Upravitelj nepremičnin v Mariboru (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Tejči -> Upravitelj nepremičnin v Mariboru (14.10.2010 14:32:00)

Pozdravljene,

upam, da boste znale pomagat. Stanovalci bloka smo zelo razočarani nad sedanjim upraviteljem, saj svojih nalog ne opravlja kot bi moral (samo en primer: še sedaj ne moremo kurit, ker nimamo menjanih kalorimetrov) in smo se odločili, da zberemo ponudbe ostalih upraviteljev in ga po možnosti menjamo. Ker je nekje pač treba začet, vas sprašujem kateri upravitelji so na območju Maribora in morda katerega priporočate? Če veste lahko tudi ceno upravljanja. Da ne bo reklama, lahko tudi na ZS.

Hvala za vsak nasvet!

Lp, Tea




urška76 -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (14.10.2010 14:41:46)

http://www.i-dom.si/
http://www.tvojdom.si/
http://www.uprastan.com/uprastan-remax.aspx

Na hitrco so tukaj linki treh. kakšni pa so pa ne vem, ker nisem z vašega konca.
Kok je pa to velik blok. Če vas je veliko, bi se vam splačalo meti koordinatorja (če ga še nimate), ki ga plačate (v naši stolpnici pride tam okoli 5€ na stanovanje) in se potem on dogovarja in teži upravni hiši. Pri nas je to sicer eden od lastnikov se pa da dobiti tudi zunanjega.




Tejči -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (14.10.2010 14:51:13)

Ni velik blok, v našem je 15 stanovanj, imamo pa skupno kotlovnico še z ostalima dvema, tam pa je - govorim na pamet - 35 stanovanj (torej vse skupaj 50 stanovanj).




Pinga -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 8:04:31)

Oj !

Vam skušam poslat ZS pa mi ne gre.

Mi lahko prosim javite za katerega upravitelja gre ?

Lp




urška76 -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 8:53:03)

A ko imate sestanke etažnih lastnikov jih imate vsi skupaj, ali vsak blok posebaj? Če imate skupno kotlovnico bi bilo fino, da določite nekoga (še boje je če se kdo sam javi [sm=smiley1.gif] ), ki bi vas zastopal (vse skupaj) in težil. saj veš, da ne teži 15 ljudje pa vsak z drugačno željo. Vsaj za to, da se začnete ogrevat.




Tejči -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 9:51:36)

IZVIRNO SPOROČILO: urška76

A ko imate sestanke etažnih lastnikov jih imate vsi skupaj, ali vsak blok posebaj? Če imate skupno kotlovnico bi bilo fino, da določite nekoga (še boje je če se kdo sam javi [sm=smiley1.gif] ), ki bi vas zastopal (vse skupaj) in težil. saj veš, da ne teži 15 ljudje pa vsak z drugačno željo. Vsaj za to, da se začnete ogrevat.


Sestanke imamo vsi skupaj. Smo pa bili bolj nezateženi ljudje in smo do sedaj vso delo prepuščali upravitelju, nismo se bunili itd., svoja mnenja smo izražali izključno na sestankih. Če se je kdaj kaj zalomilo, sta zatežili največ dve osebi, tudi sedaj za ogrevanje je bilo tako. Z upraviteljem sem komunicirala samo jaz, a kaj ko so vedno tako pametni, da vsako njihovo napako prevalijo na nas. Do sedaj smo še vse lahko rešili, a tole z ogrevanjem je preseglo vse meje. Veliko nas ima otroke, veliko jih ima dojenčke in v tem mrazu..ma ni dopustno no...to se mora končat. Baje bomo danes dobili kalorimetre in zagnali kurjavo, če seveda spet ne bo kaj zmes prišlo, a boljše za njih, da ne. Kajti za menjavo smo se dogovorili v poletnih mesecih, takrat smo bili tudi pripravljeni plačat..zdaj pa smo sredi oktobra...




urška76 -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 11:02:19)

Ojoj, potem imate pa res ene neresne upravitelje. Oziroma se zanašajo na to, da vi pač ne boste težili, pa vas malo nat...
Upam, da res danes dobite kurjavo. V bodoče pa vam svetujem, da vse dogovore napišete in podpišete (z možnimi kaznimi vred). Pa probleme jim servirajte takoj, ko nastanejo. Včasih se splača biti "tečen". Mi imamo v bloku nekaj starejših gospa, ki vsako malenkost takoj posredujejo naprej. Včasih koordinatorju, včasih pa kar direkt na upravno hišo. Včasih pa seveda naredijo problem tam kjer gani, ampak to je že druga zgodba.




Tejči -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 11:23:10)

IZVIRNO SPOROČILO: urška76
Ojoj, potem imate pa res ene neresne upravitelje. Oziroma se zanašajo na to, da vi pač ne boste težili, pa vas malo nat...


Točno tako, saj so nas že do sedaj, samo bolj elegantno.


Upam, da res danes dobite kurjavo.


So ravno sedaj montirali kalorimetre, tako da upam, da bodo tekom dneva radiatorji topli. Sedaj kurim klimo, pa imam temperaturo v stanovanju največ 18,5. Za mene full premalo, saj sem zelo zelo zmrznjene sorte-da ne rečem, kak sem oblečena, ker bi me eni ziher na psihiatrijo poslali.


