Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tejči -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 13:30:27)

Ojla,

ideje za kosilo moje malčice so splahtele-sploh več ne vem kaj ji naj skuham:zmeden: Prosim, če mi pomagate z idejami!

Zanima me, če ji moram dati vsak dan meso (zaradi vitaminov), ali to ni potrebno?

Hvala, pa en vroč pozdravček!

Tea:sloncek:





Anonimen -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 13:33:35)

Meso vsak dan? Niti pod razno, 2 krat na teden je za moje pojme čisto dovolj. Enkrat imaš lahko ribe, vmes pa zelenjava: juhe, enolončnice, krompir pa tisoč omak (špinača, bučke, kumare, mešana zelenjava), testenine z zelenjavnimi polivkami, isto riž....En kup idej.




total -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 13:34:32)

Jaz mam tud stem težave,enostavno več ni idej,saj večino stvari je z nama,ampak vseeno,jaz ne davam vsak dan meso.

Lp:rozica:




rainbow -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 13:39:38)

Tejči!

Meso definitivno ni potrebno vsak dan, jaz sem moji pri tej starosti dala enkrat na teden namesto mesa jajčko, recimo s špinačo, enkrat ribe, najprej kuhane, ki jih ni hotela, potem pečene, enkrat pa je bilo zelenjavno kosilo.

Sploh bi baje morali otroci jest dvakrat na teden ribe, kar pri nas ne gre nikakor (zaradi atija:hudicek:), meso pa priporočajo ok trikrat na teden.

Ponudi ji raznovrstno hrano, različne kombinacije, saj je zdaj toliko zelenjave, sveže, lahko zdušiš, pa zraven prilogo (od riža, krompir, testenine, žganci, kuskus...) Moja sveže zelenjave sploh ne mara, ampak ji jaz vedno ponudim, da proba. Pa mesa tudi ne je veliko, bolj ogljikove hidrate.

Res pa je, da včasih ideje zmanjkajo, pol pa grem na internet, ali kuharske knjige za novimi recepti, ali pa na rr težim;)

lp:rozica:




Tejči -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 14:15:47)

Ja punce hvala vam za ideje:)

rainbow, sem pa v tej fazi, da rr težim, ker nisem nič pametnega našla v kuharski knjigi:)

Pri nas je samo problem, ker v naši mali trgovinici je tak malo zelenjave na razpolago:( Zalog pa si ne delam, ker je vse prehitro hin.

V glavnem hvala vsem;)

LP, Tea:sloncek:




jazz -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 15:29:56)

Sem ravno na temo- imate radi bučke opisala en super recept. Namesto mesa- jurčki! Čao!




Urša -> Kaj za kosilo? Meso vsak dan??? (1.8.2005 21:41:37)

Mesa imajo 2-3x na teden čist dost.;)




Stran: [1]