.

(odgovor članu stonogae)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?