V bodoče pa vam svetujem, da vse dogovore napišete in podpišete (z možnimi kaznimi vred). Pa probleme jim servirajte takoj, ko nastanejo. Včasih se splača biti "tečen". Mi imamo v bloku nekaj starejših gospa, ki vsako malenkost takoj posredujejo naprej. Včasih koordinatorju, včasih pa kar direkt na upravno hišo. Včasih pa seveda naredijo problem tam kjer gani, ampak to je že druga zgodba.


Saj smo vse napisali, že sprintane zakone smo nosli zraven na sestanke, pa nič ne zaleže..oni imajo pač vedno prav! Starejše babike, vključno z mojo omo pa samo ena drugi jamrajo, naredijo pa nič - so bolj neznajdljive, pa saj niti ne pričakujemo nekaj od njih. Jaz bom zdaj naprej tečna kolk se da, še poln kufer me bojo meli. Če pa le najdemo kakšnega upravnika, ki bo predvsem bolj resen, bomo pač šli v menjavo.





urška76 -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 11:34:38)


IZVIRNO SPOROČILO: Tejči


Saj smo vse napisali, že sprintane zakone smo nosli zraven na sestanke, pa nič ne zaleže..oni imajo pač vedno prav! Starejše babike, vključno z mojo omo pa samo ena drugi jamrajo, naredijo pa nič - so bolj neznajdljive, pa saj niti ne pričakujemo nekaj od njih. Jaz bom zdaj naprej tečna kolk se da, še poln kufer me bojo meli. Če pa le najdemo kakšnega upravnika, ki bo predvsem bolj resen, bomo pač šli v menjavo.





Malo se pozanimaj pri kolegicah, katere upravnike imajo, mal po netu pobrskaj (ziher se še kaj najde), potem pa v menjavo. Do takrat pa teži.





*bubi* -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 16:00:40)

Mi smo City (oz. Dodomo) zamenjali za Stanovanjsko zadrugo.


Če ne drugega so se vsaj stroški znižali.




ledenaa -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 18:06:33)

ne rabite čakati na upravitelja. če hočete nekaj narediti,sami skličete sestanek,potem upravnika obvestite kdaj bo. lastniki se dogovorite kaj boste delali in sami izberite ponudbe ,podpišete ter upravniku pošljete predračun . To je to

In ti ne nosi nič na sestanke ,ker ti iz prve roke lahko povem da tile so tiho kot rit in šefu nič ne povedo. Če imate kaj se pritožite na VRH




Bakfark -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 19:37:06)

IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Če vas je veliko, bi se vam splačalo meti koordinatorja (če ga še nimate), ki ga plačate (v naši stolpnici pride tam okoli 5€ na stanovanje) in se potem on dogovarja in teži upravni hiši. Pri nas je to sicer eden od lastnikov se pa da dobiti tudi zunanjega.


Ste razmišljali kdaj o izvolitvi nadzornega odbora??? Verjetno se najde kakšen entuziast med vami (vsaj trije naj bi bili, lahko pa tudi več), ki je pripravljen brezplačno opravljat funkcijo nadzora nad upravnikom. Ne pa da plačujete brezveze, popolnoma nepotrebno.




Bakfark -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 19:38:52)

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

... Stanovanjsko zadrugo.


Če ne drugega so se vsaj stroški znižali.


Ne verjamem, da bi jih komu priporočil.

Vsaj nekaj, no.




Lenči_ -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (15.10.2010 22:46:16)

Hej, priporočam Kommunio d.o.o. Upravniki, pa še vgrajujejo števce za vodo in toploto (kalorimetre, delilnike..) Super upravnik! [sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




Moyca_ -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (16.10.2010 15:16:20)

glede upravljanja lahko tudi meni pošlješ na zs vprašanje




urška76 -> RE: Upravitelj nepremičnin v Mariboru (18.10.2010 9:41:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Če vas je veliko, bi se vam splačalo meti koordinatorja (če ga še nimate), ki ga plačate (v naši stolpnici pride tam okoli 5€ na stanovanje) in se potem on dogovarja in teži upravni hiši. Pri nas je to sicer eden od lastnikov se pa da dobiti tudi zunanjega.


Ste razmišljali kdaj o izvolitvi nadzornega odbora??? Verjetno se najde kakšen entuziast med vami (vsaj trije naj bi bili, lahko pa tudi več), ki je pripravljen brezplačno opravljat funkcijo nadzora nad upravnikom. Ne pa da plačujete brezveze, popolnoma nepotrebno.


Imamo nadzorni odbor in predsednik je koordinator (eden od lastnikov). V stolpnici s 135 stanovanji se ne najde junaka, ki bi to delal zastonj. je preveč vsega. In gre preveč prostega časa za to. Mislim da 5 € mojega denarja ni toliko, da bi koordinator obogatel. Pa glede na to, kako različni ljudje živijo v stolpnici mu čisto nič ne zavidam, ko mu pridejo ob desetih zvečer zvoniti na vrata.




Stran: [1]